Memorial Hastanesi Hala Arayan Yok!

Yasemen Yasemen19 Şubat 2019 14:54

16.02.2019 tarihinde 32 aylık çocuğumu ateş ve öksürük şikayeti ile Ankara Memorial Hastanesi'ne götürdüm. Dr. hanım. Gerekli muayeneyi yaptıktan sonra Beta, influenze testleri istedi. Test sonuçları pazartesi günü çıkacağı için reçeteye ilaçları yazıp Pazartesi günü sonuca göre telefonda konuşup antibiyotik'e başlayıp başlayamayacağımızı bildirecekti.

Pazartesi günü kimsenin aramaması üzerine ö. Sonra hastaneyi aradığımızda Dr. hanım'ın raporlu olduğunu öğrendik başka bir Dr.'a yönlendirmelerini rica ettik. Notu alıp bize döneceklerini söylemelerine rağmen akşam 18:00 'de çocuğum ateşlendi ve hastaneyi arayıp ateş başladığını durumun acil olduğunu bir doktora yönlendirip tetkik sonucumuza göre tedavi belirlenmesini istedim personelin "acil çocuk ateşli" notunu yazdığını dönüş yapılacağını yazmasına rağmen hiç kimse aramadı.

Bugün 19.02.2019 Salı günü hala arayan yok hastane yetkilisine şikayet ilettiğimde haklısınız deniliyor. Ben çocuğumun özel sağlık sigortası olmasına rağmen 150 küsur TL ödeme yaptım. Ne için? Tedavi yok. Hizmet yok? Bugün başka bir doktora gideceğim ve aynı harcamayı yapacağım.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Yasemen 21 Şubat 2019 16:07

Cevabınıza istinaden cep telefonumu tekrar kontrol ettim ancak belirttiğiniz gibi 2 farklı arama bilgisi mevcut değil. Ayrıca, 18.02.2019 tarihinde aradığımda ilgili personelinize hem eşimi (sisteminizde kayıtlı) hem de beni arayabileceğinizi ilettim. Sesli kayıtlarınızı kontrol edin! 19.02. Salı günü de şikayetimi dile getirirken de size talep oluşturup dönelim denildiğinde sorunumun zaten talep oluşturup "geri dönülmediği" bu sebeple mutlaka bir yetkili ile görüşmek istediğimi söylediğimde Deniz Hanım. A aktarılıp durumu izah ettim. Deniz Hanım. Doktora yönlendireceğini teklif etti fakat zaten bir başka bir merkezden randevu aldığımı ilettim. Takdir ederseniz Salı günü hala bir geri dönüş olmadığı için öğleden sonra ben tarafınızı arayıp şikayetimi iletiyorum araştırıp size mutlaka bilgi vereceğim dedikten sonra bile aranmayıp buradan cevap alıyorum. Yani yine hastanız ile sözlü iletişime geçmiyorsunuz. Kusura bakmayın cevabınız fikrimi değiştirecek kadar samimi değil.

Memorial Hastanesi Logo Memorial Hastanesi 21 Şubat 2019 15:37

Sn. Yasemin K ; Tarafımıza ilettiğiniz geri bildiriminiz ile ilgili Hasta Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından süreçler hakkında detaylı inceleme ve değerlendirme yapılmıştır. Hastanıza ait ilettiğiniz geri bildirimleriniz hakkında hastaneye ve hekime ulaşma ile ilgili taleplerinizin 18.02.2019 tarihinde bölüm sekreterliğine ulaştığı , aynı gün tarafınıza yapılan 2 farklı aramaya yanıt vermediğinizden dolayı hekim ile görüşmenizin sağlanamadığı durumu tespit edilmiştir. Bölümümüze 19.02.2019 tarihinde yapmış olduğunuz başvuruda da erişme ile ilgili geri bildirimleriniz alınmış, sizinle yapılan telefon görüşmemizde hekim ile görüşmeniz için destek olabileceğimiz ve bunu derhal sağlayabileceğimiz hususunda teklifte bulunulmuş ancak başka bir merkezden hizmet alacağınız gerekçesi ile tarafınızca kabul görmemiştir. Fikrinizin değişmesi halinde mevcut iletişim bilgilerimizden bölümümüz ya da Pediatri Birimi ile iletişime geçebileceğinizi iletmek isteriz. Geri bildiriminiz için teşekkür eder, her türlü sağlık ihtiyaçlarınızda hizmet vermeye hazır olduğumuzu iletiriz. Hastanemiz hizmetleri ile ilgili tüm süreçlerde de Hasta İlişkileri Bölümü ile iletişime geçebileceğinizi bildiririz. Sağlıklı Günler Dileriz. Hasta İlişkileri Müdürlüğü 0312 253 66 66 -1415

Memorial Hastanesi Logo Memorial Hastanesi 19 Şubat 2019 15:09

Sn. Yasemen K; Memorial Sağlık Grubu olarak öncelikle hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Hizmetlerimize yönelik yaptığınız geri bildirim ile hizmet kalitemizi artırma fırsatı verdiğiniz için de teşekkür ederiz. Geri bildiriminize yönelik kurumumuza başvuru süreçlerinizi ayrıntılı olarak inceleyeceğiz ve yapılan değerlendirme neticesini tarafınızla paylaşacağız. Hastanemizin her türlü hizmeti ile ilgili olarak Hasta İlişkileri bölümü ile irtibata geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. Saygılarımızla, Memorial Sağlık Grubu Hasta İlişkileri Müdürlüğü 312 253 66 66 (1415)

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler