Medical Park Hastanesi Acil Ameliyat Sevkinde Ücret Alındı!

Açelya Ç. |

25.07.2015 gecesi şiddetli karın ağrısı ile gittiğim Medipol Hastanesi, apandisit teşhisi ile acil ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ameliyathanelerinin tadilatta olmasından dolayı beni en yakın Medical Park Hastanesi ile görüşerek oraya sevk etti. Ameliyat için ve acil sevk ile gittiğim Medical Park Hastanesi, ameliyat öncesi tetkikler ile apandisit olmadığını söyleyip, acil ve sevk ile geldiğimi söylememe rağmen benden "2. özel hastane olduğu için prosedür poliklinik olarak geçiyor" deyip hem özel sigortamı sonuna kadar kullanıp kalan 737,95 TL'yi de nakit olarak aldılar. Acil sevkin kırmızı alana girmesi gerektiğinden alınan ücretin iadesini talep ediyorum.

Etiketler :

Acil Müdahale Fiyat ve Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Açelya Ç.
  04 Ağustos
  17:28

  Sağlık bakanlığı ile görüşmem gereği zaten şikayette bulundum. Sevkle geldiğim için kırmızı alana almak zorundasınız. Yeşil alana sokmak sizin hatanız. Tek amacınız ticaret olmuş. Hem sevki kabul ediyorsunuz, hem elimde tahlille gelmeme rağmen aynı tahlilleri tekrarlatıyorsunuz hem de acil girişi yapılıp muayene oldun diyorsunuz. o zaman neden sevki kabul ediyorsunuz? Yapılan tetkikleri neden tekrarlıyor sunuz? Geldiğim zaman, sevkle geldiniz ama poliklinik girişi yapıyoruz diye bilgilendirdiniz mi? Ameliyat hazırlığı için tetkikler yapıldı. Maddiyat için sevki kabul edip ne koparsak kardır amacındasınız. Sağlık bakanlığına ve sigorta şirketime şikayetmi bildiriyorum. Size olanak tanımamhata

 • 04 Ağustos
  17:16

  Medicalpark Hastaneler Grubu olarak öncelikle hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Hastamızın daha kaliteli hizmet sunabilmek adına bizlere yol gösterici olan geri bildirimleri için kendisine teşekkür ederiz.
  Hastamızın tarafımıza iletmiş olduğu olumsuz görüşü ile ilgili olarak başhekimliğimizle birlikte değerlendirme sürecimizi tamamlamış bulunuyoruz.
  Hastamız acil servise başvurduğunda şikayetleri acil hekimi tarafından değerlendirilerek hayati risk teşkil etmediği (sağlık bakanlığı tarafından tanımlanan yeşil alan hastası olduğu) tespit edilmiş. Bunun üzerine hastamız ileri tetkikler için ilgili polikliniğe yönlendirilmiştir. Özel hastanelerin yeşil alan kapsamındaki hastalardan muayene farkı alması yasal bir işlemdir. Bu bilgiler hastamıza da iletilmiştir.
  Hastanemizin her türlü hizmeti ile ilgili olarak Hasta İletişim Birimi ile irtibata geçebilirsiniz.
  Sağlıklı günler dileriz

 • Açelya Ç.
  01 Ağustos
  14:35

  25.07.2015 saat 01 gibi karın ağrısı ile gittiğim Koşuyolu Medipol Hastanesi ultrasonda apandisitten şüphelendiğini, tomografi çekeceklerini söyledi. Sonra doktor radyoloji uzmanı ile görüştüğünü Tomografiye gerek olmadığını kesin apandisit olup 6saat için acil ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ameliyathanesinin tadilatta olmasından dolayı en yakın Göztepe Medical Park Hastanesi a sevk ettiler. Telefonla görüşüp ameliyat için hazırladılar. Ayrıca sevk için kağıtta vermediler sadece telefonla görüştüler. Ameliyat için gittiğim Medical Park Hastanesi tomografi çekip apandisitim olmadığını söyledi. Ve acil sevkle gittiğim hastane benden Medipol hastanesinin hatası sonucu 737 TL ücret aldı.

 • Açelya Ç.
  28 Temmuz
  09:55

  Göztepe Medical Park hastanesinden hala bir cevap gelmemiştir. Sağlık bakanlığına ve sigorta şirketime şikayetimi iletiyorum. Medipol Hastanesi hiçbir ücret almayıp sevkle gittiğim için Medicalpark ın da almayacağını söylemişti.