26 Aralık 2017
Yorum Yap
#9948471

Media Markt Ek Garanti Yalanı

Yaklaşık 3 - 3,5 sene önce Vestel marka 32" LED TV aldım. Media Markt'tan indirimli 900 liraya aldım. Cihazın garantisi biter bitmez ekranda 2 tane dikine siyah çizgi oluştu. Garantisi bittiği için panel değişmesi lazım dediler. Servisten istenilen ücret 750 -800 TL... Peki bakın bakalım panel var mı dedik panel üretimi de yok. Yani 3 sene önce ürettiği panelin üretimi yok yani TV çöp oldu... Yapacak bir şey yok denildi... Vestel bu mu? Gururla yerli bu mu?... Media Markt'a gelince onlarda bana satın alırken 120 lira ek garanti yapalım 5 sene dediler. Hiçbir açıklama uyarı vs. yapmadan garanti uzatalım dediler biz de 120 TL verdik. TV 3,5 sene sonra bozulunca ek garanti hadi yapın dedik, anlaşmalı kuruluşları Sony servisi. Eskişehir'de... Vestel'e gönderme yok. Sony servisi ise yapacak bir şey yok bu TV çöp dedi bana aynen... Ek garanti vardı dedik o da TV 'nin sadece %40 parasını geri ödemek.

Yahya Yahya 1.497 Okunma

Cevaplar

  • Yahya27 Aralık 2017

    İşte sorun burda bunu bana hiç anlatmadınız. Bana garantinizi 120 TL karşılığında uzatabilirz dediniz. Peki bir insan üretici firmanın garantisi bittiği zaman garantinizi uzatmak isterseniz 120 TL'ye uzatabilirsiniz derse sizne anlarsınız. Garanti den sıradan insan ne anlarsa bende onu anlarım ve ona göre imzaladım. Minicik yazılı bir sayfayı. O sayfada bunlar varsa beni bilgilendirmek zorundasınız, bunu söylemek zorundasınız. Söylemeyip garantinizi uzatıyoruz derseniz o zaman düpedüz yalan söylemiş olursunuz ve bu sözleşmeniz geçerli olmaz etik olarak. Aslına bakarsanız hukukende böyle. Ama bununla uğraşacak vaktim yok. 120 TL paramı size kaptırdım maalesef bu şekilde. Sizden ne alışveriş yaparım ne de tavsiye derim bundan sonra.

  • Media Markt Temsilcisi27 Aralık 2017

    Değerli Müşterimiz; Yapılan kontrollerde Garanti Ötesi Sözleşmesi yaptığınız görüntülenmektedir. Ürünün sağlıklı onarımı mümkün değil ise sigorta firmasının sözleşme kapsamında sunduğu, kendi garantisi bittikten sonraki İlk 1 yılda %60 ikinci yılında %50 üçüncü yılında %40 oran ile ödeme yapılmaktadır. Sözleşme maddelerinde inceleyebilirsiniz. 08502221500 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. Media Markt Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler