Toplam çözüm sayısı
..
Media Markt ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Fatih'in şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1

Media Markt Samsung Elele Hep Beraber Mağduriyete!

833görüntüleme
Fatih
Fatih 06 Ocak 14:49

Kasım ayının 15'inde Media Markt'tan koruma paketi ile satın aldığım Samsung ® cihazımı sadece 15 gün kullandıktan sonra ilk bir hafta dönem dönem sesi çıkmıyor akabinde de komple açılmama şikayetleri sebebiyle Samsung yetkili servisine bıraktım. 2 gün sonrasında servis takip ekranına uyarı düşmesine rağmen 5 gün boyunca haber gelmeyince aradığımda üründe sıvı tespit edildiği bu yüzden 720TL masraf çıktığı tarafıma bildirildi. Benim kullanımımda herhangi bir sıvı teması olmamasına rağmen bunu bana yıkmaya çalışan servis ten sıvı tespit edildiğini gösteren bir mail ya da WhatsApp ® fotosu istediğimde teknoloji üretip satan bir firma olmasına rağmen bunun yasak olduğunu gönderemeyeceklerini ilettiler. Koruma paketi almanın verdiği güven ile Samsung'a kızarak Media Markt'a başvurdum. Tabii ki burada farklı bir sıkıntı beni bekliyormuş. Ürünü bizden alıp inceleyip onarımını yapacaklarını belirttiler Samsung da yaşadığım gibi oradan da bir dönüş olmayınca aramak istedim, tabletin akıbetini sorduğumda telefona çıkan hanımefendi akşam üzeri 17:30 olmasına rağmen bizde sizi arayacaktık edasıyla ürünün onarımını yapılamayacağını ve ürünün pert olduğunu bunun karşılığında da fatura tutarının %70 lik kısmını ödeyeceklerini ilettiler. Bu durumu kabul etmeyeceğimi bunu kurumunuza bildirmek istediğimi ilgili birime aktarmalarını istediğimde buradan aktaramıyorum bir daha arayın dedi (bunlarda teknoloji satan firma), akabinde tekrardan aradığımda A*** bey adında gayet kibar bir beyefendi şikayetimi aldı ve koruma paketi konularıyla ilgili birime beni aktardı (A*** bey aktarabiliyor diğeri aktaramıyor) Samsung'un ücret karşılığında ürünümü tamir edebilmesine rağmen Aldığım koruma paketi dahilinde bunun niçin yapılmadığını sorduğumda C** bey idi sanırım maliyeti sigorta bedelini geçerse pert ediyoruz diye bir yanıt verdi (sigorta bedeli 200TL teknolojik bir cihazın onarımı ne kadar tutabilir ki? ) Ben ürünümün tamiratını eğer gerçekleşmiyorsa sıfırı ile değişimini rica etmeme rağmen istersen %70'lik kısmını hediye çeki olarak veririz kabul edersen et etmezsen cihazı alıp piyasada istersen yaptırabilirsin diye bir de akıl verdi sağ olsun. Bu bilgilendirmeyi mail olarak istediğimde onlarda bunun yasak olduğunu istersem ürünü aldığım yere gidip onlara bu şikayetimi bildirmem gerektiğini verirse onlar verir dedi ve konuyu kapattı. Müşteri hizmetlerindeki A*** beyin olumlu yaklaşımı neticesinde Media Markt müşteri hizmetleri ile konuyu paylaştım ve maalesef bir sonuç alamadım.

Media Markt Logo
Media Markt06 Ocak 14:50

Değerli Müşterimiz; Şikayetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme sürecimiz başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlandırılarak, Müşteri Hizmetleri ekibimiz tarafından telefon veya mail yolu ile bilgilendirme sağlanacaktır. Süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla. MediaMarkt Müşteri Hizmetleri

Media Markt Logo
Media Markt06 Ocak 16:16

Değerli Müşterimiz; Garanti Ötesi Sözleşmesi kapsamında işlem gören ürünün sözleşme şartları gereği pert kararı verilerek sözleşme kapsamında sunulan, İlk 6 ay'da %70 ikinci 6 ay'da %60 oran ile ödeme yapılmaktadır. İki yıllık koruma paketinde; 3. altı ayda %50, 4. altı ayda %40 oranı ile ödeme yapılmaktadır. Mevcut sözleşmenizdeki detayları inceleyebilirsiniz. Saygılarımızla. MediaMarkt Müşteri Hizmetleri

Fatih
Fatih06 Ocak 17:37

Ben ürünün pert olmasını istemiyorum tamir edilmesini istiyorum koruma paketine verdiğim tutarı da hesaba katarsanız bana verdiğiniz tutarın bir katını daha ödediğimde alacağım cihaz yine 15 gün sonra bozulduğunda aynı muamele ile karşılaşmayacağımın bir garantisi var mı acaba? Düzenli olarak firmanıza 45 günde bir 1200 TL mi ödemeliyim. Tüketici Mahkemesinde haklarımı aramak adına ürnümü ve onarım yapılmayacak pert oldu belgesini almak isteğimi mail olarak talep ettiğimde kurumunuzun müşteri hizmetleri koruma paketi şikayetleriniz için şurayı arayabilirsiniz diye mail atıyor ben tutarını ödeyip sadece 15 gün kullanabildiğim cihazımıistiyorum siz hala orayı burayı arayın diyorsunuz zahmet edip te bir telefon açmıyorsunuz tebrikler.

Fatih
Fatih12 Ocak 14:19

Sn... Yetkili Tüketici Mahkemesi'ne başvurabilmek adına cihazımı almak için yönlendirmeniz üzerine mağazanızı ziyaret ettiğimde, cihazımın hala mağazanıza gelmediği bilgisi verildi, 2 ay öncesinde satın alıp sadece 15 gün kullanabildiğim kesinlikle benden kaynaklanmayan bir sebep ile bozulmasına rağmen ve koruma sigortası yapmış olmam ve tamiratını istememe rağmen bunu kabul etmeyen firmanıza merakımdan soruyorum? Cihazımı daha ne kadar kullanmamaya devam edeceğim beni daha ne kadar süründüreceksiniz merak ediyorum?

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler