31 Ekim 2016

Media Markt İnternet Alışverişi Mağduriyeti.

Media Markt'in sitesinden bir adet Sony kulaklık aldım. Kargoda iken açtım ve kulaklığın kullanılmış olduğunu fark ettim. Media Markt'i aradım iade için. Kargo raporu gibi şeyler istediler hatta kargo firmasının müdürü duruma şahit olduğundan telefonda kendi durumu anlattı. Müşteri hizmetleri bir şekilde ürünü teslim almadı. Daha önce de Media Markt'ten yaptığım alışverişlerde direk aldığım ürün bile kullanılmış bir şekildeydi. Mağazada olduğum için iade edebilmiştim. Ama bunu geri almadılar. Bu bir çeşit kandırmaca başka bir şey değil. Açık ürün gönderiyorlar ve nasıl olsa müşteri kargoyu teslim alırken bakmaz diyede müşteriyi çaresiz bırakıyorlar. Son alışverişimdi buradan. Bir dahada kesinlikle yapmam.

Erdem 202 Okunma

Cevaplar

 • Erdem 31 Ekim 2016

  Kargo firması teknik servis değil. Gönderdiğiniz kulaklık bana bildiğiniz kullanılmış affedersiniz kulak kiriyle birlikte geldi. Prosedürunuz varsa bir de satış işlemleri için bir prosedür hazırlayın. Outlet teşhir ya da İnternetten dönmüş ürünleri sıfır ürün diye satmayın. Hata olduysada geri alın ve bunu kabul edin. Bi kadar basit. Media market ürünlerinin çoğu internet alışverişinden dönmüş ürünlerdir ve kullanılmış ürünlerdir. Milleti kandirmayın.

 • Erdem 31 Ekim 2016

  Suçu kargo firmasına atıyorlar. Telefonda birkaç kez tekrar ederek söyledim. Ürünü kargo görevlisinin önünde açtığımı ve teslim aldığımı. Böyle bir rapor tutmuyor kargo firması. Bunu mağazanızda yaşadım. Outlet ya da teşhir ürünü gönderiyorsunuz ve bunu belirtmeden bu satışı yapıyorsunuz. Suçuda kargo şirketine ve müşteriye atıyorsunuz. Dolandırıcılık üstüne dolandırıcılık. Mağazalarınizdan yaptığım daha önceki alışverişlerde de aynı şeyi yaşadım. 2 telefon aldım bir şekilde acılip kapatılmışti bu telefonlar. Mağazada yetkiliside bu durumu kabul edip iade aldı. Kargo görevlisi ürünün hasarlı olup olmadıgına dair niye rapor tutsun. Teknik servismi aynı zamanda kargo şirketi. Adam dağıtıcı.

 • Media Markt Temsilcisi31 Ekim 2016

  Değerli Müşterimiz, Şikayetiniz ilgili departmanlarımıza iletilmiştir. Müşteri Hizmetleri ekibi tarafınıza arama yaparak bilgilendirme sağlamıştır. Ürünler, üretici firma tarafından kapalı kutu ve garantili olarak tarafımıza ulaşmaktadır, ve aynı şekilde kapalı kutu olarak size gönderilmektedir. Hasarlı ürünlerde kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. İnternet mağazamızdan alınan bilgi, siparişinize ait ürün için hasar tespit tutanağınızın bulunmaması sebebi ile iade talebinize onay verilmediği yönündedir. Media Markt Müşteri Hizmetleri

 • Media Markt Temsilcisi31 Ekim 2016

  Değerli Müşterimiz, Şikayetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme sürecimiz başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlandırılarak, Müşteri Hizmetleri ekibimiz tarafından telefon veya mail yolu ile bilgilendirme sağlanacaktır. Süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Media Markt Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön