Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Mega Hair Trans Saç Ekimi Şikayet

profile
Ali
06 Eylül 2021
17.917

Mega Hair Trans ile yaşadığım sorun maalesef normal bir şekilde halledilmedi. Şikayetimle ilgili son durumu sizlerle paylaşmak istedim. G** hanımın çözüm yerine değişik hoş olmayan tutumu nedeniyle Tüketici Hakem Heyetine müracaat ettim. Tüm WhatsApp yazışmaları, resimleri ve verdikleri sözde Garanti Belgesini delil olarak gönderdim. Kendileri Hakem Heyetinin savunma için gönderdiği tebligatı bu adreste böyle bir firma yok diyerek geri göndermişler. Adres Garanti Belgesindeki ve halen internet sayfalarındaki adresti. Savunma yapmadılar bu nedenle. Hakem Heyeti incelemesi sonunda beni haklı buldu ve ücretin iadesini istedi. Ben de kendilerine durumu bildirdim. Bundan sonra kendileri Tüketici Mahkemesi'ne ve İcra Mahkemesi ne bana dava açtılar avukatları aracılığıyla. Her iki mahkemeye de savunma için gitmediler davaları kendileri açtıkları halde. Tüketici Mahkemesi açtıkları davaya gitmedikleri için takipsizlik kararı verdi. İcra mahkemesi ise gerçek Ünvan ile benim yazdığım (Mega Hair Trans) ın aynı olmadığı gerekçesiyle farklı firmalar olduğuna karar verdi. İcra dairesi de bu karara uyarak icrayı durdurdu. Burada anladım ki garanti belgesine bilinçli olarak gerçek ünvan ve adreslerini yazmıyorlar. Avukatları da bunu başarıyla kullanıyor. Burada haklılığım net bir şekilde ortadayken Hakem Heyeti kararı ortadayken icrayı işletemedik. Benim baştan avukatsız olarak yaptığım başvurudaki ve gerçek ünvan ve adreslerini bilmeden elimdeki Garanti Belgesindeki ve internetteki ünvan ve adreslerini kullanarak yaptığım usul hatası nedeniyle avukatım da fazla bir şey yapamadı. Sadece avukatım gerçek ünvan ve adreslerine ulaşmamı sağladı ama geç oldu maalesef. Ama benim için önemli olan haklılığım ve gurur meselem olduğu için sonuç önemliydi ve Hakem Heyeti de bunu kanıtladı. Tek üzüldüğüm nokta ise verdiğim ücret değil çöpe giden 4 bin kök saç oldu. Uzun süre insanlardan suçlu gibi kaçtığım o süreci unutamam ve hakkımı helal etmiyorum. O süreçte insanların benimle konuşurken gözlerinin ikide bir kafama bakmaları insanı psikolojik olarak bitiriyor. Sonraki Ekim'de (başka bir merkezde) yaptıkları bu fiyaskoyu düzelttirenden sonra biraz olsun rahatladım. Sonradan gördüm ki bazı forumlarda benzeri birçok şikayet var kendileri hakkında. Sağlık hizmeti altında insanların sağlığıyla oynuyorlar resmen.

profile profile profile
4 Destek
4 Yorum
Ali
Ali
10 Eylül 2021 19:31

Ekim geçmişiyle biraz bilgi vereyim. İnternetten kendilerini gördüm ve inanarak ekim yaptırdım. Ekim özel Gazi Hastanesi'nde Bodrum katında buz gibi bir odada yapıldı. Ekime G** Ü** ve iki kız katıldı. Birisi kendi ekibinden diğer kız ise hastaneden öğretmek amacıyla kira ücretinden indirim amacıyla yanlarına alınmıştı. Kızın ellerinde titreme olduğu halde ekimin başından sonuna kadar katıldı. Ekim esnasında çok sıkıntılar oldu iki üç defa G** hanım kızları azarlayarak odadan kovdu tekrar tekrar devam edildi. 9-10 saat sürdü. 4 bin kök ekildiğini söylediler. Ekim sonrası her ay resimler attım. 5. Aydan sonra bu ekimin başarısız olduğunu kendisi de kabul etti ve 9. Ayı bekleyelim ben telafi ederim dedi. 12 aydan itibaren ben telafi istedim çünkü 4 bin kökten çıkan saç sayısı 3 yüz ancak vardı. Yardımcısı olduğunu yazan biri telafinin olabileceğini ama ek bir ücret daha ödemem gerektiğini söyledi ben de bunun olmaması gerektiğini söyleyip itiraz edince telefondan beni engellediler. Kendileriyle iletişim imkanım kalmadığı için başka bir merkezde düzeltme operasyonu yaptırdım. Bu operasyon dan sonra buraya şikayetimi yazdım. Şikayetten sonra benimle tekrar iletişime geçtiler. İlk önce üçte birini daha sonra yarısını en sonunda da tamamını ödeyeceklerini yazdılar. Ama bir feragatname imzalanan gerektiğini yazdılar. Feragatname de parayı ödemedikleri halde ödenmiş gibi her türlü yasal haklarımdan feragat ettiğimi paramın ödendiğini ve şikayetimi kaldırmadığım takdirde kendilerinin her türlü zararlarını ödemem gerektiğini yazıyordu. Bende ödenmemiş bir paradan dolayı bunu imzalamayacağını yazdım. Benim için saniyelik bir iş olduğunu şikayeti kaldırmanın, parayı ne zaman hesabımda görürsem ozan şikayeti sileceğimi ve feragatnameyi imzalayacağımı bildirdim. Kendileri de buna yaklaşmayarak gerçek niyetlerini ortaya koydular. İyi ki bu imzalamadım. Ödeme için kesinlikle fatura veya havale kabul etmiyorlar?. Beraber ekim yaptırdığım diğer arkadaşın durumu dahada kötü ve ikinci bir ekimi dahi düşünmüyor aynı sıkıntıları bir daha yaşarım korkusuyla. Ekimden sonra bende yukarıda yazdığım süreci başlattım.  En son benimle iletişime geçtiler biraz indirim yaptığım halde gördüm ki samimi değiller. Anladım ki hiçbir şekilde anlaşmaya niyetleri yok.

Ali
Ali
15 Eylül 2021 13:16
Mega Hair Trans Saç Ekimi Şikayet
Mega Hair Trans Saç Ekimi Şikayet
Mega Hair Trans Saç Ekimi Şikayet

Bunlarda ekim öncesi ve sonrası resimler.

Ali
Ali
15 Eylül 2021 17:28

Üçüncü resmin alttakiler ekim öncesi yanlış anlaşılmasın ekim sonrası zannetmeyin. Bir insanı ne hale soktuklarının resmidir bunlar. Öncesinin çok daha iyi olduğunu görüyorsunuz. Acaba kendilerini birileri bu hale getirseydi ne yaparlardı?. Ben Allah'a havale ediyorum.

Ali
Ali
27 Kasım 2021 23:48

Ne oldu, verebilecek cevabınızda yok önceki gibi değil mi?!. Şimdi burası bir yorum sayfası olsaydı memnun müşteri gibi bir yorum atardınız. En başarılı olduğunuz şeyde bu zaten. İnsanları sağlık hizmeti altında mağdur edip yüzüstü bırakıyorsunuz utanmadan bir de siz mağdur olmuş gibi hakaretler yağdırıyorsunuz. Sanmayın ki bu yaptığınız yanınıza kâr kalır. Maddi manevi psikolojik bu dünyada tek tek acısı çıkacak, ha anlarsınız veya anlamazsınız ayrı mesele. Öbür tarafı Allah'a havale ettik zaten. Mağdur ettiniz, başaramadınız bari insanların alın terlerini geri iade etmeyi öğrenin. Yazıklar olsun size. Merak ediyorum devlet sizin gibilere ne zaman gerekli cezayı verecek.

Ali
Ali
19 Eylül 12:34

Bu merkez maalesef Şikayetvar'ı bile reklam sayfası gibi kullandı ( son beş şikayet.) Burda ekim yaptırmayı düşünenler kendilerini nereye teslim ettiklerini bir daha düşünsünler.  Yazıklar olsun.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

4 Yorum

Cenk
Cenk

Sac köklerimi mafettler

Mega Hair Trans Saç Ekimi Şikayet
Mega Hair Trans Saç Ekimi Şikayet
Mega Hair Trans Saç Ekimi Şikayet
+2
Ali
Ali

Geçmiş olsun. Şikayetini yaz dostum, hakkını ara. İnşallah devlet bir gün bu tür merkezlere gerekli cezaları verir. İnsanları mağdur edip kul hakkına giriyorlar. Yazıklar olsun. Çok yazık ne hale getirmişler. Ektikleri çıktımı bari.

Sorpion
Sorpion

Burada ekim yaptıracaktım iyi ki yorumunu gördüm. Hayatta gitmem böyle bir yere.

Ali
Ali

Direkten döndün demek ki. Kesinlikle iyi araştır sosyal medya reklamlarına ödüllü yerlere aldanma.

Benzer Şikayet Yaz