Mercedes-Benz A180 Kronik Direksiyon Acı Sensör Sorunu

Fırat Fırat18 Mayıs 13:09

2015 model A180 AMG aracımda durup dururken ekrandaki sari lambaların hepsi yanmaya başladı. Arabanın birçok özelliği start stop vs... Su an çalışmıyor. Servise götürünce aracın direksiyon acı sensör arızalı diyor. Değişim için 3-4 bin gibi rakamlar istiyor. Sorup soruşturunca a serisi ve Cla serisinde hemen hemen her araçta bu arızanın ortaya çıktığını öğrendim. Anlamadığım nokta su. Yani rahat etmek daha iyi bir arabaya binmek için diğer marka araçlardan çok daha pahalı olan Mercedes alıyoruz arızayla falan filan uğraşmayalım diye. Aldığımız araç kronik sorunlu çıkıyor. Mercedes bizi başından savıyor. Mercedes gibi bir firmaya bu hiç yakışmıyor. Artık Mercedes alacak insanların bu yazdıklarımı okuyup Mercedes'in müşterisine karşı tutumunu bilmesi gerekiyor.

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Fırat 05 Haziran 02:31

Tarafıma bildirilen sonuç a ve Cla serilerinde kronik olarak görülen bu arızayla ilgili hiçbir şey yapamiyacaklaridir. Gelin servise 4000 TL verin parçayı değişelim diyorlar. Hhm kronik arızayı kabul ediyorsunuz yani tüketiciye ayıplı mal satıyorsunuz hem de faturayı bize çıkartıyorsunuz. Bu konuyla ilgili tek bir mantıklı açıklamanız bile yok. Mercedes marka araç almayı düşünenler firmanın ayıplı mal ürettiğini ve bu ayıplı malin faturasını tüketiciye yıktığını Mercedes'in hiçbir turlu müşterisine yardımcı olmadığını bilerek satin alsınlar. Kendi segmentlerinde piyasadaki en pahalı arabaları satmayı biliyorsunuz ama sorunları çözmeyi bilmiyorsunuz. Benim için Mercedes defteri kapanmistir. Bu firmadan araç alacaklar bunları bilip bu durumu kabullenip öyle alsınlar.

Mercedes-Benz Logo Mercedes-Benz 03 Haziran 13:50

Değerli Müşterimiz, Talebinize istinaden dosyanız yetkililerimiz tarafından incelenmiş olup sonucu tarafınıza bildirilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 444 62 44 numaralı Müşteri İletişim Hattımızı arayarak ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini her zaman, en üst seviyede tutmaya özen göstermekteyiz. Mercedes-Benz markasına ve organizasyonuna olan güveninizin devam etmesini dileriz. Saygılarımızla, Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş

Mercedes-Benz Logo Mercedes-Benz 18 Mayıs 13:10

Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konularda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yapılarak, en kısa sürede tarafınıza bilgi verileceğini belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Kıvanç 06 Haziran 13:13  

  O konuda Volkswagen aracının arkasında duruyor. DSG şanzıman sıkıntısını bilen bilir kroniktir. Bende bu şanzıman yüzünden yolla kaldım. Servis aldı mekatronik değişti. İyi niyet garantisi kapsamında tek kuruş vermedim. Arabamın da garantisi birikti.

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Fırat 09 Haziran 03:00  

  Volkswagen bu konularda iyi. Mercedes bırak yardımcı olmayı dışarıda 700-800 TL'ye tamiratı yapılacak acı sensör için illa parça degisecez deyip 4000 TL fatura çıkarıyor. Ailemde Audi de BMW de kullanan var. Cidden Mercedes pismanlikmis.

 • profile-icon Fırat 21 Mayıs 15:34  

  A ve Cla serilerinde hemen hemen bütün araç sahipleri yaşıyor bu durumu. Aslında gayriresmi olarak Mercedes çalışanları da bunu kronik sorun olarak belirtiyor. Ama Mercedes bu kusurunu kabullenmiyor. Mercedes alacak herkesin bunları bilmesi gerek.

 • profile-icon Canberk 21 Mayıs 15:16  

  Aynı sorun bugün benim basimada geldi 😵

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler