26 Ekim 2017

Media Markt Ödemesi Yapılan Ürünü Stok Yok Diyerek Göndermiyor

Media Markt internet sitesinden dün 11529936 numaralı siparişle kredi kartından indirimli ilanda Samsung S7 aldım. Telefonla aradığımda siparişin onaylandığını yarın saat 14:00 da kargolanacağını söylediler. Bugün iki tane mail geldi. Birisi stok kalmadığını stok bulup yollayacaklarını söylüyor, diğer ise talebim üzerine siparişin iptal edildiğini. Müşteri hizmetlerini aradım. Stokların yarım saatte bir güncellendiğini, ben alırken stoğun bittiğini, bir stoğu 3 kişinin alabileceğini, ödemenin 10 gün içinde iade edileceğini söyledi. Maça yedek oyuncu alır gibi bir ürünü birden çok kişiye satıyorlar. Olay hiç etik değil iken 27866 sayılı 'Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik' madde 9'a şu eklendi "Malın stokta bulunmaması durumu, mal ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaşması olarak kabul edilmez. " hükmü yer almakta iken bunu da söylememe rağmen durum aynı.

Nevzat 739 Okunma

Cevaplar

  • Nevzat26 Ekim 2017

    Ben tüzel kişiliğe sahip birisi değilim ki ticari algı oluşmuş. Stok bitmek üzere iken kredi kartı limitim yetersiz olduğundan havale şeklinde talimat verdim. Sonra kredi kartına havale yapıp ödemeyi kredi kartından alım yaptım. Havale olarak yapılan talimatın da iptali için hemen arkasından akabinde arayıp kredi kartından alımı yaptığımı mükerrer kayıtın silinmesini istedim. Bana müşteri hizmetlerinden bağlanan süper zeka çalışma arkadaşınız gerek olmadığını 24 saat içinde havale yapmazsam iptal olacağını, kredi kartından yaptığım ödemenin ertesi günü saat: 14:00 de kargolanacağını siparişte sorun olmadığını söyledi. Bende işleme gerek yoksa tamam dedim. Bunun neresi tüzel kişilik neresi ticari.

  • Media Markt Temsilcisi26 Ekim 2017

    Değerli Müşterimiz; Kampanya dönemindeki kampanyalı/indirimli ürünlerin daha fazla müşterimize ulaşabilmesi ve ticari amaçlı alımların önüne geçebilmek amacı ile toplu alımlara onay verilememektedir. Yaşamış olduğunuz mağduriyetten dolayı özür dileriz, ancak iptal taleplerinde farklı bir işlem uygulanamamaktadır. Şikayetiniz ilgili birimlere iletilmiş olup, en yakın zamanda ücret iadesi tarafınıza yansıtılacaktır. 08502221500 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. Media Markt Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön