Media Markt ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Mesut'un şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi
  2 Yorum

Media Markt Arızalı Gelen Ürünü Değiştirmiyor

825görüntüleme
Mesut
Mesut 17 Kasım 2020 15:35

Media Markt internet sitesi üzerinden, Hometech Alfa 10TM tablet satın aldım, gelen tableti kullanabilmek için şarja taktım fakat hiç şarj almıyordu, açılmıyordu haliyle. Müşteri hizmetlerine durumu ilettim, bir numara verip Aras Kargo ile kendilerine göndermemi söylediler. Gönderirken özellikle ürünü değiştirmelerini istediğimi söyledim zira kanuni olarak bu sürede bu hakkım var. Buraya kadar her şey normal. Daha sonra sevgili Media Markt servisi ürünün kullanıcı hatası dolayısıyla arızalandığını söyleyip 47 lira istediler. Ben ürünü yeni aldığımı, hiç açmadığımı, kullanamadığımı, kullanmadığım üründe nasıl kullanıcı hatası oluyormuş diyerek itiraz ettim. Bu süre zarfında birkaç kere arandım (hepsinde aynı masalı okudular), her seferinde ürünü değiştirmelerini istediğimi de ilettim. Nihayetinde telefonuma mesaj geldi, ürününüz kargoya verildi diye. Fakat gelen cihaz benim gönderdiğim cihaz. Özellikle aynı ürünü göndermeyin diye her seferinde belirtmeme rağmen yine aynı cihazı geri gönderdiler. Müşteri hizmetlerine tekrar telefon edince ürünün mağaza çıkışlı olduğu, bu yüzden değişim yapmayacaklarını söylediler. Ben internetten sipariş verdiğimi, mağazadan almadığımı tekrarlayınca internette stokta yokmuş, mağazadan gönderilmiş diye saçma sapan bir cevap aldım. İnternetten sipariş verdim, sipariş numaramdan faturama kadar belli durum zaten, stok olup olmaması sizin sorununuz benim değil, neden koyuyorsunuz siteye madem, hadi koydunuz mağazadan gönderdiğiniz, benim yasal hakkımın önüne nasıl geçiyorsunuz, sizin saçma yöntemleriniz yüzünden ben niye mağdur oluyorum. Bu cihazın misli ile değiştirilmesini istiyorum. Para iadesi de kabul etmiyorum. Durumu siz çözmezseniz Tüketici Hakem Heyeti elbet çözer.

Media Markt Logo
Media Markt17 Kasım 2020 15:39

Değerli Müşterimiz; Şikayetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme sürecimiz başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlandırılarak, Müşteri Hizmetleri ekibimiz tarafından telefon veya mail yolu ile bilgilendirme sağlanacaktır. Süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla. MediaMarkt Müşteri Hizmetleri

Media Markt Logo
Media Markt17 Kasım 2020 17:45

Değerli Müşterimiz; Ürünler, üretici firma tarafından kapalı kutu ve garantili olarak tarafımıza ulaşmaktadır. Oluşabilecek her türlü arızadan ve garanti sürecinden üretici firma sorumludur. Arıza tespit edilmesi halinde teknik servise gönderim yapılmaktadır. Teknik servise gönderilen üründe kullanıcı kaynaklı arıza tespit edilmiştir. Yetkili servis kararlarına müdahale edilememektedir. Saygılarımızla. MediaMarkt Müşteri Hizmetleri

Mesut
Mesut17 Kasım 2020 17:53

Alışveriş yaptığım güne lanet olsun. Okunuyordur buralar inşallah, bu firmadan alışveriş yaparken iki, üç hatta beş kere düşünün. Yine aynı masalı okuyorlar, ürünü hiç kullanmadım, kullanamadım, açılmadı, şarj almadı. Nesini anlamıyorsunuz bilmiyorum. Sıfır kutusunda gelen ürüne ne yaptım da kullanıcı hatası oldu. Ne güzel yol bulmuşsunuz ürün değiştirmemek için. Ben size ürünü açamadım diyorum siz kullanıcı hatası diye geri dönüyorsunuz. Önce kullanıcı hatası, müşteri temsilcisine itiraz edince de mağazadan gönderilmiş ondan değiştirme yapılamıyor. Her türlü bahane var maşallah. Tüketici Hakem Heyetine anlatırsınız derdinizi.

  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi
  2 Yorum

2 Yorum

Erman
Erman19 Kasım 2020 00:01
 

Kullanılmış, açık kutulu ve pis gelen ürünlerde cabası...

 1
Asena
Asena20 Kasım 2020 12:03
 

Bizde Media Markt ın internet sitesinden televizyon aldık bir aydır bekliyoruz bugün gidip Tüketici Hakem Heyetine şikayetçi olacağım kesinlikle sizde olun çünkü hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar. Elimde hasar tespit tutanağı olmasına rağmen hem de.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler