20 Ekim 2016 #6736624

Media Markt Garanti ve Kasko Sorunu

28 Eylül'de Sony C5 telefonumu dokunmatiği çalışmadığı ve şarj almadığı için şubeye teslim ettim. Telefonu teslim alırken servis formunda da aynı ifadeler kullanıldı. Özellikle cihazın yüzeysel bir sorunu kırık gözle görülür bir darbe olmadığını ve gözden geçirilmesini istedim. Cihaz açılmadığı için yazılımsal kısmını kontrol edemedi. 20.10.2016'da cihaz takip formuna baktığımda yetkili servisin telefonda kullanıcı kaynaklı kasada yamukluk, kırık ve darbe tespit ettiği yazıyor ve 350 TL kasa değişimi için fiyat verilmiş.
Öncelikle ben telefonu gönderirken herhangi bir darbe ve kırık yoktu. Ek olarak telefon kaskolu ve bu süre zarfında neden kaskoya verilmiyor?
Telefonda darbe veya kırık olsa direk kaskoya gönderilir ya da bunu ben talep ederdim. Yaklaşık 1 aydır telefonum yok ve kaskoya giderse 1 ay daha gelmeyecek. Bunun hakkındaki yasal hakkımı sonuna kadar arayacağım.

Tunahan 3.507 Okunma

Cevaplar

  • Media Markt Temsilcisi24 Ekim 2016

    Değerli Müşterimiz; Şikayetinizin daha detaylı incelenebilmesi adına döküman numaranıza ihtiyacımız vardır. Bu sebep ile Müşteri Hizmetleri ekibi tarafınıza 2. kez arama sağlamış ancak telefonunuz kapalı olduğundan ulaşamamıştır. 08502221500 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. Media Markt Müşteri Hizmetleri

  • Tunahan20 Ekim 2016

    Ben ulaşıp ulaşılmamasında değilim o bahsettiğiniz karar zaten bugün açıklanmış. Benim bahsettiğim konu ben ürünü teslim ederken herhangi bir kırık darbe olmamasına servis formunda böyle olmamasına rağmen nasıl oluyor da bana kasa değişimi için onay geliyor. Telefonu dokunmatiği çalışmadığı için ve şarj almadığı için gönderdim Samsun piazza şubesinde teslim alan arkadaşa da özellikle yüzeysel bir sorunun olmadığını belli etmek için gösterdim. Bunu benim mi takip etmem lazım sizin mi? burada benim muhatabım sizsiniz. Telefonu alırken kasko konusunda onu yaparız, hemen değişiriz, her türlü kullanıcı hatasında işlem yaparız gibi şeyler söylemeyi biliyorsunuz. Ama satış sonrası desteğe gelince yani parayı alınca her şey bitiyor. Sağlam gönderdiğimiz telefon nasıl oluyor da darbe almış oluyor bende bunu anlamıyorum.

  • Media Markt Temsilcisi20 Ekim 2016

    Değerli Müşterimiz; Müşteri Hizmetleri ekibi tarafınıza arama sağlamış ancak telefonunuz cevapsız olduğundan ulaşamamıştır. 08502221500 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. Media Markt Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön