06 Aralık 2018
#11265108

Memorial Hastanesi Yaşanan Enfeksiyon Problemi!

Antalya Memorial Hastanesinde Temmuz 2018 tarihinde bel fıtığı ameliyatı olan annem H*** D. ameliyat sonrası gelişen ve hala devam eden enfeksiyon rahatsızlığının Antalya Memorial Hastanesinde gerçekleştirilen ameliyat esnasında ve sonrasında, hastanenin ve doktorun ameliyathane ve hastanenin ilgili bölümlerinde gerekli hijyen kurallarına uymaması, oluşabilecek enfeksiyonun öngörülmeden annemin taburcu edilmesi ve tedavide gecikilmesi sonucunda gerçekleştiği açık olmasına rağmen, konu ile ilgili olarak Memorial Antalya Hastanesi ile yaptığım görüşmeler sonuçsuz kalmış, Memorial Genel Müdürlüğüne göndermiş olduğum İhtarname'ye nezaket icabı olarak bile cevap verilmemiştir.


Benim annem halihazırda 5 ay geçmesine rağmen ne yazık ki ayağa kalkmayı bırakın, oturamayacak bir şekilde ağrıları ve acıları ile yaşamaya çalışmaktadır. Bunları bize yaşatan sorumlu doktor, ekip, hastane ve Memorial Genel Müdürlüğü hakkında, adalet önünde hesap vermesi ve diğer insanların bir daha bu acıları yaşamaması umuduyla Tüketici Mahkemelerine suç duyurusunda bulunacağım, yapmış olduğum sabim ve CİMER başvurularımın sonuçlarını da buradan paylaşacağım. Yapmış oldukları hatayı "komplikasyon" diyerek geçiştirip, 13000 lira para alıp, sabim başvurusu olunca, 3000 lira geri ödemeyi adalet duygusundan yoksun bir şekilde teklif ederek, ilgisizce hayatlarına devam edebilirler.

Mehmet Mehmet 4.593 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Mehmet02 Ocak

  Cevap veremezsiniz. Çünkü verebilecek ne bir cevabınız, ne de yüzünüz var!

 • Mehmet19 Aralık 2018

  Tüm süreç bu şekilde yaşanmıştır. Bilgilerinize

 • Mehmet19 Aralık 2018

  İşletilen prosedürlerin hastanenize yakışır şekilde "sağlıksız" bir şekilde yürütüldüğü daha sağlık sürecinin nasıl geçirildiğine dair bilgisizliginizle ortaya çıkmaktadır. 9 gün sonra bir takım şikayetlerle dediğiniz şikayetler ameliyat sonrasında başlamış, tüm bu bilgiler doktor ve hastane ile paylaşılmıştır. Gerekli telefon incelemeleri yapılacaktır. "Hasta başka ve farklı yakınmaları..." diye tanımladığınız ve yalan beyanda bulunduğunuz 2. Hastane süreci aynı enfeksiyon sebebiyle gerçekleşmiştir. Benim annem o hastaneye bel fıtığı şikayetiyle gitmiş, enfeksiyon kaparak ayrılmıştır. Deri altında "pseudomonas" mikrobu büyük oranda hastaneden başka bir yerde kapilamamaktadir. Tedavi masraflarının büyük bir kısmını da hastane veya doktorla bir akrabalık bağımız olmamasına rağmen neden almadığınızı burda açıklamanızı, kısa bir süre önce bana 3000 TL geri iade teklifinizi neden yaptığınızı ve sonra neden vazgeçtiğinizi, komplikasyon olarak nitelendirdiğiniz " enfeksiyon" problemini anneme imzallatiginiz bir riza belgesi ile açıklayacak kadar aciz durumda olduğunuzu da açıklamanızı rica ederim. Ne yazık ki gerekli sabim incelemesi de vicdandan uzak sadece kağıt üzerinde yapılarak ve karar verilerek sonuçlanmıştır. Gerekli hukuki süreci başlatacağımı bilmenizi, basından itibaren iyi niyetle sadece hatanın kabulü ve annemin sağlığına kavuşması ile sonuçlanmasını istediğimiz sureci bu noktaya getirerek yönetemediğinizi, umarım annemin sağlığına kavuşarak vicdanı hür hakim ve bilirkişiler ile gerekli hesabı vereceğinizi bilmenizi isterim. Sorularımın cevabını da burda insanlarla paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyorum.

 • Memorial Hastanesi Temsilcisi19 Aralık 2018

  Sn. Mehmet D ; Tarafımıza ilettiğiniz geri bildiriminiz ile ilgili Hastane Direktörlüğümüz tarafından süreçler hakkında detaylı inceleme ve değerlendirme yapılmıştır. Şikayetinizle ilgili olarak ilk geri bildiriminiz kurumumuza Kasım ayında gelmiş hastane direktörlüğümüz tarafından incelemeler yapılmış olup ilgili hekimlerimizin bilgisine başvurulmuş ve konu hakkında gerekli prosedürler işletilmiştir. Hastamız Temmuz.2018 tarihinde hastanemizde opere olmuştur.2 gün sonra reçetesi düzenlenerek salah ile taburcu edilmiştir. Akabinde yaklaşık 9 gün sonra bir takım şikayetleri olması sebebiyle hastanemize başvuru yapması üzerine hospitalize edilmiştir. Hastamızın tetkikleri yapılmış tedavisi düzenlenerek yeniden taburcu edilmiştir.1 ay sonra hasta başka ve farklı yakınmaları ile hastanemize tekrar başvurusu olmuştur. Eski şikayetleri de dikkate alınarak testleri alınmış ve antibiyotik tedavileri düzenlenmiştir. Hastamız kurumda kaldığı süre zarfında sağlık profesyonelleri tarafından titizlikle izlenmiştir. İzlemler ve tedavi sırasında belirttiğiniz şikayetlere rastlanmamış ve hastamız toplamda 45 gün antibiyo terapiye devam edilerek taburcu edilmiştir. Sonuç olarak bu bildirimlerinize istinaden hastanemizin çeşitli komitelerinde medikal direktörlüğümüz ve sağlık alanında hizmet sunan uzman kişilerce de konu değerlendirilmiş olup uygunsuz bir koşul veya saptama tespit edilmemiştir. Geri bildiriminiz için teşekkür eder, her türlü sağlık ihtiyaçlarınızda hizmet vermeye hazır olduğumuzu iletiriz. Hastanemiz hizmetleri ile ilgili tüm süreçlerde de Hasta İlişkileri Bölümü ile iletişime geçebileceğinizi bildiririz. Sağlıklı Günler Dileriz. Hasta İlişkileri Müdürlüğü 02423146666 -7027

 • Mehmet11 Aralık 2018

  Otomatik ve duygusuz mesaj atmaktan başka bir çözüm sunamayan Memorial Genel Müdürlüğü ve Antalya Memorial Hastanesini şiddetle kınıyorum. Herkesin bu hastaneden uzak durmasını tavsiye ediyorum.

 • Memorial Hastanesi Temsilcisi07 Aralık 2018

  Sn. Mehmet D, Memorial Sağlık Grubu olarak öncelikle hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Hizmetlerimize yönelik yaptığınız geri bildirim ile hizmet kalitemizi artırma fırsatı verdiğiniz için de teşekkür ederiz. Geri bildiriminize yönelik kurumumuza başvuru süreçlerinizi ayrıntılı olarak inceleyeceğiz ve yapılan değerlendirme neticesini tarafınızla paylaşacağız. Hastanemizin her türlü hizmeti ile ilgili olarak Hasta İlişkileri bölümü ile irtibata geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. Saygılarımızla, Memorial Sağlık Grubu Hasta İlişkileri Müdürlüğü 02423146666/7027

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler