sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Alkışı Hak Etmeyen Sivas Medicana Çalışanları

Zehra Zehra01 Ekim 22:12

28 Ekim'de Medicana Sivas'ı arayıp Covid testi yaptırmak istiyorum bilgi verir misiniz dedim. 200 TL ücret, Sürüntü (pcr) testi yapmıyoruz ama kandan bakıyorlar doğruluk oranı %90 dediler. Antikorda doğruluk oranı %45 olduğundan onu yapmıyoruz dedi. Peki e-nabız'da yapılan testin sonucu görünecek mi dedim. Evet dediler.

1 saat sonra hastaneye gittim ve tekrar hiç konuşmamış gibi sordum. 150 TL ücret istediler, ödedim. 1 ay önce pozitif olduğumu 15 gün önce karantina süremin bittiğini işe başlamam için negatif ya da pozitif hangisi ise bilgilerimin e-nabızda olması gerekir dedim. Tabi dediler. Emin misiniz dedim, laboratuvarı yanımda aradılar, onlar da dediklerini tekrar onayladır.

Sonucun 4 saat sonra çıkacağını söylediler ama E-nabız'da hastaneye gittiğim bile görünmüyor. Aradım sordum tahlil geç gitmiştir dediler. Ertesi gün oldu yok. Arıyorum yeterli bilgi veremeyip başka yere akratıyorlar ora da çalar çalmaz kapanıyor ve sar baştan... Beni oraya bağlamayın diyorum ama yine...

Sinirlendim kalktım hastaneye gittim. Elime bir kağıt verdiler. Yazan bir şey yok. Kan değeri! Nerede bunun pozitif negatifliği? Doktor yorumlasın diyorlar. Acil doktoruna gönderdiler. Doktor testin antikor olduğu bunun da bana yapılmasının yanlış olduğunu söyledi. Yeni pozitif olduğumdan kanım negatife aylarca dönmezmiş. Tekrar sürüntü istedi ,hadi 60 TL ver :)

Sinirden kafayı yiyorum. Akşama çıkacak emin olun falan dediler. Teste geldi sıra. O kadar para alıp öyle bir yerde test yapmaya insan utanır. Sözde perde çekilmiş koridor sonu bir yer :) personel deseniz ortalıkta gezen maskeden başka hiçbir önlemi olmayan biri. 2. Test yapılışı ben böyle eziyet çekmedim. Saatlerce başım kulağım ağrıdı,genzimde yanma vardı, sürekli hapşırarak dolaştım. Devlette hissetmedim bile.

Yani sayın yetkililer; personeliniz yetersiz ve tecrübesiz. Benim karşılaştığım hiç biri alkışlanmayı hak etmiyor. Sürekli yanlış yönlendirme. Hoşgeldin beş gitsinler geçmiş olsunlar bitmiyor ama gözlerden alev çıkıyor. Aldığınız paranın hakkını verin. İnsanlara hem zaman hem para kaybettiriyorsunuz.

Not:doktorlarınıza diyecek söz yok. Gittiğim doktorlar süperler.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler