02 Ekim
#12709693

Mercedes-Benz Cam Tavan Bozuldu!

2018 yılında 2015 model Mercedes Cla 180 model bir araç satın aldım. Araç şu an 105 bin km de. Aracımdan çok memnumdum ancak henüz bir yıl olmamasına rağmen aracın üst açarı çalışmamaya başladı. Konu ile ilgili internette araştırma yaptığımda birçok şikayete rastladım ve kronik bir sorun olarak çoğu kişinin başına gelmiş. Yetkili servise şikayetimle ilgili başvurdum ancak bana yardımcı olmak bir yana hiçbir hatam olmamasına rağmen kullanıcı hatası olduğu dile getirildi ve ücretli tamir edileceğini söylendi. Mercedes gibi büyük bir firmanın müşteri memnuniyetine önem verdiğini bildiğimden size yazma gereği duydum. Çünkü kronik bir sorun olan bu hata için müşterilerinizi mağdur etmeyeceğinizi bildiğimden bana yardımcı olunmasını istiyorum.

Alican Alican 2.727 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Mercedes-Benz Temsilcisi08 Ekim

  Değerli Müşterimiz, Talebinize istinaden dosyanız yetkililerimiz tarafından incelenmiş olup sonucu tarafınıza bildirilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 444 62 44 numaralı Müşteri İletişim Hattımızı arayarak ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini her zaman, en üst seviyede tutmaya özen göstermekteyiz. Mercedes-Benz markasına ve organizasyonuna olan güveninizin devam etmesini dileriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

 • Alican'ın Teşekkür Mesajı08 Ekim

  Müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla, parçada ve işçilikte indirim sağladılar. Ekstra işçilik indirimi istedim, onda da beni kırmadılar teşekkürler.

 • Alican02 Ekim

  İlginizden olayı öncelikle teşekkür ederim. 2 hafta önce Almanya Mercedes Benz fabrikasına şikayette bulundum fakat gene Türk yetkililer değerlendirdi. Dün arandım, araca tekrar bakmadan bana daha önce başvurunuz olumsuz sonuçlanmış şu an da olumsuz denilip kapattılar. Aracı tekrar servise çağırmadılar bile. Ancak açıkçası büyük bir firma diye tercih ettiğimiz ve yüksek rakamlara aldığımız Mercedes firması, aracı alana kadar çok iyi ancak araç satıldıktan sonra müşteri memnuniyetine hiç önem vermiyor. Bu kadar kısa sürede cam tavanın bozulması ve bunun kullanıcı hatası olarak düşünülmesi ve yaptığım tüm başvuruların olumsuz olarak sonuçlanması Mercedes ten kesinlikle araç alınmaması gerektiği sonucunu çıkarıyor ve bu kalitede bir firmada olmaması gereken bir durum. Üstelik bu durum Türkiye dışında her ülkede kronik olarak kabul edilip çözülürken biz burada hiçbir çözüme ulaşamıyoruz. Yetkililerin gerekli hassasiyeti gösterip sorunumun çözümü için bana yardımcı olmasını rica ediyorum.

 • Mercedes-Benz Temsilcisi02 Ekim

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konularda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yapılarak, en kısa sürede tarafınıza bilgi verileceğini belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları