10 Mayıs
#11951977

Memorial Hastanesi Şişli Genetik Bölümünde Yaşanan Sorun!

6.03.2019 tarihinde Memorial Şişli Genetik bölümünde gen taraması için kan örneği verdik, işlemin sonucunun çıkmasının 4-6 hafta süresi olduğu belirtildi. 6 hafta süre 19 Nisan'da bitti. 19 Nisan'da aradığımda işlem süresi en geç 8 haftaya kadar uzayabiliyor bilgisini aldım, ama sizinki 7. Haftada çıkar dendi, bu bilgi daha önce verilmediği için üzüldük ve mecburen beklemeye devam ettik.


Gecen sene meme kanseri geçiren anneme bu esnada 11 Nisan'da kolon kanseri teşhisi kondu ve ameliyat oldu, gastroentrolog genetik uzmanıyla görüşmemiz tavsiye etti. Doktor hanımı aradığımda kolon kanseri sebepli ek bir test gerekiyor mu diye sorunca annemin kolon ameliyat patoloji sonucunu gönderin hemen bilgi vereceğim dedi ancak unuttu, tekrar 6 gün sonra arayınca biz, hatırladı ve baktı ek bir çalışmaya gerek yok dedi.


Bu esnada mutlaka sonucun 22 Nisan haftasında çıkmasını sağlayacağını iletti. 22 Nisan haftasının son günü 26 Nisan'da tekrar Doktor hanım’ı aradığımda önce test sonucunda hata olduğu için yeniden çalışılacağını, sonrasında ise ben daha önce genetik test yaptırdığım için aletleri ve çalışma sürelerini bildiğim için, acaba sonuçta hata yok ama yoksa test hiç çalışılmadı mı diye sorunca, evet makine 95 hasta numunesi ile çalışıyor şeklinde açıkladı.


Biz 6 Mart'ta örnek veren hasta olarak, 95 hastanın numunesinin toplanmasını bekleyecek isek neden 4-6 hafta süre deniyor, bu aletlerin belli çalışma günleri varsa neden bastan bu bilgi verilmiyor? Bastan sürenin bu kadar uzun olacağı bilgisi niçin verilmiyor?


Diye kendisine sorduğumda haklısınız isterseniz para iadesi yapalım diyor? Üstünden geçmiş 2 aya yakın zaman, annem 2. Bir kansere yakalanmış, burada konu para değil gecen zaman desem de doktorun gösterdiği bu ticari ve doktor tutumundan uzak durusu bizi çok rahatsız edip mecburen beklemeye devam ettik.


Bu sorulara cevap beklerken doktor kusura bakmayın laboratuvarla konuştum kesin 10 Mayıs'ta çıkacak dedi sonucunuz.


10 Mayıs Bugün itibariyle 9.5 hafta oldu. Test sonucu 3.5 hafta gecikti halen test sonucu çıkmadı. Halen biz arayıp telefonla rahatsız etmedikçe asla takibi yapılmıyor, telefonla doktorun kendisine ulaşılamıyor, arada kusura bakmayın temalı mesaj atılıyor test sonucumuz ise belirsiz, Memorial grubundan yarattığı bu güvensizlik ve gecikme sebepli şikayetçiyiz.

Safak Safak 3.796 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Memorial Hastanesi Temsilcisi10 Mayıs

    Sn.Safak E, Memorial Sağlık Grubu olarak öncelikle hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Hizmetlerimize yönelik yaptığınız geri bildirim ile hizmet kalitemizi artırma fırsatı verdiğiniz için de teşekkür ederiz. Geri bildiriminize yönelik kurumumuza başvuru süreçlerinizi ayrıntılı olarak inceleyeceğiz ve yapılan değerlendirme neticesini tarafınızla paylaşacağız. Hastanemizin her türlü hizmeti ile ilgili olarak Hasta Hakları bölümü ile irtibata geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. Saygılarımızla, Hasta Hakları Müdürlüğü 0 212 314 66 66 (7511)

Ziyaretçi Yorumları