Mercedes Aracımda Fren Sorunu Var!

Sezai A. |

Yeni Mercedes fren yapınca kaydı. 2012 model Mercedes C 180 arabam ile 3 hafta önce, fren tutmadı ve kaza yaptım. Anormal olan, dur kalklı trafikte normal hız ve uygun ara olmasına rağmen, önümdeki iki araç da durdu ama ben duramadım. Son 4-5 m'de kızaklayarak öndeki araca çarptım.

Yerde ne ıslaklık, nede kum vs vardı. Fren izi de yoktu. Servise gittim servis, fren diskleri yanmış dedi. Balatalar da sapasağlam. Nasıl olur araba bir yıllık bile değil, daha 12 bin km de dedim. Garantisi dedim. Bu kullanıcı hatası, diskleri sıcakken ıslatmışsınız dedi. Yani olacak şey değil. Ben ki, arabayı çok sakin kullanırım. Yani şimdi frenden sonra suya, yağmura girmeden frenleri mi soğutacağız.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Sezai A.
  18 Ocak
  11:30

  Mercedesim. tam bir hayal kırıklığı

 • Sezai A.
  03 Aralık
  14:16

  30.11.2013 tarihinde arabanın fren sisteminin kontrolü için aracı Gülsoy otomotive bıraktık.
  03.12.2013 tarihinde Gülsoy otomotiv müşteri temsilcisi aracı kontrol ettiklerini, aracın fren sisteminde anormal bir durum olmadığını, aracın fren disklerinde ve balatalarında problem olduğunu, bunun da kullanıcı kaynaklı olduğunu söyledi. Yani 12 bin km de bir mercedes aracı çok sakin kullanılmasına rağmen bozulabiliyor. Sizce bu araç mercedes mi uoksa 3. sınıf Çin malı araç mı?