04 Eylül
#12545791

Mercedes-Benz Direksiyon Simidi

Adana Mengerler'den 2017 model Mercedes C200 d sıfır araç aldım. Araç 5000 km'de iken lastiklerde çatlamalar meydana geldi. Mercedes olayı üstlenmeyip ilgili lastik firmasına yönlendirdi, firmada çeşitli bahanelerle sorumluğu kabul etmedi. Şimdi aracım 22 bin km. De ve direksiyon simidim soyulmaya başladı. Simidi inceleyen Samsun Mengerler, dışarıdan bir müdahalenin ve soyulmanın kullanımla ilgili olmadığını söyleyerek fotoğrafları çekip genel merkeze gönderdi. Genel merkez ise "çevresel etkiler" diyerek ucu açık, içine istediğiniz nedenleri koyabilecek bir sebeple simidi değiştirmeyi reddetmektedir.


Öncelikle aracın km. 'si soyulma için çok az. İkincisi alyans dahil hiçbir yüzük kullanmıyorum. Üçüncüsü eşim dahil aracı benden başka kullanan hiçbir kişi yok. Bu durumda çevresel etki ne olabilir. Yine direksiyon simidini çıplak gözle inceleyen teknik servis dış müdahale görünmüyor derken, fotoğraf üzerinden inceleyen genel merkez nasıl çevresel etki diyebiliyor? Ayıplı mala sahip çıkmamak ne kadar ticari ahlakla ne kadar bağdaşır? Mahkemeye gitmeden önce yardımcı olursanız sevinirim.

Hasan Hasan 1.675 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Hasan09 Eylül

    Adana Mengerler'den sıfır alınan 2017 model 22 bin km.'deki Mercedes C200d aracın direksiyon simidi fotoğrafları ektedir. Sayın yetkililer, birkaç noktada başlayan bu soyulmaların "çevresel etki " neresinde? Ürünümüz hatalı demek çok mu zor? Size direksiyon simidinin bilimsel olarak incelenmesini öneriyorum. Sizin haklı çıkmanız durumunda tüm masrafları ödeyeceğimi taahhüt ediyorum. Aksi durumda bu site üzerinden özür dilemenizi beklerim. Varmısınız? İyi çalışmalar

  • Hasan04 Eylül

    Lütfen klişe cevaplar yazmaktan vazgeçip, çözüm odaklı çalışın. Sizden alacağım cevaba göre Almanya merkezle de görüşeceğim.

  • Mercedes-Benz Temsilcisi04 Eylül

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konularda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yapılarak, en kısa sürede tarafınıza bilgi verileceğini belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları