24 Nisan
#11887525

Memorial Hastanesi Antalya - Kepez'de İstenen Ücret!

Antalya-Kepez Memorial Hastanesi Ortopedi Bölümü Profesör Doktor Y** S** ve bu bölümün danışma bürosunda çalışanlarla ilgili şikayetimi sizlerle paylaşmak isterim.
Ayak burkulması sebebiyle 13 Nisan 2019'da gittiğim Ortopedi bölümünde, SSK 'lı olduğumu öğrendikleri andan itibaren her adımda önceliklerinin sağlık değil para olduğunu hissettirdiler.


Randevu saatimden 1 saat sonra doktorla görüşebildim. Profesör Doktor Y** bey oldukça sert bir şekilde durumun nasıl gerçekleştiğiyle ilgili sorular sorup sonrasında ayağımı eliyle muayene etti. Fakat muayene esnasında herhangi bir uyarı ya da diyalog kurmadan sadece ayağımı sağa sola yukarı aşağı hareket ettirdi. Bu durum ekstra acı çekmeme sebep oldu. Belki muayenenin gerekliliği olabilir ama yine de hastayla diyalog kurarak, ayağın yapılan hamlede acıyabileceği bildirilerek yapılması gerekirdi. Bu sayede kendimi hissedeceğim acı için hazırlayabilirdim.


Yapılan muayene sonucunda 10 günlük rapor verildi. Röntgen ve muayene ücretiyle birlikte 360 TL ödeme gerçekleştirdim. Ayağımın iyileşme süreci ya da evde yapmam gereken egzersiz hareketleri hakkında bilgilendirme yapılmadı. Hasta/doktor iletişimin eksik olmasından dolayı yapılması gerekli olan şeyleri yapacağımdan habersiz bir şekilde ayrıldım. 10 günün sonunda 24 Nisan 2019 saat 16.00 tarihli yeni bir randevu aldım. Randevu saatinden 15 dakika önce hastaneye gitmeme rağmen Dr. Y** S** bey 16:20 'de hastaneye geldi. Ortopedi bölümü danışma bürosundaki arkadaşlara daha önceki muayeneden olan röntgen sonucumu almak istediğimi belirtmiştim , fakat henüz çıkmadığını istersem çağrı merkezinizi arayarak alabileceğimi söylediler. Ayın 13' ünden 24 'üne kadar bu sonuçların neden hazır olmadığını sorduğumda geçiştirme cevaplar aldım.


Bunun üzerine çağrı merkezini arayıp röntgen film sonuçlarımı istedim. Röntgen film sonuçlarını mail olarak gönderemediklerini, eğer istersem hastaneden alabileceğimi ilettiler. Hastane ve müşteri hizmetleri farklı yönlendirme yaparak beni mağdur etmiştir. Randevuyla ilgili detayları paylaşmaya devam etmek istiyorum. Muayene için doktor beyin odasına gittim. Dr. Y** bey'in muayene esnasında ayağımı habersizce zorlaması sebebiyle irkildim. Bu duruma sinirli bir şekilde tavır sergileyen doktor MR çekilmesini istedi. Ben eğer müdahale yapmadan önce uyarabilirse dayanacağımı söyledim, fakat MR konusunda ısrarcı oldu. Danışmaya gidip MR ücretini sorduğumda 350 TL olduğunu ve MR çektirmezsem rapor alamayacağım söylendi.

Cigdem Cigdem 22.396 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Memorial Hastanesi Temsilcisi29 Nisan

    Sn.Çiğdem Ç, Memorial Sağlık Grubu olarak daha kaliteli hizmet sunabilmek adına tarafımıza yapmış olduğunuz değerli geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz ile ilgili olarak Medikal direktörlüğümüz ve Hasta Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından süreçler hakkında detaylı inceleme ve değerlendirme yapılmıştır. Geri bildiriminiz için teşekkür eder,her türlü sağlık ihtiyaçlarınızda hizmet vermeye hazır olduğumuzu iletiriz.Sizinle yapmış olduğumuz telefon görüşmesinde de detaylı görüşme sağlanarak gerekli bilgilendirme tarafınıza yapılmıştır. Hastanemiz hizmetleri ile ilgili tüm süreçlerde de Hasta İlişkileri Bölümü ile iletişime geçebileceğinizi bildiririz. Sağlıklı Günler Dileriz. Hasta İlişkileri Müdürlüğü 02423146666/5041

  • Memorial Hastanesi Temsilcisi26 Nisan

    Sn. Çiğdem Ç. Memorial Sağlık Grubu olarak öncelikle hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Hizmetlerimize yönelik yaptığınız geri bildirim ile hizmet kalitemizi artırma fırsatı verdiğiniz için de teşekkür ederiz. Geri bildiriminize yönelik kurumumuza başvuru süreçlerinizi ayrıntılı olarak inceleyeceğiz ve yapılan değerlendirme neticesini tarafınızla paylaşacağız. Hastanemizin her türlü hizmeti ile ilgili olarak Hasta İlişkileri bölümü ile irtibata geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. Saygılarımızla, Memorial Sağlık Grubu Hasta İlişkileri Müdürlüğü 0 242 314 66 66-5041/7027

Ziyaretçi Yorumları