01 Ağustos 2017
Yorum Yap
#9016307

Memorial Hastanesi Lazerle Göz Ameliyatı Başarısız Oldu!

Malatya ili Darende ilçesinde ikamet ediyorum. 2 ay kadar önce ablam tavsiye üzerine Kayseri'ye götürdüm ve 3500 TL verip lazerle göz ameliyatı yaptırdım. Fakat bilgilendirme konusundaki eksiklikler şu anda bazı sorunlar yaşatıyor bizlere. Ablamda katarak vardı ve yakın gözlüğü kullanıyordu. Doktor beyin bize söylediğine göre takılacak lens ile hem katarak yok olacak hem de ömür boyu gözlüğe veda edecekti. Sadece katarak için 1400 TL para istedi.


Biz de ikisi bir olsun dedik ve 3500 TL verip aynı gün ameliyat olduk. Hatta kendisine; ileride bir sorun çıkar mı? Diye sorduğumuzda kendisi bize tam garanti verdi ve ömür boyu daha gözlük takmayacağını söyledi. Bir ay boyunca kendisinin söylediklerine harfi harfine uyduk. Bir ay sonra kontrole gittik çünkü sıkıntılar devam ediyordu. Fakat şu an gözünde kireçlenme başladı. Tekrar gitmeyeceğimizi kendilerine bildirdik. Şu an başka hastane arıyoruz.

Hikmet Hikmet 8.172 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Memorial Hastanesi Temsilcisi29 Eylül 2017

    Sn. Hikmet A., Memorial Sağlık Grubu olarak daha kaliteli hizmet sunabilmek adına değerli geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminize ilişkin detaylı inceleme ve değerlendirme hasta hizmetleri birimimiz ve hekimimiz tarafından yapılmıştır. Yapılan değerlendirmede 03.06.2017 tarihinde muayene olduğunuz görülmektedir. Muayenenizde sağ gözde katarakt saptanmış ve aynı gün trefokal lens ile fako katarakt ameliyatı olduğunuz ve prosedürlerimiz doğrultusunda fatura işlemlerinizin yapıldığı tespit edilmiştir. Operasyon için monofokal hidrofobik mercek (sadece uzağı gösteren) , trefokal hidrofobik lens (hem uzak hem de yakını gösteren ) ve hidrofilik mercek olmak üzere 3 çeşit mercek kullanılmaktadır. Sizin operasyonunuzda ameliyat öncesi ölçümleriniz yapıldığı, ameliyatınızda tercihiniz doğrultusunda trefokal lens kullanıldığı ve herhangi bir komplikasyon gelişmediği tespit edilmiştir. Katarakt operasyonları sonrasında gözde kireçlenmenin olması normal olarak değerlendirilen bir durumdur. Poliklinikte uygulanan lazer yöntemi ile kireci açmak mümkündür. Operasyon öncesinde operasyon sonrasında oluşabilecek komplikasyonlar ve tedavileri hakkında tarafınızın sözel olarak bilgilendirildiği ve yazılı olarak da onam formlarını imzaladığınız görülmektedir. Ameliyattan bir (1) ay sonra ve Hekimin uygun gördüğü aralıklarda hastalarımız kontrole çağrılmaktadır. Uygun gördüğünüz her zaman kontrol hakkınız saklıdır. 27.07.2017 tarihinde mail ile tarafımıza yapmış olduğunuz geri bildirime istinaden birimiz tarafından aranarak kontrollerin ve değerlendirmenin yapılabilmesi için hastanemize davet edildiğiniz ancak Malatya’da ikame ettiğinizi ve bu sebeple gelemeyeceğinizi bildirdiğiniz kayıtlarımızda görülmektedir. Dilediğinizde sağlık takipleriniz için destek vermek isteriz. Hastanemizin her türlü hizmeti ile ilgili olarak Hasta İlişkileri birimi ile irtibata geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. Saygılarımızla, Memorial Sağlık Grubu Hasta İlişkileri Müdürlüğü 0352 315 66 66 (5060)

  • Memorial Hastanesi Temsilcisi14 Ağustos 2017

    Sn. Hikmet A, Memorial Sağlık Grubu olarak öncelikle hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Hizmetlerimize yönelik yaptığınız geri bildirim ile hizmet kalitemizi artırma fırsatı verdiğiniz için de teşekkür ederiz. Geri bildiriminize yönelik kurumumuza başvuru süreçlerinizi ayrıntılı olarak inceleyeceğiz ve yapılan değerlendirme neticesini tarafınızla paylaşacağız. Hastanemizin her türlü hizmeti ile ilgili olarak Hasta İlişkileri bölümü ile irtibata geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. Saygılarımızla, Memorial Sağlık Grubu Hasta İlişkileri Müdürlüğü 0352 315 66 66/5060

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler