Media Markt ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Onurcan'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

         

Media Markt Koruma Paketli Ürünüm Servisten Hasarlı Ve Kusurlu Geldi

749görüntüleme
Onurcan
Onurcan 20 Eylül 2020 02:17

2017 yılında Ankara Kentpark Media Markt mağazasından HP Satış Temsilcisi'nin "Mağazanın en iyi bilgisayarı" tanımıyla tanıttığı cihazımı satın almıştım. Satın alırken aynı temsilci, ürün için uzatılmış garanti satın alırsam 4 yıl içerisinde yaşanacak donanımsal ve yazılımsal tüm sorunların sorunsuzca giderileceğinin üzerine basa basa bize uzatılmış garanti ve kaskoyu o dönemin parasıyla 1500 TL'ye aldırdı. 

Cihazım 3 yıl sorunsuz çalışmasının ardından ekranda görüntü kaybı baş gösterdi. Akabinde cihazımı Temmuz 2020'de servise gönderdim ve muadili olmayan, daha düşük kaliteli bir ekran takıldı (wled yerine LED ekran). Bu ekran onarımı sırasında cihazımın kasasına hasar verildi. Açılma meydana geldi. Ardından tekrar servise gönderdim. Satın aldığım firma Media Markt, "müşterimiz çok mağdur oldu, itinayla düzeltilmesini istiyoruz"dese de 4 günlük boşa bekleyişin ardından cihazım "kullanıcı hatası"gibi komik bir ifadeyle, hiç dokunulmadan geri geldi. 

Öne sürdükleri bahane ise,2018 yılında USB portumda meydana gelen küçücük bir çatlaktı ve bu çatlak bir önceki servis işleminde mevcutken ekran değişimi yapıldı, ama ne komiktir ki ekran değişimi sırasında yaşattıkları mağduriyeti giderme noktasında 2 yıldır var olan çatlağı bahane ettiler. Madem bu çatlaktan dolayı cihazım kullanıcı hatası bahanesiyle işleme tabii olmayacaktı, bir ay önce neden ve nasıl ekran değişimi yapıldı?  

Media Markt ile iletişime geçen HP Ankara Teknik Servisi, "müşterimiz cihazını göndersin, onaralım"dese de, beni 2 gün süren yedekleme ve sıfırlama işlemlerine itmelerine rağmen neden kapağını bile açmadan geri gönderirler? Bugüne kadar başta ailem olmak üzere çevremde en az 35-40 kişiye HP tavsiyesi yapmışımdır ve aldırmışımdır. Müşteri memnuniyetinin tanımı HP firması için bu mudur? Media Markt için müşterinin probleminin giderilmesi bu kadar mı mühim olmayan bir durumdur? Satana kadar yağlayıp ballamak, sattıktan sonra oyalamak ve çocukça bahaneler üretmek midir? 

Hem muadil olmayan bir ekran takın, hem takarken kasama hasar verin, hem bu yüzden bize 2 ayrı bekleme süreci yaşatın, hem de 2 yıldır var olan ama daha bir ay öncesine kadar hiç öne sürülmeyen USB portu çatlağı mı bahane olacak? HP servisine nişanlım da ürününü gönderdi ve iki cihazımız da geldiğinde ekranlarından "çıt çıt"sesleri çıkmaya başladı. Nasıl bir işlem yapıyorlar ki giden her cihaz ses çıkaracak şekilde geri dönüyor? Bunca mağduriyetin ardından yasal süreci bu hafta başlatıyorum. 

Media Markt Logo
Media Markt21 Eylül 2020 21:34

Değerli Müşterimiz; Satın almış olduğunuz ürünün üretici firma garantisinin sona ermesinden dolayı Garanti Ötesi Sözleşme belgesinde yer alan sigorta firmasının anlaşmalı olduğu yetkili teknik servislere gönderilmektedir. Sözleşme maddelerini de inceleyebilirsiniz. Sözleşme koşulları oluşması durumunda işlem sağlanabilmektedir. Dilerseniz tekrar firmaya gönderim sağlanabilir. Mevcut sözleşmenizdeki detaylarıda inceleyebilirsiniz. Saygılarımızla. MediaMarkt Müşteri Hizmetleri

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler