08 Temmuz 2015 #3348255

Mea Villa Kiralamada Eksik Bilgilendirme ve Müşteriyi Umursamama!

Balayı için 2 ay öncesinden Kalkan bölgesinde villa kiraladım. Ücreti nakit olarak ödedim. Kendilerine balayına gideceğimi belirttim. Tatil günü, resimlerde şato gibi gözüken villanın aslında bir hurdalığın (hurdalık diyorum çünkü PVC plastik, ahşap parçalardan oluşan bir yer) üst tarafında dağın üst tarafında, etrafında tuttuğumuz villadan başka villa olmayan, bir yanı inşaat olan bir villa ile karşılaştım.


Üstelik bu villa Kalkan bölgesinde bile değildi. Villa ya gittiğimde ilk sorduğum soru ''Burası güvenli mi? '' oldu. Bize villayı teslim eden arkadaş ayrıldığında burada kalmamaya karar verdik ve ayrıldık. Kendilerine belirttiğimde ödemeyi yaptığımı ve geri alamayacağımı belirttiler.

Hasan 1.261 Okunma

Cevaplar

  • Hasan09 Temmuz 2015

    Mea Villa Dikkatine, evet siz evi teslim edene kadar hizmette hiçbir eksiğiniz yoktu. Evi gördükten sonra para iadesi istemediğimi belirtmedim. Aksine ilk mailimde para iadesi istedim. Ücretin villa sahibine verildiği ve geri alınamayacağı belirtildir. Bir villa kiralıyorsunuz sevmezsiniz para iadesi alamıyorusunuz. Şikayetim şu anda TURSAB'ta da işleme alınmıştır. Oradanda sonuç gelmezse avukat kanalı ile resmi işlemler başlatacağım.

  • Mea Villa Temsilcisi09 Temmuz 2015

    Sayın Yetkili, Şikayete cevaben şu başlığı koyar mısınız lütfen. HİZMETİNİZ KONUSUNDA TEK BİR EKSİĞİNİZ YOK AMA PARAMI İADE EDİN! Müşterimiz villayı www.villadatatil.com portalimizden kiralamıştır. Balayını geçirmek istediği için, bizden, sessiz, sakin ve korunaklı havuzu olan bir villa talep etmiştir. İsteği doğrultusunda sayfa örneğinden de göreceğiniz üzere, http://www.villadatatil.com/kiralik-villa/ana-sayfa/arama-sonuclari/?ttarget=TKAL02001&ttarget_c=CODE_0000000000902519&ttarget_t=fewo&page=1&date=20150715&days=7&pax=2 evin konumunda yerleşim yerinin kenarında, yamaçta, yeşil alan içerisinde ve orman içerisinde olduğu ve havuzu korunaklı bir villa verilmiştir. Merkeze 20 dakikalık yürüme mesafesinde olduğu da ‘Genel Bilgiler’ bölümünde vurgulanmıştır. Müşteri bilerek ve isteyerek bu villayı seçmiştir. Ertesi gün havuz temizliği için villaya gidildiğinde müşterinin içeride olmadığı fark edilip, müşterimiz aranmıştır. Kendisi Kalkan yetkilimize ’villanın konumunu beğenmediğini ve merkeze uzak olduğunu, bizim hizmetimiz ile ilgili eksiğimizin olmadığını’ belirtmiştir. Müşterimiz daha sonra şirketimizi arayarak, hizmetimizden şikayetçi olmadığını ve para iadesi istemediğini belirtmiştir. Villamıza Nisan ayından itibaren yurt içinden ve yurt dışından toplam 12 rezervasyon alınmıştır. 65 kişiden fazla konaklama yapmasına karşın bu müşterimiz dışında şikayet alınmamıştır. Kendisi Villaya girerken firma yetkilimize durumla ilgili şikayette bulunmadığı gibi ifadesini kanıtlayan görselleri de yoktur. Dolayısıyla bu iddiaları kabul etmiyoruz. Villanın kırsal alan içerisinde ve orman içerisinde olduğu bilinerek rezervasyon yapılmıştır. Genel sözleşmemizin Rezervasyon süreci ve seyahat anlaşmasının yapılması başlığının 6.maddesi gereği (6. Anlaşma yapılmış olmasına karşın, hizmetten yararlanılmaması, SUNUCU tarafından para iadesini gerektirmez.)(bkz. Genel sözleşme Şartları) Para iadesi yükümlülüğümüz yoktur. Ayrıca müşterimiz tarafımıza gönderdiği mailde ‘ HİZMETİNİZ KONUSUNDA TEK BİR EKSİĞİNİZ YOK’ ifadesini kullanmaktadır. Ev sahipleriyle yaptığımız anlaşma gereği, müşteri kiraladığı evi eksiksiz teslim aldıktan sonra ödeme yapmaktayız. Müşteri bize haber vermeden evden ayrılmış, anahtarı da sorumsuzca bizim ile ilgisi olmayan bir yere bırakmıştır. Buna rağmen kendisine bir sonraki rezervasyonda %5 oranında indirim sağlanacağı bildirilmiştir. Mea Villa Seyahat Acentası olarak, prosedüre ve sözleşmelere uygun hizmet verilmiştir. Müşterinin Villada kalmama kararı tamamıyla duygusaldır ve keyfiyet kesp etmektedir. Şirketimizin hizmet anlayışı ve kalitesiyle alakası yoktur. Saygılarımla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön