20 Mart 2014

Media Markt Bizi Yanılttı

18.11.2013 tarihinde Media Markt'ın Ankara-Batıpark mağazasında SAMSUNG marka A++ etiketi ile satış reyonunda müşteriye sunulan bir no forst buzdolabı aldık. A++ olarak aldığımız ürün servis tarafından kurulduktan bir buçuk ay sonra gelen elektrik faturamızdan herhangi bir değişiklik olmadığını görünce dolabın kitapçığını inceledim.


Ne yazık ki aldığımız dolap A++ değil A+ idi. Media Markt tarafından yanıltılmıştık. A+ özelliğine sahip bir buzdolabının üzerine A++ etiketi yapıştırılarak A++ özelliğinde bir ürün olarak satılmıştı. O günden bu güne mağazaya belgeli (dilekçe-fatura-videodan alınmış fotoğraf) başvurumuz, defalarca görüşmemiz sonuç vermedi. İlgili belgeler ekte yer almakta.

Leyla 415 Okunma

Cevaplar

 • Leyla26 Ocak 2015

  Öncelikli o0larak karşımızda bizimle muhatap olacak birini bulamadık. Her girişim yaptığımı zaman da Müşteri hizmetlerinden farklı birisi karşımıza çıktı ve konudan habersiz olduğunu beyan etti. Media Markt sürekli yaptığını hatayı SAMSUNG'a atmaya çalıştı. Şikayetvar.com'un girişimi ve konuya ilişkin şikayetlerimizi Media Markt'ın Almanya'da bulunan ana firmaya ileteceğimizi bildirince son kez yine SAMSUNG'a atmaya çalıştıkları hatayı istemeyerek de olsa telafi ettiler.

 • Leyla26 Mart 2014

  Media Markt Türkiye Mağazaları Genel Müdürüne hitaben yazmış olduğumuz şikayet dilekçemizi ve ürüne ait belgeleri ilk olarak 23 Ocak 2014 tarihinde e-mail olarak göndermiştik. O tarihten 20.Mart 2014 tarihine kadar bir sonuç alamamıştık. En son bir kez daha aynı belgeleri ve iletişim kurma çabamızı belirten bir e-mail daha gönderdik. Bu e-mailden iki gün sonra da Şikayetvar.com'a yazdık. Şikayetvar.com'a yazdığımız günün akşamı ilgili mağazadan bize ulaştılar. İlk aşamada hala sorunu tam çözmek amacında değillerdi. Ancak durumu tekrar gözden geçirerek sorunun Media Markt'a ait olduğunu vurgulamaya çalıştık. Nihayetinde kendileri de hatayı anlayarak çözüm önerilerinde bulundular. Ürünü iade aldılar. Ürünü taksitle almıştık ve ödemelemizin çoğunu yapmıştık ancak mağaza geri ödemesini aldığımız günün fiyatında ve kredi kartına bu aydan başlamak üzere 12 taksitle iade yaptı. Bu durumda hem dolabın fiyatındaki değişim (aynı ürünün fiyatı aldığımız günden bu yana %15 artmıştır) hem de para iadesindeki gecikme nedeniyle maddi bir kaybımız da söz konusu olmuştur. Şikayetvar.com'a çok teşekkür ederim.

 • Leyla20 Mart 2014

  Şikayetvar ekibinin bu denli hızlı ve titiz çalışması beni çok memnun etti. Sanıyorum 4 aydır sonuç alamdığımız mücadelemizde şimdi tüketici hakkını korumaya yönelik bir sonuç alabileceğiz. Şikayet dilekçesi ve diğer belgeler Media-Markt'a e-mail olarak iki defa gönderilmiştir. Bu arada ürünü aldığımız tarihi yukarıda yanlış yazmışız. 19.10.2013 olarak düzeltmek istiyorum. İlginiz için teşekkür ederim. Saygılarımla

 • Media Markt Temsilcisi20 Mart 2014

  Sayın Yetkili, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Saygılarımızla. Media Markt Müşteri Hizmetleri Tel.: +90 0 850 222 1 500 Fax: +90 0 850 221 0 050 Email: [email protected] Internet: www.mediamarkt.com.tr Çalışma Saatlerimiz: Hafta içi - Hafta sonu: 09:00 - 22:00

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön