24 Ekim 2018
#11067437

Medical Park Hastanesi  İlgi, Hizmet Ve Ödemeleri

Son bir haftadır 4 yaşındaki kızımın sağlık sorunlarıyla uğraşıyoruz. Çok şükür ciddi bir durumu olmadığını öğrendik. Ancak aşırı ateş bizi korkuttuğu için tedbirli davranmak adına Göztepe Medical Park Hastanesi'ne gittik. Hastanenize son 5 yıldır (kızımın doğum süreci de dahil) gitmekteyiz. Bu süre zarfında hizmetlerinizde ciddi anlamda bir kalite düşüşü ve sağlık ayıbı söz konusu. Şöyle ki:
• gecenin bir vakti acile gidiyoruz çocuk ateşler içerisinde ve dakikalarca ateş ölçer bulunamıyor. (acil gibi bir birime sürekli yenilenen kaliteli ateş ölçerler almak sizin gibi "pahalı" bir hastane için ne kadar zor olabilir?
• ultrason çektirmeye gönderiliyoruz, ultrason odası itici, darmadağın. (evden getirdiğimiz battaniye neyse ki yanımızda hemen seriyor ve kızımızı yatırıyoruz) bu konuda tedbirli olması gereken biz mi olmalıyız?


• çocuk doktoru (kim olduğu belli olmayan biri ismi, mührü hiçbir şeyi yok) hastanedeki uzman doktorun ismini taşıyor, ancak yerindeki o değil. Her seferinde hiç tanımadığımız genç doktorlar. Kim bunlar?
• çocuk muayene bölümü havasız, sıcak, bakımsız ve itici. İşini iyi yapan 2-3 personel dışında rutin bir itici tutum. Ki, bu denli pahalı ve lüks olduğunu iddia eden ve reklamını bu başlıkla yapan bir sağlık kuru musunuz. Oysa çocukların kaygısını azaltmak ve sıra beklerken (!) hastalığını unutturmak için eğlenceli bir köşe ayrılması, oraya basit boya kalemleri koyup küçük keyifler yaşatması hiç de zor değil. - neden hastane personeli bu kadar mutsuz ve umutsuz. Zorla iş yapma modunda ve"neden buradayım, yine hasta geldi of ya Allah'ın cezası" suratıyla ortada? Hiç mi insan ilişkileri eğitimi vermiyorsunuz? Ah, tabi bu da bir bütçe meselesi doğru! İlgi! İlgi! İlgi! Bir hastanın tedaviden önce ilk ihtiyaç duyduğu şey ilgi ve şefkattir.


Üç gün içinde kızıma yapılan rutin tahliller:
gaita, boğaz kültürü, domuz gribi testi. Tabi doktor kaydı. = 218.22 TL. (garanti emekliği sandığı dışında bizden kesilen tutar. Bu tahlilleri sıradan bir lab. da yaptırsanız kimse sizden 1090 TL almaz! Medical Park’in aldığı ücret ve bize ödettiği yüzde bu.
İkinci gün bu kez acilden giriş yapıp tam kan sayımı ve ultrason yaptırdık. Acil! Acilden normalde ekstra ücret tahakkuk edilmiyordu. Herhangi bir sağlık ocağında yaptırılabilecek (ücretsiz) bu genel tahlillerin tutarı basit bir ultrason ile beraber 900 TL ve bizden alınan 180 TL. Aynı tahlilleri 2 km ötede başka bir özel hastanede soruyoruz. Verdikleri rakam 3'te biri...

Sevgi Sevgi 11.029 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Medical Park Hastanesi Temsilcisi07 Kasım 2018

    Merhaba Sevgi Hanım; Daha kaliteli hizmet sunabilmek adına değerli geri bildiriminiz için Medical Park olarak teşekkür ederiz. İletmiş olduğunuz görüşünüz ile ilgili değerlendirmemizi en kısa sürede sonuçlandırmaya çalıştık.Yaşadığınız bu deneyimden dolayı üzgünüz.Ayrıntılarını telefonda da size ilettiğimiz gibi benzer bir deneyim yaşamamanız için gerekli tedbirler alınmıştır.İlgili çalışanımız ile görüşülüp, gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Süreci hastane yönetimi olarak bizzat takip ediyor olacağız. Her türlü paylaşımınız için Hasta İletişim Birimi ya da Memnuniyet Merkezimiz ile irtibata geçebilir, talebinizi 7/24 hizmet veren Memnuniyet Merkezimize 444 4 484 no’lu telefondan 3’ü tuşlayarak ya da https://online.medicalpark.com.tr/sizi-dinliyoruz linkinden iletebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler