22 Mayıs
#12009279

Mercedes-Benz Bostancı Mengerler Servis Mağduriyeti!

Aracım Mengerler Bostancı Servisi tarafından 2 ad aplikasyon için Mercedes tarafından garanti kapsamında ücretsiz olarak kontrol ve /veya değişim için SMS ile bilgilendirilmem üzerine servise çağrıldım. Bundan sonrası kabus gibi. Aracımı bakıma aldılar başlangıçta çağırılma amacımı sordum iki kod verdiler A 003 990 41 03, 02 9221 01. Sonra açıklama yaptılar ilk kod direksiyon güncellemesi için diğeri devir daim pompası kontrolü ve değişimini içeriyormuş. Akşam aradılar servise gittim aracımı teslim aldım. Söylediklerine göre devir daim pompasını değiştirme gereği duymamışlar sadece contasını değiştirdik dediler. Sebebini sorduğumda N**** hanım (Mengerler Bostancı servis yetkilisi) ellerinde pompa olmadığını sipariş vereceklerini şu an için bir problem gözükmediğini ileri ki bir tarihte parça geldiğinde haber vereceklerini söyledi. Buna istinaden servisten ayrıldım. Yaklaşık 1000 km kadar sonra motor ışığım yandı. Tekrar servise götürdüm. Devir daim pompası arızası vermiş. Almanya Mercedes parça değiştirmesi gerekli diye gönderdiği çağırma işlemini bizim Mengerler Bostancı servisimiz çeşitli sebeplerden dolayı gerektiği gibi yapmadığı için pompa arızalanmış. Benden bu parçayı değiştirmeleri gerektiğini fakat bu sefer ücret ödemem gerektiğini söylediler. Tam bir film konusu. Benim bu konuyu servis müdürü ile görüşmek istemem sonrasında Servis Müdürü Sn... O*** O. ile görüştürdüler. Kendisi yardımcı olmak istedi fakat çözüm bulmadı. En son çare gerekli indirimler yapıldı ve ben parayı ödemek zorunda kaldım. İsmini veremeyeceğim Servisten bir yetkili bu konuyu Tüketici Mahkemesi'ne taşımamı ve sonrasında haklı olduğum için davayı kazanacağımı söyledi. Bende aynen öyle yaptım. Ve sonuç mahkemeyi kazandım. İtiraz ettiler bilir kişi atadılar ve bilir kişide ikinci defa haklı olduğumu teyit etti. Bu öncelikle Mercedes, daimler ve Mengerler Bostancı servisine hiç yakışmadı. İsteyenlere tüm bu süreçte yaşadıklarımı ve Mengerler Bostancı servisi ile tüm yazışmaları Tüketici Mahkemesi dilekçe örneklerini Bilir kişi raporlarını vb. tüm evrak ve dokümanları paylaşabilirim.

Serhat Serhat 4.787 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Mercedes-Benz Temsilcisi28 Mayıs

  Değerli Müşterimiz, Talebinize istinaden dosyanız yetkililerimiz tarafından incelenmiş olup sonucu tarafınıza bildirilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 444 62 44 numaralı Müşteri İletişim Hattımızı arayarak ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini her zaman, en üst seviyede tutmaya özen göstermekteyiz. Mercedes-Benz markasına ve organizasyonuna olan güveninizin devam etmesini dileriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

 • Serhat23 Mayıs

  Mengerler Bostancı daha yaptığı hatayı telafi etmeden tekrar aracımı Mengerler Bostancıya getirmem için yeni aplikasyonlar var diye çağırıyor. Trajikomik Nasıl güvenip götüreceğim bilmiyorum. Yeni bir tuzak mı bilemedim. Konuyu araştırıyorum. Arkadaşlar Bostancı Mengerler deyince lütfen 5 defa düşünün.

 • Serhat23 Mayıs

  Mengerler Bostancı daha yaptığı hatayı telafi etmeden tekrar aracımı Mengerler Bostancıya getirmem için yeni aplikasyonlar var diye çağırıyor. Trajikomik Nasıl güvenip götüreceğim bilmiyorum. Yeni bir tuzak mı bilemedim. Konuyu araştırıyorum. Arkadaşlar Bostancı Mengerler deyince lütfen 5 defa düşünün.

 • Serhat22 Mayıs

  Plaka 34 bu0518

 • Serhat22 Mayıs

  Şasi no. WWDD2040311G159646

 • Mercedes-Benz Temsilcisi22 Mayıs

  Talebinizi işleme alabilmek için Plaka ve Şasi numaranızı rica edebilir miyiz? Mercedes-Benz Türk A.Ş.

 • Mercedes-Benz Temsilcisi22 Mayıs

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konularda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yapılarak, en kısa sürede tarafınıza bilgi verileceğini belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları