05 Nisan 2017
Yorum Yap
#8200372

Medical Park Hastanesi Doktor Davranışından Şikayetçiyim

01.04.2017 tarihinde doktorunuz A**** İ****'e muayene oldum. Detaylı şikayeti BİMER'e yaptığım için kısaca bahsedeceğim. Doktorunuz ikili tarama testini kendisi yapmadığı gerekçesiyle çocuğumun ense kalınlığına ve burun kemiğinin oluşup oluşmadığına bakmak istemedi. Parasını verip orada yaptırırsak bakarmış. Beğenmiyorsanız paranızı geri alın dedi. Bende yazılı olarak hastanenize şikayette bulundum. Kendisine şikayete konu olacak biçimde davranılmadığı halde polise bizi şikayet etmiş. Temin edebiliyorsanız şikayet dilekçesi ve ifade tutanaklarına da ulaşın. Müdür yardımcısı olduğunu öğrendiğimiz bir kişide paralarını verin beğenmiyorlarsa diye çözüm buldu. Orası hastanemi bakkal mı siz sorunları böyle mi çözüyorsunuz. Doktor hakkında gerekli işlemin yapılmasını talep ediyorum. Para iadesi bir çözüm değildir özellikle de işiniz sağlıksa, özellikle de söz konusu bir bebekse biraz vicdan.

Fatma Fatma 3.412 Okunma

Cevaplar

 • Fatma21 Nisan 2017

  Hastane yetkililerinizin eşimi hala o iş yerinde çalışıyor zannederek eski iş yerine gitmeleri ve müdürüne şikayet etmelerinide bana açıklamanızı talep ediyorum. Hastane yetkilileriniz bir şikayet olduğunda işlemleri bu şekilde mi hallediyor?

 • Fatma21 Nisan 2017

  Hekiminizin ultrasonda görebildiği bir şeyi bizimle paylaşmaması ve bizim ne olduğunu sormamamız teşhis ve tedaviye zorlamak mıdır? Ben bir rahatsızlığım var ki doktora gidiyorum benim a yerim ağrıyorken bana b yeri ile ilgili bilgi vermesi yani benim sorunum var mı yok mu söylemek yerine bana havadan sudan bahsetmesi doktorluğunu yaptığı anlamına mı geliyor. Hastane yetkilisi olarak bakmayın olaya bir anne bir baba olarak bakın çocuğunuzun neresinde problem olmasından korkuyorsanız oranın bakılmasını istemez misiniz? Biz doktoru bahsettiğiniz gibi teşhis ve tedaviye zorlamadık. Görebildiği bir şeyi bizimle paylaşmasını istedik. Ama kendisi açık açık testi başka hastanede yaptırdığımız için bakmayacağını söyledi. Böyle bir şeyi söylememiş olsa biz zaten tepki göstermezdik. Hekimizin şikayet haklarını kullanması gibi bizde bu konunun sonuna kadar arkasındayız

 • Medical Park Hastanesi Temsilcisi18 Nisan 2017

  Sayın Mustafa-Fatma Yavuz; Daha kaliteli hizmet sunabilmek adına değerli geri bildiriminiz için Medicalpark Hastaneler Grubu olarak teşekkür ederiz. Hastanemize hekim tercihi ile başvurmuş ve seçmiş olduğunuz doktor tarafından muayeneniz sağlanmıştır. Hasta hakları gereği, her hasta hangi teşhis ve tedavi yöntemin kullanılacağı ve doktor, uzman veya hastane seçimi konularında karar verme hakkına sahiptir. Bununla birlikte hekimler ise, hiçbir kişi veya merciden baskı görmeden serbestçe mesleğini icra ederler. Hasta ve hasta yakınları da dâhil hekime herhangi bir şekilde (psikolojik, fiziki, sosyal vb.) baskı yapılması ve yeterli görmediği veriler üzerinden teşhis ve tedavi yapmaya zorlanması söz konusu değildir. Şikâyetinizde bahsettiği şekilde, hekimimizin hastanın sunduğu testleri hastanemizde yapılmadığı için kabul etmemesi gibi bir durum söz konusu olmamıştır. Hekimimiz şikâyet haklarını kullanmış olup; konunun savcılığa intikal etmesi sebebiyle konu hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi verilememektedir. Yanılgının ortadan kalkması adına bilginize sunulur. Süreci hastane yönetimi olarak bizzat takip ediyor olacağız. Her türlü paylaşımınız için Hasta İletişim Birimi ya da Memnuniyet Merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz. 7/24 hizmet veren Memnuniyet Merkezimize 444 4 484 no’lu telefondan 3’ü tuşlayarak ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.”

 • Fatma06 Nisan 2017

  daha önce dr. aytaç imrenle ilgili şikayette bulunmuştum. hastanenin başhekimi ve genel müdürü bu konuyla ilgili bir çözüm bulmak yerine eşimin eski çalıştığı işyerinde hala çalıştığını sanarak müdüre şikayete gitmişler. yani hastane içerisinde halledilmesi gereken bir olayı hiç alakası olmayan yerlerde ve doğru olmayan bir biçimde çözmeye çalışmaktadırlar. hastane yetkililerinin bu tutumunun araştırılmasını ve haklarında gerekli işlemlerin yapılmasını talep ediyorum.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler