Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
5
Çözüldü

Media Markt İle İade Problemi

Cemil
28 Mart 17:30
460
Cemil'in Teşekkür Mesajı
“Gecikmeli de olsa sonrasındaki yakın ilgi ve sürecin olması gerektiği gibi sonuçlanması memnun edici. Teşekkür ederim.”

Media Markt'ın internet sitesinden aldığım HP Victus marka bilgisayarı birkaç gün sonra firmanın kolay iade (! ) hizmeti ile iade etmek istedim. Tüm bileşenleri ve belgeleri güzelce paketledikten sonra verilen kod ile kargo ile gönderdim. Firmanın web sitesinden süreci takip edebileceğimi sanıyordum ama iade menüsü sürekli teknik hata verince iki gün sonra müşteri hizmetlerini aradım (meğer web sayfasından takip edilemiyormuş, kendilerini aramam gerekiyormuş). Birkaç görüşmeden sonra ürünün inceleneceğini söylediler. Daha birkaç saat geçmeden bir SMS ile ürünün bana tekrar kargolandığını öğrendim. Elbette, web sitesinde süreç şeffaf olmadığı için yine telefonla ulaştım ve cihazın şifreli olduğunu ve iadeye uygun olmadığını söylediler. Halbuki göndermeden önce bunları özellikle kontrol etmiştim ve sadece lokal admin kullanıcı vardı ve şifre istemeden açılıyordu. Sadece güç düğmesine basmak yeterliydi. Ürün bana tekrar geri gelince kontrol ettim ve aynen söylediğim gibi, hiçbir şifreye ve internet bağlantısı bile olmadan cihaz yerel yönetici yetkisi ile tamamen açılıyor. Bunu videoya çekip kendilerine ilettim ve tekrar kontrol edilmesini istedim, biraz önce aynı yanıtı aldım. Gerçekten çok ilginç bir durum. Cihazda şifre var diyen teknik ekiple iletişim kuramıyoruz, müşteri temsilcisi kendisine aktarılanı bana söylüyor. Pek düşünmek istememiştim ama sanki, iade almamak için bir bahane uydurulmuş gibi. İşin daha da ilginci, iade sebebini telefonla bu şekilde söylüyorlar ama ne yazılı ne de web sitesinde bununla ilgili bilgi vermiyorlar. Umarım yasal süreç başlatmama gerek kalmadan makul bir şekilde çözüme ulaşır.

28 Mart 17:34 (Şikayetten 3 dakika sonra)

Merhaba Cemil U. “Media Markt İle İade Problemi” başlıklı talebinizi aldık, Süreciniz ile ilgili 48 saat içerisinde size dönüş yapacağız. Saygılarımızla, Mediamarkt Müşteri Hizmetleri

30 Mart 14:02
Cemil
02 Nisan 14:43

Gecikmeli de olsa sonrasındaki yakın ilgi ve sürecin olması gerektiği gibi sonuçlanması memnun edici. Teşekkür ederim.

Benzer Şikayetler

1

Media Markt Ürün Siparişi, İptal Ve İade Yapmaması!

Serhat
14 Nisan 13:17
514
1 Destek

Media Markt İade Ve Personel Sorunu

Melike
13 Mart 11:28
357
media-markt-iade-ve-personel-sorunu-1.pdf

Samsung Ve Media Markt Hasar Verdikleri Ürünü Kabul Etmiyorlar!

Musa
26 Şubat 16:09
634
1 Destek

Media Markt Paramın Çöp Olmasını İstemiyorum

Mahir
24 Şubat 16:27
243
1

Media Markt Apple Ve Destek Sorumsuz Satış

İsmail
13 Ocak 21:47
1.573
Media Markt Apple Ve Destek Sorumsuz Satış
Media Markt Apple Ve Destek Sorumsuz Satış
Media Markt Apple Ve Destek Sorumsuz Satış
Media Markt Apple Ve Destek Sorumsuz Satış
+1
2 Yorum
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Benzer Şikayet Yaz