İlgisiz Bir Hastane: Medicana Kadıköy

Ayça Ayça21 Ekim 15:02

Medicana Kadıköy'ü tavsiye eder misin diye soracak olursanız cevabım hayır. Öncelikle bu hastane a+ bir özel hastane olmasına ve muayene ücretlerinin de a+ bir hastane seviyesinde olmasına rağmen hizmet anlamında a+ bir hastane olmanın biraz uzağında kalıyor. İlk olarak, hastanenin içindeki yönlendirmeler kesinlikle yetersiz. Bankolarda (vezne, danışma vb...) çalışanlar sizi tam olarak dinlemiyorlar ve dinlemeden cevap verdikleri için de yanlış yönlendirmeler yapıyorlar. Sürekli bir bankodan bir diğerine, bir bölümden bir diğerine yönlendiriyorlar ve bu yönlendirmelerin en sonunda kendinizi laboratuvarda yapılacak bir işleminiz olmamasına rağmen laboratuvarda buluyorsunuz. Bu konu pandemi koşullarında olduğumuz düşünüldüğünde eksik yönlendirmenin sağlık açısından risk oluşturma ihtimali açısından oldukça önemli.

Hastanedeyken bir tetkik için beklemem gerekti ve bu sırada etrafı gözleme fırsatı buldum. Gözlemlediğim kadarıyla çalışanların hastalara karşı ilgisiz olmasının çalışma ortamı, çalışma arkadaşları arasındaki iletişimsizlik/geçimsizlikle ilgili olduğu sonucuna vardım. Hastanede bulunduğum çok kısa süre içerisinde bile Medicana Kadıköy'de çalışan motivasyonun düşük olduğunu anlayabildim.

Umarım hastanenin yönetim ekibi özeleştiri yapabilir ve ilgisizliklerini bahane ederek hastane çalışanlarını "cezalandırmak" yerine, bu ilgisizliğe neden olan çalışma ortamındaki uyumsuzlukları ve çalışma şartlarını çalışanların lehine olacak şekilde düzenleyerek motive çalışanlarıyla a+ bir hizmet vermeye başlar. Belki o zaman biz de kendimizi müşteri gibi değil hasta /danışan vb... Gibi hissederiz.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler