Media Markt Bu Nasıl Bir Ticari Zihniyet?

Şükrü Ç. |

Gittigidiyor.com üzerinden satışa sunduğunuz masa üstü bir bilgisayarı sipariş ediyorum ve ödemeyi yapıyorum. "Ödeme kontrol ediliyor. Ödemeye onay verildi. Firmanın kargo bilgilerini girmesi bekleniyor. vb" cümlelerle birkaç gün müşteriyi oyaladıktan sonra, "Satıcı ürünü göndermeyerek iptal ettiği için ürün bedeli kartınıza iade edilmiştir. " şeklinde bir cümle Mediamarkt.com'a yakışıyor mu? Bu nasıl bir ticari zihniyet? Media Markt bu mu? Niçin insanların zamanını çalıyorsunuz? Sizin bu davranışınızı Media Markt'in ana merkezine de bildireceğim ve etrafıma da sizin bu müşteri odaklı olmayan satış politikanızı anlatacağım. Unutmayın, sektörde tek değilsiniz!

Etiketler :

Çağrı Merkezi Bilgilendirme Çağrı Merkezi Sorun Çözme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Şükrü Ç.
  20 Ağustos
  15:29

  Sayın Yetkili,

  yaptığınız açıklamaya siz kendiniz inanıyorsanız, bu konudaki kararı bu yazıyı okuyanlara bırakıyorum. Zira, bana ifade edilen cümle "Ödemeniz ve siparişiniz onaylandı, firmanın kargo bilgilerini girmesi bekleniyor. " şeklinde idi. "Siparişiniz onaylandı. " ne demek, lütfen cevap veriniz! Bu cümlenin Türkçe Lisanı'nda başka bir anlamı mı var. Lütfen insanları güldürmeyin ve insanların zamanını çalmayın. Media Markt demek ki profesyonel bir firma değil. Bunu öğrendim. Hem satın alma hem de gerçekleştiremediğiniz ürünü gönderememe aşamalarından sonraki yaptığınız anti profesyonel savunma ifadeleri ile bunu kanıtladınız. Bu yaklaşımınızı tüm çevreme anlatacağım. Bu arada sizi, Media Markt'ın Almanya Merkezi'ne yazılı olarak hem İngilizce hem Almanca şikayet ettim. Benim için Media Markt bitmiştir.

  Şükrü çağlarsu

 • 20 Ağustos
  14:51

  Değerli Müşterimiz;

  Siparişinize ait ürün tedarikçi firmadan tedarik edilemediğinden dolayı ve tedarik süreci ile ilgili tarafımıza net bir tarih belirtilmediği için mağduriyet yaşamamanız adına departman tarafından iptal edilmiştir.

  Yaşamış olduğunuz mağduriyetten dolayı özür dileriz, ancak iptal taleplerinde farklı bir işlem uygulanamamaktadır.

  Şikayetiniz ilgili birimlere iletilmiş olup, en yakın zamanda ücret iadeniz tarafınıza yansıtılacaktır.

  08502221500 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz.

  Media Markt Müşteri Hizmetleri

 • 20 Ağustos
  10:10

  Değerli Müşterimiz,

  Şikayetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme sürecimiz başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlandırılarak, Müşteri Hizmetleri ekibimiz tarafından telefon veya mail yolu ile bilgilendirme sağlanacaktır. Süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  Media Markt Müşteri Hizmetleri