25 Eylül 2013

Mercedes Aracımın Hava Yastıkları Açılmadı!

Tam 8 adet hava yastığına sahip Jeep ML 270 Mercedes'i, güvenli ve bir kaza durumunda ailemi korur diye bütçemi sarsacak kadar büyük paralarla satın aldığım araba ile kaza yaptım. 8
adet yastıklarının hiç birisi açılmadı. Bu Mercedes firmasının bir kusurudur. Başıma gelen olayda acı bir tecrübeyle gördüm ki, bu araç söylendiği gibi güvenli değil.

Yönetimimdeki araç ile, aşırı hızlı gelen küçük bir otomobil, arabamızın sağ arka kapısının altından vurarak ve onu levye gibi havaya kaldırarak tam 3 takla attırdı. Araç pert oldu ve hava yastıklarının hiçbiri açılmadığından büyük sorunlar yaşadık.

Abdurrahman 2.535 Okunma

Cevaplar

  • Abdurrahman 30 Eylül 2013

    Sıfır veriyorum.

  • Abdurrahman 29 Eylül 2013

    Mercedes Turkiye'ye müracaat ettik. Yastıkların neden açılmadığını sorduk. Kazanın yandan olduğunu, belli bir açıdan yapılmadığını yani, önden olmadığı için yastıkların açılmadığını komik bir şekilde cevapladılar. Ben onlara: "Peki, önden kaza yapmadı ama yana doğru TAM 3 takla attı ve yan yastıklar dahil 8 yastığın hiç birisi neden açılmadı? Eğer söylediklerinizde samimi iseniz, "Mercedes arabaların kaza sonucu yana doğru 3 takla atsa dahi hava yastıklarının açılmayacağı ve ancak kaza önden yapılırsa yastıkların açılacağı" şeklinde bir yazılı verebilir misiniz? dedim, Elbetteki yazıyı vermediler. Böylece büyük paralarla aldığım Mercedesin güvenli olmadığını anlamış oldum. Saygılarımla A.GÖRGÜN Makina Mühendisi

  • Abdurrahman 29 Eylül 2013

    Oğlumun omurgasında çökme olduğu ve ileride daha büyük bir sorun yaşamaması için ameliyat gerektiği doktorlar tarafından belirtildi. Ameliyat sonucu omurga düzeltildi ve platin takıldı. Bir sene sonra ise, tekrar ameliyatla platin çıkarıldı. Eşimin kolu ise, cam kırıkları ile doldu ve dizinde de menüsküs oluştu. Olay Turkiye mahkemelerinde devam etmektedir. 2-3 kez eşim ve oğlum kontrol için İstanbul Adli Tıpa gidip geldi ancak Mercedes Türkiye, konuyla ilgili tam 7 senedir bizi oyalayıp uğraştırmaktadır. Hele onların tezini raporlarında nerdeyse aynen yansıtan bilirkişi grubu olursa, buna ne dersiniz?

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön