05 Aralık
Yorum Yap
#11258227

Media Markt Kulaklığa İç Çamaşırı Muamelesi Yapıyor!

Media Markt Balçova'dan Philips marka kulaklık aldım. Kulaklığı eve getirip açtığımda Kordon üzerinde ses kontrol düğmesinin olmadığını görünce ürünü tekrar paketledim ve 1 hafta sonra iade için mağazaya götürdüm. Mağaza yetkilisi kulaklığa iç çamaşırı muamelesi yaparak 1 kere dahi kullanmadığım kulaklığı hijyen bahanesi ile iade almadı. Üstelik de bunu kulaklık satış bölümünde hijyene yönelik böyle bir uyarı olmamasına rağmen.
Ne yani satış yaptığınız kulaklıklı tüm elektronik ürünler ile ilgili hoşnutsuzluk oluştuğunda "müşteriler kulaklığını kullanmıştır" diyerek hijyen bahanesiyle iade/değişim yapmayıp "tüketici kanunları"nı hiçe mi sayacaksınız?

Erkan 214 Okunma

Cevaplar

  • Erkan05 Aralık

    Kendi Kendinize oluşturduğunuz kriterler ile tüketici kanununa aykırı davranıyorsunuz ve bunu hukuki yollardan halledeceğim. Ama bu şikayeti okuyanlar bilsinki kanunen iade kapsamına girmeyen haller şöyledir : İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler. Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.) Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (dvd, cd ve Kaset vb...). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb...). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri. Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler.

  • Media Markt Temsilcisi05 Aralık

    Değerli Müşterimiz; Yapılan kontrollerde siparişinizdeki ürünün hijyenik ürün kategorisinde olduğu görülmektedir. Satın almış olduğunuz ürünün, açılması ve kullanılmasını takiben hijyen kuralları gereği cayma hakkı kapsamında iade/ değişimi yapılamamaktadır. 08502221500 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. Media Markt Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler