06 Eylül 2018
#10862578

Mentalup Uygulaması Habersiz Üyelik Yeniledi.

Android sistemli telefonum üzerinden “mentalup” uygulaması haberim olmadan üyeliği yenileyerek beni mağdur etmiştir. İtiraz etmeme rağmen suçu başkasına atmış ve üyelik ücretini geri ödememiştir. Üstüne yeni aldığım iOS işletim sistemli telefonda da bunu göremedim eski telefonum bozulmuştu bana bildirim yollama yerine (mesaj, mail) otomatik yenilemeyi onaylayan “mentalup” uygulamasından şikayetçiyim. Çünkü üstüne bir de Apple Store üstünden beni tehdit etmiştir.

Şenol Şenol 8.719 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Şenol28 Şubat

    Mentalup un saygın bir kurum olduğunu si kendinize söyleyebilirsiniz önemli olan başkalarının bakış açıcısıdır. Özellikle benim gibi saygın eğitimcilerin. Bu konu açık ve net. Uyarı yapmamışsınız. Şikayet aldıkça ek yapmışsınız. Ayrıca tehtidiniz aşikardır. Yaptıklarınız açık ve nettir. “Yenilenen abonelikten haberim yoktur. Bu öncesinde ve sonrasında tarafıma bildirilmemiştir. Aboneliğim süresince uugulamayı kullanmadım. Kullanmadığım abonelikten 5 kuruş dahi kazanmışsanız helal etmiyorum” Hatayı kabul etmek erdemliktir. Hangi kurum veya kişi olursa olsun. Not:Dava açtığımda mentalup’un kaybedeceğinizi söyleyen 4-5 avukat arkadaşımla görüştüm. Bu iş için değmez. Siz hala hatanızı kabul etmiyorsunuz bir de saygınlıktan bahsediyorsunuz. Bu mudur?

  • Mentalup Temsilcisi22 Şubat

    Merhaba Şenol Bey. Google Play veya App Store gibi uygulama mağazaları üzerinden yapılan aboneliklerde MentalUP, yalnızca üretici firma konumundadır. Satış-tahsilat işlemleri dağıtıcı firmalar (Google Play & App Store) tarafından yapılmaktadır. Dağıtıcı firmalar, kullanıcıların ödeme bilgilerini tuttuğu için dönem sonunda otomatik abonelik yebilemesi yapabilmektedir. Unutmayın: Kart bilgilerinizi tutan ve aboneliğinizi otomatik yenileyen kurum MentalUP değildir; dağıtıcı firmadır (Google Play veya App Store). MentalUP da dahil, yenilenmesini istemediğiniz diğer tüm uygulama aboneliklerinizi telefonunuzun mağaza ayarlarından sonlandırmanız gerekmektedir. Aynı zamanda MentalUP, satın almaya yönlendirdiği (paket seçiminin yapıldığı) ekranda kullanıcıya abonelik yenilemesi yapılacağını aşağıdaki uyarı ile hatırlatır: "Paketiniz süre bitiminde otomatik yenilenecektir. Otomatik yenilemeyi Google Play veya iTunes ayarlarınızdan dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bu işlemi, abonelik yenileme tarihinden en az 24 saat önce yapmalısınız" MentalUP'ın herhangi bir kullanıcıyı tehdit etmesi söz konusu bile olamaz. Paylaştığınız ekran görüntüsü incelenmiştir. Burada bir tehdit değil, bilgilendirme söz konusudur. Bu bilgilendirmeyi tekrar yapma ihtiyacı duyuyoruz: MentalUP gibi saygın bir kuruma "dolandırıcı" demek, "ifade özgürlüğü" değil, kastını aşan bir karalamadır. Kurumumuz hakkında kullandığınız ifadelerde hassasiyet rica ediyoru

Ziyaretçi Yorumları