20 Mart
#11737900

Memorial Hastanesi Doktoru İhmalkarlık Yaptı!

Ataşehir Memorial Hastanesi profesör doktor A** A***: kızım 6 veya 7 aylıkken böbrek taşı teşhisi konuldu neden kaynaklığını sordum tahliller sonucu bunu bulacağız dedi 2 haftada bir idrar ve kültür tahlili ayda bir tam kapsamlı idrar tahlili 2 ayda bir de ultrasonla taşı takip edeceğiz hocanın dediğini yapmaya başladık. 2 ay sonra ultrason çektik taşların çoğaldığını gördük tahlillerden bir şey çıkmadı. Neden böyle sorduğumda da vücut üretiyor olabilir ya da genetik olabilir ne yapacağız dedim aynı şekil de devam edeceğiz dedi. Ta ki 12 aya kadar böyle tahlil tahlil üstüne sürdü ne bir netice alabildikleri bir yakınının vasıtasıyla iyi bir çocuk üroloji buldum ve kendi dişine götürdüm ve kendisi tahlilleri ultrasonla rica inceledi kullandığı var mı diye sordu d vitamini kullanıyor dedik derhal kesmemizi istedi ve ultrason istedi.


Çoğalan taşların büyümüş olduğunu gördük ve kırılmasına karar verdi İ** Ç**'da başarılı bir operasyon tek seansta kırdılar. 2 hafta sonra ultrason çektik tekrar ultrason çektirdik büyük taşlar kırılmış kalan küçük taşlarda büyüme olmamış yeniden taş üremesine olmamış dolayısıyla A** A***d vitamini baştan kesseydi çoğalma büyüme olmayacaktı 14 aylıkken de operasyon geçirmiş olacaktı olacaktı tamamen ihmalkarlığını çekmiş olduk.

Aydin Aydin 2.979 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Memorial Hastanesi Temsilcisi22 Nisan

    Sn. Aydın K., Memorial Sağlık Grubu olarak daha kaliteli hizmet sunabilmek adına değerli geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Değerli paylaşımlarınıza ilişkin Medikal Direktörlüğümüzden değerlendirme alınmıştır. Bu değerlendirmede, hastanın yaşı, klinik seyri baz alındığında verilen d vitamininin hastanın şikayetlerine herhangi bir etkisi düşünülmemiştir. Hastamızın başka hekimde devam ettiği dönemde tıbbi şikayetlerinin boyutunun farklı yönde ilerlemesi neticesinde hastaya işlem yapılmıştır. Aktardığınız süreçte her şey tıp literatürüne uygundur. Daha detaylı açıklamalar tarafınıza yapılmıştır. Oluşan algı nedeniyle üzüntülerimizi iletiriz. Hastanemizin her türlü hizmeti ile ilgili olarak Hasta Hakları bölümü ile irtibata geçebilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz. Hasta Hakları Müdürlüğü 0 216 570 66 66 (7450)

  • Memorial Hastanesi Temsilcisi20 Mart

    Sn. Aydın K., Memorial Sağlık Grubu olarak öncelikle hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Hizmetlerimize yönelik yaptığınız geri bildirim ile hizmet kalitemizi artırma fırsatı verdiğiniz için de teşekkür ederiz. Geri bildiriminize yönelik kurumumuza başvuru süreçlerinizi ayrıntılı olarak inceleyeceğiz ve yapılan değerlendirme neticesini tarafınızla paylaşacağız. Hastanemizin her türlü hizmeti ile ilgili olarak Hasta Hakları bölümü ile irtibata geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. Saygılarımızla, Hasta Hakları Müdürlüğü 0 216 570 66 66 (7450)

Ziyaretçi Yorumları