28 Mart 2016

Media Markt Garanti Süresi Aşımı ve Takipsizlik!

01/2016'da aldığım Sony Eurasia marka telefonumu, 29/02/2016 tarihinde dokunmatik ekran çalışmıyor diye Media Markt şubesine teslim ettim. 20. iş günü dolduğunda hala aksiyon alınmamıştı. Şubeye gittim beni servisle görüşüp sizinle iletişime geçeceğiz diye geçiştirdiler. 2 gün geçtikten sonra şubeye tekrar gittim, görevliye 20 iş gününün dolduğunu 2 gündür bana dönülmediğini anlattıktan sonra, ücret iadesi hakkımı kullanmak istediğimi belirttim.

Talebimin alındığını, ertesi gün bana dönüş yapılacağı söylendi. Fakat ben aramadan dönüş yapılmadı. Tekrar şubeye gittim, ürünün iadesini istediğimi belirttim. Başka bir görevli arkadaş geldi ve Sony Eurasia'nin para iadesi yaptırmadığını ve kendilerinin böyle bir hakkı olmadığını iddia etti.

İade için Sony Eurasia'yi benim aramam gerektiği söylendi. Mağdur bırakıldım, ücret iadesi veya müşteri memnuniyeti için üst model ile değişim istiyorum. Tüketici Haklarına başvuracağım.

Zafer 236 Okunma

Cevaplar

  • Media Markt Temsilcisi28 Mart 2016

    Sayın Ulgur; Talebiniz 1264847 numarası ile kayıt altına alınmış ve tarafımızdan takip edilmektedir. Konu hakkında gerekli incelemeler yapıldıktan sonra en kısa süre içerisinde size bilgi verilecektir. 08502221500 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. Media Markt Müşteri Hizmetleri

  • Zafer28 Mart 2016

    Ben arızadan şikayetçi olmadım. Cihaz servise gönderildi. 20 iş günü geçti. Media Markt 20 iş gününde cihazı bana teslim edemediği için elde ettiğim sözleşmeden cayma hakkımı kullanıp, ücret iadesini talep ediyorum. Fakat İstanbul Bakırköy Marmara Forum şubesi beni geçiştiriyor. Ücret iadesini istiyorum.

  • Media Markt Temsilcisi28 Mart 2016

    Sayın Ulgur; Ürünler, üretici firma tarafından kapalı kutu ve garantili olarak tarafımıza ulaşmaktadır. Oluşabilecek her türlü arızadan üretici firma sorumludur. Şikayetinizi üretici firmaya iletmenizi rica ederiz. Şikayetinizi bizimle de paylaşmış olduğunuz için teşekkür ederiz. 08502221500 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. Media Markt Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön