31 Ekim
#12878365

Mercedes-Benz C 200 Turbo Hasarı

25.10.2019 tarihinde 2015 Mercedes c 200 aracımla seyahat ederken çekiş gücü kayboldu, aracımı Muğla Dalaman Hastalya Mercedes servisine bıraktırdım turbo arızası olduğunu söylediler, fakat aracımın garanti süresi geçtiği için ücretli onaracaklarını ifade ettiler, 2015 de satın aldığım aracın km si 35 000, eğer 35 bin km de turbo arızası normal karşılanıyor ise, beklenen, gerçekleşmesi yüksek ihtimal bir arıza ise önceki bakımlarda değişen parçalar gibi turbo nun da 20 binde ya da örneğin 25 bin de değiştirilmesi gerekirdi? Ya da bilgi verilmesi gerekirdi? Eğer bu arıza normal değil ise o takdirde üretimde bir problem vardır? Şayet 2015 de 2. El TOFAŞ ya da 2 el Renault model araç alsaydım 35 bin km de turbo arızası yapmayacaktı, kaldı ki benim turbo arızasına dışarıdan sebep olmam mümkün değildir, bu benim 2. Aldığım Mercedes araçtır, hiçbir problem yaşamamak için Mercedes araç tercih ettim araçlarımın bütün bakımlarını eksiksiz olarak yetkili servislerde zamanında yaptırdım, fakat aracım, hatta hayatımı riske edecek şekilde 35 bin km de turbo arızası yaptı? Olayı anlattığım herkes Mercedes gibi bir araç nasıl 35 bin km de turbo arızası yapar diye inanmadılar. Götürdüğüm servis yetkilileri ücretle turbo yu değiştireceklerini ifade ettiler, açıkçası aldığım araç bugün 400 000 TL'nin üzerinde bir araç, 150 TL'ye marketten aldığım bir cezve değil, dolayısı ile 35 bin km deki bir aracın turbo arızasını üstlenmemek bana hiç etik gelmedi, Mercedes firmasına da yakışmadı, Çin malı motorsiklet bile bu arızayı yapmaz, konu ile ilgilenilmesini rica ediyorum.

Mustafa Mustafa 2.696 Okunma 1
Yorum Yap

Cevaplar

  • Mercedes-Benz Temsilcisi04 Kasım

    Değerli Müşterimiz, Talebinize istinaden dosyanız yetkililerimiz tarafından incelenmiş olup sonucu tarafınıza bildirilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 444 62 44 numaralı Müşteri İletişim Hattımızı arayarak ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini her zaman, en üst seviyede tutmaya özen göstermekteyiz. Mercedes-Benz markasına ve organizasyonuna olan güveninizin devam etmesini dileriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

  • Mercedes-Benz Temsilcisi31 Ekim

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konularda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yapılarak, en kısa sürede tarafınıza bilgi verileceğini belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları