11 Şubat
Yorum Yap
#11573213

Media Markt İPhone 7 Plus Neden Hala Bekletiyorlar!

2018 yılının 8. Ayında iPhone 7 Plus marka telefonumuzu ses arızasından dolayı Şanlıurfa Piazza mağazanıza teslim ettik. Kasko yaptırmamıza rağmen herhangi bir adım kat edemedik. Aksine daha başka arızalarla tarafımıza telefonumuz teslim edildi.


01.02.2019 tebliğ ve 23.01.2019 karar tarih ve 160520190000167 karar sayılı Tüketici Hakem Heyeti kararına bu tarih itibariyle Şanlıurfa Piazza mağazanız uymamaktadır. Lehime sonuçlanan kararın uygulanmasını talep ediyorum.


Yaklaşık 5 aydır mağazanızın hassasiyet mağduruyuz. Sanırım elemanlarınızı seçerken nasıl müşteri bezdirilir, nasıl dalga geçilir, ne gibi yalanlar söylenir bunlara dikkat ediyorsunuz. Müşteri temsilcileriniz tamamen yalan üzerine kurulu sözde hizmet vermekte. Ve bizde siz saygıdeğer Media Markt'e ödediğimiz paralarla mağdur olmaktayız. İvedi şekilde tarafımıza mağduriyetimizin giderilmesini ve tarafımıza dönüş yapılmasını talep ediyoruz.

Mehmet Mehmet 705 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

 • Mehmet14 Şubat

  Daha önce de yazmıştım konuyu. 23/01/2019 karar tarihli ve 160520190000167 karar numaralı THH kararında; urunun değişimin yapılması, değişimi mümkün değilse tüketiciden alınan 3.999 lira masraf ve kesintilerin THH 'ne yapılan başvuru tarihinden itibaren yasal faizi ile birlikte satıcı tarafından tüketiciye iadesine kararı verilmişti. Ancak Şanlıurfa Piazza mağazanızın gerçekleri saklamakla üstüne tanımadığımız çok sevgili müşteri temsilcileriniz böyle bir faizin olmadığını, sadece tarafımıza ödediğimiz 3.999 liranın iadesinin yapılacağına, değişim söz konusu olmadığına yasal faizsiz olarak ödediğimiz tutarı sırf bu işten kurtulmak için kendi mağaza hesabından ödeyeceklerini belirtmişlerdir. Acaba sizin ayrı bir kasa hizmetiniz mi var. Su iş rica etsem çabuk halleder misiniz artık. Lerdir. Acaba sizin boye durumla r ide

 • Mehmet12 Şubat

  Şanlıurfa Piazza şubeniz bugün arayarak para iadesi yapacaklarını belirttiler. Thh kararında yer alan öncelikli değişim kararını nedense yerine getirmek istemiyorlar. Aksine söyle bir durum da var ki 1 yıl önce aldığımız fiyat tutarının iadesine karar vermişler. Şu an aldığımız i phone 7 Plus in fiyatı 500 lira daha pahalı. Yani ben su an aynı telefonu almak durumda kalırsam 500 lira daha ödeyeceğim. Hem ilk öncelik olan değişim kararını neden uygulamıyorsunuz. Stogunuzda olmayan cihazlar nasıl oluyor da showroom da satışa hazır şekilde bekliyor. Yeterin artık ya. Tüketici Mahkemesi bu işi çözecek herhalde. İcra yoluyla karşınıza gelince bakalım aynı tepkiyi verecek misiniz. Aklı olan Media Markt'tan alışveriş yapmaz.

 • Mehmet12 Şubat

  Geri dönütleriniz ve muhatap kıldığınız için çok teşékkür ederiz öncelikle. Üretici firma derken sanırım distribütörü kastediyorsunuz. Çünkü Apple ' in böyle bir hizmet politikası olmadığını öğrendik. Tamamen size ürün sağlayacısı olan distribütörden kaynaklı bu sorunlarla karşılaşıyoruz o zmn. Aklımıza takıldığı için soruyoruz 12 günde üretici firma dediğiniz şeyden kararın gereği için onay alınamıyor mu acaba. Merak edici gerçekten. Ayrıca onay, vs... Gibi işlemler thh kararlarının icrasını durdurmamaktadır, durdurmamalıdır. Bu şekilde bekletme konusunda herhangi bir yasal dayanağınız bulunmuyor. Bizler sizin mağaza adınıza güvendiğimiz için urunu buradan aldık. Ama yanılmışız. Sorunumuzu aşacak, hızlandıracak ve yardim edecek olan sizlersiniz. Bekliyoruz bizlik durum yok demek çok saçma bence. Sizlik durum yok ise eğer urunu satarken verdiğiniz o kadar teminat neyin nesi acaba. Gerçekte tahammül edecek durumumuz kalmadı.

 • Media Markt Temsilcisi12 Şubat

  Değerli Müşterimiz; Şikayetleriniz kayıt altına alınmıştır. Yapılan kontrollerde, Tüketici Hakem Heyeti tarafından çıkan kararın üretici firmaya iletildiği ve dönüş beklendiği görüntülenmektedir. Mağazaya bilgi ulaştığında tarafınıza dönüş yapılacaktır. Görüşleriniz hizmet kalitemiz açısından önem taşımaktadır. 08502221500 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. Media Markt Müşteri Hizmetleri

 • Media Markt Temsilcisi11 Şubat

  Değerli Müşterimiz, Şikayetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme sürecimiz başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlandırılarak, Müşteri Hizmetleri ekibimiz tarafından telefon veya mail yolu ile bilgilendirme sağlanacaktır. Süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Media Markt Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler