22 Mayıs 2018
#10471144

Memorial Hastanesi Diyarbakır Ayrıntılı Ultrason Sorunu!

Diyarbakır Memorial Hastanesi'nde detaylı ultrason çektirdik. 221 lira ücret ödedik fakat internet sitesinde vaat ettiği hizmeti hiçbir şekilde karşılamıyor. Amaçları insanları kandırıp paralarını almak. Detaylı ultrason nerede yaparsanız yapın 4 boyutlu 3 boyutlu olarak yapılır ve minimum yarım saat 40 dk sürer. Birçok konuda bilgi verilir. Fakat burada sadece 15 dk sürdü 10 dakikasında da bebeğin el ve ayaklarına bakıp durduk. 4 boyutlu denmesine rağmen 2 boyutlu ultrason yapıldı ve öğrenmemiz gerekenlerin bilgileri sorduğumuzda da 2 boyutlu olduğu için göremediklerini söylediler. Kayıt fotoğraf hiçbir şey vermiyorlar. Bilgiler yarım yamalak ama ücrete gelince fazlasıyla alıyorlar. Hiçbir işe yaramadığı için başka bir hastanede tekrar yaptırmak zorunda kalıyorsunuz.

Nur Nur 8.719 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Memorial Hastanesi Temsilcisi24 Mayıs 2018

    Sn Nur A.; Memorial Sağlık Grubu olarak daha kaliteli hizmet sunabilmek adına tarafımıza yapmış olduğunuz değerli geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Tarafımıza ilettiğiniz geri bildiriminiz ile ilgili olarak Hasta Hizmetleri Müdürlüğümüz ve Hastane Direktörlüğümüz tarafından süreçler hakkında detaylı inceleme ve değerlendirme yapılmıştır. Geri bildiriminizde iletmiş olduğunuz gibi internet sitemizde, Diyarbakır hastanemiz için 4 boyutlu ultrasonla detaylı ultrason yapıldığına dair bir bilgi paylaşımımız bulunmamaktadır. Yapılan işlemin kriteri ve amacı , işlemi yapan ve isteyen hekimin gerekli bilgilere ulaşabilmesidir. İşleme başlamadan önce ultrasonu yapan hekimin cihazın 2 boyutlu olduğuyla ilgili tarafınıza bilgi paylaştığı tespit edilmiştir. Almış olduğunuz hizmet ile ilgili olarak radyoloji alanında hizmet verildiği için ücret iadesi kabul görülmemiştir. Yapılan işlemler öncesinde tüm tutarlar tarafınıza iletilmiş ve kabul etmeniz üzerine ücretler tahsil edilmiştir. Ayrıca verilmemiş hizmete ilişkin bir bedel talebimiz olmamaktadır. Bu durumun ne kurum kültürümüzle, ne hizmet kültürümüzle asla bağdaşmadığını bilhassa belirtmek isteriz. Sizinle yapmış olduğumuz telefon görüşmesinde de konu hakkında detaylı bilgilendirme yapılmıştır. Yaşadığınız durum dolayısıyla üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. Geri bildiriminiz için teşekkür eder, her türlü sağlık ihtiyaçlarınızda hizmet vermeye hazır olduğumuzu iletiriz. Hastanemizin her türlü hizmeti ile ilgili olarak Hasta Hakları bölümü ile irtibata geçebilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz. Saygılarımızla, Memorial Sağlık Grubu Hasta İlişkileri Müdürlüğü 0 412 3146666 (5052)

  • Nur23 Mayıs 2018

    Olumlu bir dönüş sağlanmadı. Hastaneden bir bayan konu hakkında bilgi sahibi olmadığını söylemesine rağmen yapabileceğimiz bir şey yok deyip şikayetimi bile doğru düzgün dinlemedi. Tamamen ticarethane kafasıyla hareket eden bu kurum Diyarbakır’da en pahalı hastane olmasına rağmen verdiği hizmet vasatın altında. Buranın insanlarını cahil yerine koyup teknolojinin uzağından bile geçmeyen aletlerle yarım yamalak verilen hizmetle ve hiçbir şekilde hakkınızı aramanıza müsaade etmeyen bu ticarethaneden uzak durun. Devlet hastanesinde kimsenin gözü cebinizde olmadan çok daha kaliteli bir ultrason hizmeti görürsünüz ve enayi yerine konmazsınız.

  • Memorial Hastanesi Temsilcisi23 Mayıs 2018

    Sn Nur A.; Memorial Sağlık Grubu olarak öncelikle hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Hizmetlerimize yönelik yaptığınız geri bildirim ile hizmet kalitemizi artırma fırsatı verdiğiniz için de teşekkür ederiz. Geri bildiriminize yönelik kurumumuza başvuru süreçlerinizi ayrıntılı olarak inceleyeceğiz ve yapılan değerlendirme neticesini tarafınızla paylaşacağız. Hastanemizin her türlü hizmeti ile ilgili olarak Hasta İlişkileri bölümü ile irtibata geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. Saygılarımızla, Memorial Sağlık Grubu Hasta İlişkileri Müdürlüğü 0412 314 66 66 (5052)

Ziyaretçi Yorumları