20 Kasım 2015

Media Markt Sıfır Telefon Yerine Klonlanmış Telefon Sattılar!

18.11.2015 tarihinde firmadan (2.700) TL karşılığında akıllı telefon aldım ve 2 gün sonra yasal uyarı mesajı geldi mail numarası kayıt dışıdır yazılı. 120 gün içerisinde kapatılacaktır...
Bu kadar büyük bir firma da böyle sorun nasıl yaşanabilir. Onu geçtim mail numarası kayıtlı olmayan bir telefonu nasıl fatura kesilip bana satabilirler. En kısa sürede tüketici haklarına faturam ile birlikte şikayette bulunacağım bilginize.

Melikşah 135 Okunma

Cevaplar

 • Melikşah 26 Nisan 2016

  Kısacası herkesi uyarıyorum buradan elektronik ürün almayın arkadaşlar...

 • Melikşah 24 Kasım 2015

  18.11.2015 tarihinde firmanızdan 2.700 TL'ye telefon satın aldım. 2 gün sonra 20.11.2015 tarihinde telefonunuz kayıt dışıdır 120 gün sonra kapatılacaktır. Bunun üzerine yetkili makamlara şikayetlerimi sundum Media Markt hiçbir şekilde sattığı ürünün arkasında durmuyor ne iade ne de değişim yapmıyor yani kaçak bir telefon almış gibiyim şuan böyle bir kurumsal şirketin bana savunması kapalı kutu halinde geliyor kapalı kutu halinde teslim oluyor cevabı veriyor. Ayıplı mal sınıfına giren ürününü geri almıyor yani yurt dışından kaçak getirilen telefonu yasa dışı yollarla satışa sunuyorlar sorunum en kısa sürede çözülmez ise adli makamlara intikal edeceğimi beyan ederim.

 • Melikşah 20 Kasım 2015

  Faturam ile birlikte gittim evet ama maalesef şirket sorumlunuz resmen yasa dışı yolla IMEI numarası yükleyecek telefonuma kabul etmedim bir tüketici olarak madem bu telefon kayıt dışı bana Nasıl fatura kesilip satılıyor ben bunun cevabını merak ediyorum kaçak yollarla mı sokuluyor bu telefon ülkeye.

 • Media Markt Temsilcisi20 Kasım 2015

  Sayın Şakar; Ürünler tarafımıza üretici firma tarafından, kapalı kutu halinde gelmekte ve tarafınıza da kapalı kutu halinde gönderilmektedir. Farklı kişi ve / veya kişilerin, yasal olmayan yollar ile ülkemize getirdikleri cihazların, IMEI numaralarını rastgele bir sistem ile klonlamaktadırlar. Konu Media Markt ile ilgili olmamak ile beraber, mağduriyetiniz için özür dileriz. Dilerseniz fatura ve garanti belgeniz ile birlikte Media Markt mağazalarımıza, dilerseniz de üretici firmaya başvurabilirsiniz. 08502221500 mediamarkt.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. mediamarkt.com Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön