16 Kasım 2018
#11157114

Medical Park Hastanesi Gebze Şubesinde Haksız Kazanç!

20.10.2018 cumartesi günü Medical Park Gebze Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde A**R**E**. Beyden randevu alarak eşimin 12. Hafta kontrolleri ve ikili test için hastaneye gittik. Muayene için doktor beyin odasında kalma süremiz 5-6 dakika. Arasında bir süre oldu. (Doktor bey muayene öncesi ve sonrasında kahvesini içerek telefonuyla meşguldü. Doktor bey, bebeğimize ultrasonda baktı ve 15-20 Sn... İçinde karar vererek çok hareketli olduğu için bugün bu testi (İkili Test) yaptıramayacağımızı ve haftaya gelmemiz gerektiğini söyledi.


Doktor beyin bu kadar erken bizi göndermeye çalışmasına bir anlam veremedik ancak ses çıkarmadık ve 1 hafta sonrası için tekrar randevu alarak hastaneye gittik.


27.10.2018 cumartesi günü yine aynı doktora gittik. Ultrason ile ikili test kapsamında bebeğin burun kemiği, baş-popo ölçüsü gibi değerleri söyleyerek asistanı not etti. Çıkarken de bize bu ölçülerle ilgili doldurdukları formu verdiler ve kan verme bölümüne yönlendirdiler.


Bu arada elimize üzerinde " doppler " kelimesi yazılı bir kağıt verdiler ve bunu bankodaki görevliye vermemizi söylediler. Ne olduğunu, ücretinin olup olmadığını biz henüz bilmiyoruz tabi ki!


Bankoya verdiğimizde ise bizden 225 TL doppler test ücreti olduğu söylendi. Doğum paketi teminatlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortamız olduğunu söyledim ancak bunun doktor beyin yaptığı özel? Bir işlem olduğu ve SGK kodu bulunmayan bu işlem için ücret tahsil etmek zorunda olduklarını söylediler. Mecburen biz de bunu ödedik.


Bugün tekrar uzun uğraşlar sonucu Kadın hastalıkları bankosundaki bayana ulaştım. Sigorta firmam ile görüştüğümü ve bu test ile ilgili bir giriş yapmadıkları için sigorta şirketi bir değerlendirme yapamadıklarını ilettim.


Ancak bayan inatla (kaba bir şekilde) bunun özel bir uygulama olduğunu ve SGK da kodu bulunmadığı için bunun özel kapsamda olduğunu söyledi. Diğer doktorların böyle bir ücret isteyip istemediklerini sorduğumda ise "hayır" cevabını verdi.


Uzun uğraşlar (mail, telefon vs...) sonucunda dün (15.11.2018) tarihinde Medical Park Gebze Hastanesi hasta hakları biriminden Selen Hanım. Aradı ve doppler olarak yazılan uygulamanın 4 boyutlu ultrason olduğunu bu yüzden bu ücretin tahsil edildiğini söyledi.


Doktor muayene sırasında hiçbir farklı ekipman kullanmadı. Gerek doktor A.R.E ,gerekse de kadın doğum bölümü bankosundaki görevlilerin oraya gelen hastalara sadece "para" olarak bakmaları ve insanları aptal yerine koymaya çalışmaları üzerine bu yazı yazılmıştır.

Murat Murat 32.425 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Murat08 Ocak

    Sayın Yetkili, #11157114 numaralı şikayetimiz sonrasında, 27.10.2018 cumartesi günü bizlerden haksız yere “Doppler” adı altında tahsil edilen ve süreç içerisinde aşağıdaki açıklamaları (Tıbbi Endişelerimize Karşılık!) yaptığınız doğrudur; 1. İlk önce bankodaki görevliniz bu testin SGK’da kodu olmadığı ve hiçbir tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında olmadığını söyledi. 2. Sonrasında bu testin yalnızca Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümündeki doktorunuz a. r. e. Tarafından yapılan ve tamamen doktor beyin yaptığı özel bir test olduğu söylendi. 3. Sonrasında bizden yapılmayan bir testin ücreti muayene, kan tahlili ve 2’li teste (Hali hazırda ödenen ücretler) ilaveten alındığı ve bunun geri iade edilmesi gerektiğini söylediğimizde hastane yetkilileri 27.10.2018 cumartesi günü yapılan bu testin 4 boyutlu ultrason çekimi olduğunu söyledi. 4. Bizlerin internet siteniz ve mail adreslerinizden konuya ilişkin yaptığımız tüm başvurularımızı görmezden gelmeniz sonrası, Sikayetvar.com adresinden yaptığımız şikayet sonrası, hasta hakları biriminiz bizimle irtibata geçmiştir. İlk önce söylenen, bunun bebeğin detaylı tüm organlarını kontrol eden bir test olduğu şeklindeydi. Böyle bir testin hamileliğin 22-24. Haftalarında yapılacağından ve 27.10.2018 cumartesi günü bunun gibi bir şey yapılmadığından bilgileri olmadığı için bunu da kendilerine açıklamak zorunda kaldık. 5. Son olarak bugün (08.01.2019) verilen cevapta yazılan “tıbbi endişeleriniz ile ilgili sizi ayrıntılı olarak bilgilendirdiğimiz gibi klinik durumunuza uygun prosedür uygulandığı tespit edilmiştir. ” şeklinde cevap yazılmıştır. Birincisi, yukarıdaki tüm cevapları farklı zamanlarda farklı görevlileriniz vererek gerçekten tıbbi endişelerimiz hakkında bizleri bilgilendirdiğiniz kesindir.! İkincisi ise klinik olarak uygun prosedür dediğiniz şey 12-13 haftalık gebeliği bulunan bir hastanızdan Muayene Ücreti + Kan Tahlili + İkili Test ücretine ilave olarak uyduruktan bir kağıda doppler yazarak 225 TL daha tahsil etmeye çalışmanızdan başka bir şey değildir. Medical Park grubundaki tüm iyi niyetli ve paragöz olmayan kıymetli doktor ve yöneticileri tenzih ederek şunu söylemek isterim ki Gebze hastanenizde karşılaştığımız bu durum sizlerin insanların şifa için ücretini ödeyerek geldiği bir yer olmaktan çok ticarethane haline gelmiş sıradan bir yer olarak görünmenize sebep olmaktadır. Bilgilerinize.

  • Medical Park Hastanesi Temsilcisi08 Ocak

    Merhaba Murat Bey; Daha kaliteli hizmet sunabilmek adına değerli geri bildiriminiz için Medical Park olarak teşekkür ederiz. İletmiş olduğunuz görüşünüz ile ilgili başhekimliğimizle değerlendirme sürecimizi tamamlamış bulunuyoruz. Hasta mahremiyeti ilkesi gereği detaylarını bu alandan paylaşmadığımız bildiriminizdeki tıbbi endişeleriniz ile ilgili sizi ayrıntılı olarak bilgilendirdiğimiz gibi klinik durumunuza uygun prosedür uygulandığı tespit edilmiştir. Her türlü paylaşımınız için Hasta İletişim Birimi ya da Memnuniyet Merkezimiz ile irtibata geçebilir, talebinizi 7/24 hizmet veren Memnuniyet Merkezimize 444 4 484 no’lu telefondan 3’ü tuşlayarak ulaşabilir ya da talebinizi https://online.medicalpark.com.tr/sizi-dinliyoruz linkinden iletebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler