10 Ocak
Yorum Yap
#10002754

Media Markt Şubesi Eski Ürünü Satıp, Değişimini Kabul Etmedi

19.12.17 tarihinde Media Markt Sanayi Mahallesi şubesinden 60 TL karşılığında 32 GB Sandisk USB bellek aldım. Aldıktan sonra mağazanın yakınında olan iş yerime gidip denedim. Üzerinde USB 3.0 yazan bu ürün, saniyede 1 MB gibi kabul edilemez bir yavaşlıkta çalışıyordu. Fark ettim ki aslında eski teknolojili bir ürünü, üzerindeki bilgi ve fiyatına aldanıp satın almıştım. Hemen bir saat içerisinde mağazaya dönüp anlattım ve değişim yapmak istedim. Ama ürünün ambalajının açıldığını, bu yüzden geri alamayacaklarını söylediler. Ben ürünü ambalajındaki makas işaretli yerden açtım, yani ambalajın zarar görmemesi gibi bir ihtimal zaten yoktu. 10 gün sonra mağazaya tekrar gittiğimde gördüm ki benim 60 liraya aldığım ürün 27 lira olmuş, yani demode bir ürünü fahiş fiyata sattıklarını fark etmişler ve fiyatı düşürmüşler. Yanlış ürünü fahiş fiyatla satan ve değişim kabul etmeyen firmadan şikayetçiyim.

Çağatay 378 Okunma

Cevaplar

  • Çağatay10 Ocak

    Ambalajı açılmış diye iade almamak Tüketici Hakları'na aykırı bir durum. Aldığım USB bellekler açılır kapanır kutu içerisinde değil, ince bir karton içerisinde geliyor ve üzerinde makas işareti var. Ambalajını yırtmadan açmamın veya denememin imkanı yok. Bu durumda Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmak zorundayım.

  • Media Markt Temsilcisi10 Ocak

    Değerli Müşterimiz; Elektrikli/Elektronik ürünlerde cayma hakkı kapsamında iade yada değişim işleminin yapılabilmesi için ambalajının açılmamış olması gerekmektedir. Aksi halde mağaza teknik servis raporu talep edebilir. Stok ve fiyatlar anlıktır, değişiklik gösterebilmektedir. Şikayetinizi bizimle paylaşmış olduğunuz için teşekkür ederiz. 08502221500 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. Media Markt Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler