26 Kasım 2015

MEPAŞ Önceki Abonenin Borcunu Bana Ödetmek İstiyor ve Aboneliğimi Yapmıyor!

Konya ili, Selçuklu ilçesi, bey hekim mahallesi, gül sarayı sokağı No:10/F adresinde bulunan iş yerini devir aldım ve tüm resmi işlemler ile birlikte elektrik aboneliği için 26.08.2014 tarihinde MEPAŞ'a başvurdum. Ancak, bu talebime önce haksız yere 6000 TL ceza kesildi ve icra ile 8000 TL olarak tarafımdan tahsil edildi. Daha sonraki başvurum ise önceki işletmeci A.. A..'ya ait borcu tahsil edemeyen firma tarafından bu borcun ödenmesi istendi. Yargı kararları ile sabit olduğu üzere başkasının borcu yeni aboneye yüklenemez denildiği halde ısrarla aboneliğim kabul edilmiyor. Mağduriyetimin bir an önce giderilmesini ve MEPAŞ'ın hukuksuz uygulamasına son vermesini bekliyorum.

İhsan 173 Okunma

Cevaplar

  • İhsan 15 Aralık 2015

    MEPAŞ aboneliğimizi önceki kullanıcıların borcunu ödemediğim takdirde abone yapamayacağını belirterek 1,5 yıl başvurularımızı sürekli reddetti, 15 gün önce ise tekrar abonelik başvurduğumuzda eski borcun ilgililerce ödendiğini, siz kaçak elektrik borcunuzu ödeyin abone yapalım dediler. Kendi kusurları ile alamadıkları borcu bize yüklemeye çalıştılar şimdi de 1,5 önce abonelik yapmadığı için sayaçla kullanılan elektriği kaçağa sokup gecikme cezası ile normal tarifesinin 4 katı olarak ödetmek istiyorlar. MEPAŞ Hukuksuzluğa devam ediyor, sayacımı ve ev elektriğimi kesecek kadar ileriye taşıdı.

  • MEPAŞ Temsilcisi09 Aralık 2015

    Sayın İhsan K. , Şikayetiniz 268414 evrak numarası ile kayıt altına alınmış olup, İlgili birim tarafından kontrolleri yapılıp en kısa sürede tarafınıza yazılı cevap verilecektir. Cevabınızı email adresiniz üzerinden takip edebilirsiniz. Meram Elektrik Dağıtım A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 186 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] …. Adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla, MEPAŞ

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön