sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Media Markt Servise Gönderdiğim Ürünün Kırılması

Ruşen Ruşen29 Ekim 11:52

11 Ekim tarihinde garantisi devam eden tabletimi SD kartı okuyamama sorunu nedeniyle Bursa Korupark Media Markt mağazasına servise gönderilmesi için bıraktım. Tableti servise teslim ederken sağlamdı ve SD kartı okumama dışında herhangi bir sorunu yoktu ve bu mağaza görevlisi tarafından birden çok fotoğraf çekilerek ve ürün incelenerek teyit edildi. Ancak birkaç gün sonra servis tarafından arandım ve ürünün ekranının kırık olduğu ve bu sorun giderilmeden SD kart ile ilgili işlem yapılamayacağı bilgisi verildi. Tabletin sağlam olduğunu bildiğim için işlem yapılmadan geri gönderilmesini istedim. Ürün Korupark Media Markt mağazasına geldiği mesajından sonra ürünü almak için gittim. Tabletin ekranının boydan boya kırık olduğunu ve kasasının edildiğini gördüğüm için teslim almadım ve sorunun çözülmesini talep ettim. Mağaza görevlileri tabletimin tarafımdan sağlam teslim alındığını kabul ederek kargoda kırılmış olabileceğini onlarla iletişime geçeceklerini sorunu çözmek için 1-2 gün zaman tanımamı istediler ben de tamam dedim. Ama aradan birkaç hafta geçtiği ve defalarca oraya gittiğim halde her seferinde tabletin kargoda mı serviste teslim alınırken mi kırıldığını araştırdıklarını ve beklemem gerektiğinin söylediler. Ben müşterinin mağduriyetinin giderilmesinin öncelikli olduğunu sonra kendi aranızdaki sorunu çözmelerinin gerektiğini belirttim ama çözüm bulamadım. En son ürünün servise geri gönderildiğini gerekli işlemlerin yapılacağını söylediler ama kendilerine açık ve net bir şekilde sağlam teslim ettiğim ve tarafınızdan kırılan tabletin onarılmasını istemediğimi ve değişim ya da ücret iadesi istediğimi belirttim. Media Markt markası olarak eğer kendilerinden kaynaklı olduğu belgeli olan bu durumda bile müşterinin mağduriyetini gidermiyorsa ve bunun için basit oyalama ve bıktırma politikası güdüyorsa bu pazardaki dürüstlüğünüz elbet sorgulanacaktır. Kendi adıma bu durumu gerekli tüm alanlarda dile getireceğim. Müşterinizi mağdur ederek kargo ve servis ile olan sorununuzu çözmeye çalışmanız kesinlikle kabul edilemeyeceği gibi kırdığınız ürünü tamir etmeye ikna etmeye çalışmanız ve müşteri istemediği halde servise onarıma göndermeniz de kabul edilemez. Tekrar tekrar belirtiyorum ki ben sağlam teslim ettiğim ve tarafınızdan kırılmış tabletimin onarılmasını değil yenisiyle değiştirilmesini ya da ücret iadesi istiyorum. Sorunumu çok uzatmadan lütfen çözün.

Gelişme :

2 hafta önce

Ülke olarak uzaktan eğitimin tekrar başladığı bu süreçte Bakanlıklar aracılığıyla Tablet ve Bilgisayarı olmayan öğrencilerin tablet ve bilgisayar ihtiyaçlarının karşılanmaya çalışıldığı bu günlerde Media Markt öğrencimin elindeki tablete el koymaya çalışıyor. Yazıklar olsun!

2 hafta önce

Tekrar belirtiyorum ki ;Media Markt Bursa Korupark Mağazası garantisi devam eden ve sadece SD kart'a uygulama yükleyememe sorunu (sonradan bunun bir sorun olmadığını da öğrendim) nedeniyle servise gönderdiğim tableti kırmış ve yerine isteğim dışında onardıkları tableti ya da mağazadaki teşhir ürünü vermeyi kabul ettirmeye çalışmıştır. ((aynı ürün yok sadece teşhir ürün var, eşdeğer başka bir ürün de yok (birebir aynı özelliklerde ürün yok bahanesi), başka bir marka olabilir ama fiyat farkını kabul ederseniz, ayrıca fiyat farkı kırılan ürünün şimdiki fiyatından değil 1 yıl önceki fiyatı ( fatura bedeli ) üzerinden olacak gibi.) ) Kırılan ürünüm Huawei MediaPad T5 16GB 10'1 ve şu anki güncel fiyatı mağazalara göre değişiklikler olsa da ortalama fiyatı yaklaşık 1800-2000 TL ve kendi mağazalarında bile bu ürünün teşhiri bile 1300 TL iken benden sadece 1 yıl önceki fiyat üzerinde fiyat farkı talep etmeleri anlaşılamaz. Tüketici olarak ya aynı ürün, ya eşdeğer ürün onlar yoksa bir üst ürün talebimi tekrarlıyorum ve ekliyorum ; 11 Ekim tarihinden beri Bursa Korupark AVM Media Markt mağazası tarafından servise gönderilirken kırılan ve kasası yamulan tabletim için değişim talebim müşteri temsilcilerinin ve mağaza görevlilerinin her seferinde birkaç gün içerisinde sorununuzu çözeceğiz sözlerine rağmen maalesef çözülemedi. Bu süreçte şunu anladım ki Media Markt müşteri temsilciliği mağazalara tavsiye dışında herhangi bir yaptırımda bulunamıyorlar. Türkiye Media Markt Müşteri Temsilcileri sadece müşteri şikayetlerini absorbe etmek ve mağazalara zaman kazandırmak için sizinle iletişime geçiyorlar ve hiçbir sorunu çözemiyorlar ya da çözmek istemiyorlar. Kendileri tarafından kullanılmaz hale getirilen tableti önce isteğim dışında tamir edip sonra da süreci zorlaştırarak tamir ettikleri tableti ya da teşhirdeki ürünü almayı kabul ettirmek istiyorlar. Müşterinin tüm yasal haklarını hiçe sayarak bıktırma yoluna gidip türlü bahanelerle istediklerini kabul ettirmeye zorluyorlar maalesef. Tüketici olarak haklarımı biliyorum ve yasal haklarımı gerekli tüm mercilere başvurarak korumaya çalışacağım. Uzaktan eğitimin başlayacağı günden itibaren kızımın uzaktan eğitimden geri kalacağı her gün için gerekirse defalarca CİMER'e, Milli Eğitim Bakanlığı'na ve Ticaret Bakanlığı'na tekrar tekrar yazacağım ve ayrıca Tüketici Hakem Heyeti aracılığıyla da süreci takip edeceğim. Media Markt Türkiye'nin müşteri mağduriyeti üzerinden para kazanmaya çalışmasını her platformda dile getireceğim.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Ruşen 3 hafta önce

Daha önce şikayetimi belirttiğim durum ile ilgili yaklaşık 1 ay süre geçti ve nihayet Bursa Korupark Media Markt mağazasından tarafından arandım ve değişim konusunda aynı ürünün stoklarda temin edilmediği ama ücret iadesi yapılabileceği bilgisi verildi. Fakat ücret iadesi için fatura tutarı kadarı olacağı söylendi. Sizin hatanızdan kaynaklı bir sorun var ve siz güncel fiyatı çok farklı olan ürün ya da eşdeğer başka bir ürün yerine bu durumdan bile müşteriyi mağdur ederek kâr etmeyi düşünecek kadar mı küçülmüş basit bir firmasınız. Aynı ürün yoksa eşdeğer ürün verileceğini bile bahanelere sığınarak geçiştirmeye çalışıp bir de müşteriye iyilik yapıyormuş gibi başka bir üründe indirim yapmaya çalışırız benzeri ifadelerle yüzsüzlük yapıyorsunuz. Sizden aldığım ürünün ücret iadesi ile aynı ürünü ya da eşdeğer başka bir ürünü alamayacaksam ikinci sefer mağdur edilmiş olmuyor muyum. Ayrıca ürün sizler tarafından kırıldıktan sonra ilk kez servis tarafından açılıp zaten ana kart sorunu da varmış diyerek ürünü iyice değersizleştirmeye çalışmanız da çok ayıp. Kırılmış kasası yamulmuş üründe sonradan çıkan sorunların nedenini de müşteriye faturalandırmanız da yanlış.

Media Markt Logo Media Markt 29 Ekim 12:00

Değerli Müşterimiz; Talebiniz 201022-045756 numarası ile kayıt altına alınmış ve tarafımızdan takip edilmektedir. Konu hakkında gerekli incelemeler yapıldıktan sonra en kısa süre içerisinde size bilgi verilecektir. Saygılarımızla. MediaMarkt Müşteri Hizmetleri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler