sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Media Markt Online Sipariş Ve Alışveriş Kredisi

Olcay Olcay 2 ay önce

Media Markt online alışveriş kapsamında 28.11.2019 tarihinde iPhone 11 siparişini alışveriş kredisi ile gerçekleştirdim. Ancak firma vergi numarasını yazmadığından faturanın değiştirilmesini istedim fakat bunu yapamayacaklarını siparişi iptal etmem gerektiğini söylediler. Sipariş iptal edildi, ürün Media Markt tarafından kabul edildi, kredinin kapanmasını istedim ancak ücreti bana ödeyeceklerini, krediyi faiziyle benim kapatmam gerektiğini belirttiler, ona da tamam dedim ve IBAN ve banka bilgilerimi ilettim.

2-3 gün öncesinde beni arayarak 13 gün içerisinde hesabıma paranın aktarılacağını belirttiler. Krediyi kapatamadığım gibi ilk taksit süresi de yaklaşmakta ve Media Markt in yaşattığı mağduriyet sebebiyle Tüketici Hakları Mahkemesine başvurmayı düşünüyorum.

Yaşattığı mağduriyet sebebiyle Media Markt'tan bir daha alışveriş yapacağımı sanmıyorum. Benim olan, bankanın tarafınıza ilettiği parayı neden hala tarafıma yatırmadığınızı merak ve endişe ile beklemekteyim.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Olcay 1 ay önce

Değerli Media Markt Yetkilisi, Banka ile görüştüm ve aldığım cevap aynen şu: Kredi kapatma işlemi olmayacağından vermiş olduğunuz IBAN bilgisine direkt olarak eft veya havale gerçekleştiriliyor. Bu sebeple banka ile ilgili bir durum olmadığını belirtiyorlar. Siz eft geçtiğinizde bankayı mı sorgularsınız yoksa hesaba havale veya eft gönderene mi? Ayıptır artık 09.12.2019 tarihinde ödemenin yapıldığını belirtiyorsunuz ancak hesabımda herhangi bir aksiyon bulunmuyor. Ne firmamız ne de bireysel olarak müşteri memnuniyetsizliğiniz nedeniyle bir daha alışveriş gerçekleştirmeyeceğiz ve emin olabilirsiniz ki tüm tanıdıklarımıza da bu yaşattığınız süreci anlatacağız. Referans numarası ve tarih istedim, ekran görüntüsü atacağız diyorsunuz hala gelen giden bir evrak bulunmuyor. Nasıl kurumsal bir firmasınız ve ben nasıl böyle bir hataya düştüm ki sizden alışveriş yaptım. Saygılarımla.

Media Markt Logo Media Markt 2 ay önce

Değerli Müşterimiz Konu ile ilgili ,ilgili banka ile görüşmenizi rica ederiz. MediaMarkt Müşteri Hizmetleri

profile-icon Olcay 2 ay önce

30112751 numaralı siparişimle ilgili ödemem hala yapılmış değil, alışveriş kredimi bu sebeple gideremediğim gibi 28.12.2019 tarihine kadar ödeme yapılmazsa kendi cebimden kredinin ilk taksitini ödemek durumunda kalacağım. Media Markt üzerinden alışveriş gerçekleştirmeden önce bir kez daha düşünmem gerektiğini acı tecrübe ile öğrenmiş oldum. Parayı resmen gasp etmiş durumdasınız. Ödememin ivedi olarak gerçekleştirilmesini rica değil talep ediyorum!

profile-icon Olcay 2 ay önce

Bankanın tarafınıza yatırdığı ücreti bu kadar süre bloke etme sebebiniz nedir? Yaptığınız kontrol ve ürünün kabulünü zaten biliyorum. 20 gündür ürünün iade işlemini sonuçlandıramadınız!

Media Markt Logo Media Markt 2 ay önce

Değerli Müşterimiz; Yapılan kontrollerde siparişinizin iadeye uygun olduğu görülmüştür, ücret iadeniz, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama 10 iş günü içerisinde kartınıza artı bakiye olarak yansıtılmaktadır. MediaMarkt Müşteri Hizmetleri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler