Mercedes Aracımın Motor Titreme Sorunu Var!

Ali Y. |

2012 yılında Has Otomotiv'den aldığım Mercedes c180 avantgarde aracım 5000 km'den itibaren (6 kez) motor titremesi ve gaz yememe problemleri ile karşılaşmama neden olmakta. Şuan araç Mercedes Benz genel merkezinde. Mağduriyetimin giderileceğini umarak şikayet konusunun tamamını burada şimdilik paylaşmayacağım.

Mercedes Benz müşterilerimizi, onların istek ve ihtiyaçlarını öngören, beklentilerini aşan mükemmellikte ürün ve hizmetlerle hayranlık derecesinde memnun ederiz. Yukarıda yazdıklarım Mercedes Benz ana sayfasından en büyük ödül güvenilmek, en büyük başarı bu güvene layık olabilmektir bekleyip göreceğim.

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ali Y.
  26 Ocak
  18:40

  2012 yılında sıfır km olarak aldığım Mercedes Benz C180 marka otomobil aldığımın üçüncü ayından itibaren sürekli aynı arızayı vermeye başladı.
  Tam 8 kez aynı arıza nedeniyle servise gittim. Her seferinde yaptık deyip gönderdiler, oysa yaptıkları bir şey olmadığı gibi arızayı dahi tespit edememişlerdi.
  Oyala babam oyala, oyala ki garanti süresi dolsun.
  Önce tüketici kanununu araştırdım, haklarımı öğrendim, servis fişlerini derleyip toplamaya başladığımda yetkili servis görevlisi vermiyoruz dedi, neden vermiyorsunuz dediğimde " ileti de mahkemeye verdiğinde müşteriler, aleyhimize dedil olarak kullandıkları için" cevabını verdi...
  Önce sözlü olarak değişim talebimi ilettim, hiç or

 • Ali Y.
  02 Temmuz
  11:47

  Ve dün.
  1 Temmuz\'da gerekçeli karar elimize ulaştı.
  Bakalım Mercedes yargı kararına saygılı davranıp üzerine düşeni yaparak 3 senedir süregelen bu süreci başarı ile sonlandırabilecek mi... .
  Bekleyin.
  Bu arada avukatım ibrahim çeken\'e teşekkürler...

 • Ali Y.
  14 Mayıs
  14:02

  Nisan ayında duruşma oldu ve tüketici mahkemesi değişim kararı verdi. Gerekçeli hükmün yazılması ardından paylaşacağım diğer detayları.

 • Ali Y.
  17 Mart
  16:39

  Yaklaşık iki yıldır bu konuda hukuk mücadelesi vermekteyim. Sanırım sona yaklaştım. Zor bir süreç oldu. Mercedes markasına güvenmenin bedeli maalesef biraz ağır oldu. Geçen bu süre içerisinde maaalesef Mercedes markası adına hiç ama hiçbir yetkili beni dinleme ve anlama nezaketini göstermedi. Sanırım bu biraz da yaşadığınız ülkeyle alakalı bir davranış tarzı. Yaşanan bu olaylar Almanya, Fransa, ingiltere vb.. ülkelerde ilgili firma tarafından daha farklı bir yaklaşım sergilenerek çözülürdü.
  Mahkeme neticelenince sonucu sizlerle paylaşacağım. Tüketici olarak kanundan kaynaklanan haklarınızı talep etmeye devam ediniz lütfen.

 • Ali Y.
  12 Şubat
  11:47

  Bilirkişi raporunu tanzim etti
  nisan ayında karar duruşması var
  sizlerle paylaşacağım

 • Ali Y.
  11 Şubat
  09:47

  BUGÜN İTİBARIYLE YASAL SÜRECİ BAŞLATTIM.

 • Ali Y.
  22 Ocak
  10:15

  MERCEDES BENZ TÜRK YETKİLİLERİ ARAÇTA MEVCUT ARIZA İLE ALAKALI OLARAK VERDİKLERİ RESMİ CEVABİ YAZIDA \"YAPILAN KONTROLDE ARACIN BAKIM ZAMANININ GELDİĞİ(29,250 KM HENÜZ 750 KM VAR)BU DURUMUN ARAÇTA VURUNTU OLUŞMASINA VE ARACIN KENDİNİ KORUMAYA ALARAK ÇEKİŞ DÜŞÜKLÜĞÜ YAŞANMASINA SEBEBİYET VERDİĞİ TESPİT EDİLMİŞTİR.\" DENMEKTE. BU HERTÜRLÜ BİLİMSELLİKTEN UZAK AÇIKLAMANIN ALTINDA İKİ MÜDÜRÜN İMZASI BULUNMAKTA. BENİN CAN VE MAL GÜVENLİĞİMİ SAĞLAMAKLA YÜKÜMLÜ ARAÇ HER NASILSA KENDİSİNİ KORURKEN İÇİNDE BULUNAN BENİM CAN GÜVENLİĞİMİ TEHLİKEYE ATMAKTADIR. OLAY MAHKEMEYE İNTİKAL ETTİ BEKLEYİP GÖRECEĞİZ.

 • Ali Y.
  30 Aralık
  22:41

  Veeee
  Beklenen cevap bugün mercedes benz yetkili servisindeki müşteri temsilcisinden geldi.
  Sıkı durun motor neden titremekteymiş....
  Hep aynı güzergahta gitmek,
  Yoğun trafikte araç kullanmak,
  Kullanıcı hatası,
  Şaka yapıyorlar sandım ama cevapları bu oldu.
  Detayları haftaya paylaşacağım sizlerle.
  Ve mercedesin geldiği noktayı anlayacaksınız
  Belgeleri ile....