08 Mayıs 2019
#11940135

McDonald's'ta 1 TL Vakası

McDonald's isimli şirketin Sultanahmet şubesine bir sıcak kakao almak için gittim. Daha sonra kahvaltılık "egg mcmuffin" isimli ürünü de gözüme güzel geldi. İkisini birden sipariş verdim. Normalde sıcak çikolata 2 TL. "egg mcmuffin" ise 6 TL. Toplamda ise 8 TL. Benden 9 TL alındı. Nedenini sorduğumda "egg mcmuffin+ kahve (çay-sıcak çikolata) " menüsünün 9 TL olduğunu o yüzden 9 TL alındığı söylendi. Kahve de normalde 2 TL bu arada.


Durumu kasiyer arkadaşa ve amirine anlattım. Kasiyer amirim müşteri doğru söylüyor 1 TL fazla alıyoruz dedi. Zaten menü de istemedim ki iki ürünü ayrı ayrı istemiştim. Normalde ülkemizde bir döner verilir yanında bedava ayran verilir ki döneri satalım diye. McDonald's ise sen misin sıcak çikolatanın yanında "egg mcmuffin" alan deyip 1 TL'sizden fazla para alıyor. İşin içinde ince bir mesaj mı var acaba diye düşündüm. Yumurtalı ürünler fazla tüketilmesin tavuklar fazla mesai yapmasın türü toplumsal bir mesaj mı vermek istiyorlar, yoksa sıcak içeceklerin yanında egg mcmuffin zararlı mı çözemedim.


Markalaşmış bu kadar büyük bir şirketin satış departmanındaki o kadar çalışanının aklına kahve 2 TL, egg mcmuffin 6 TL ikisi birlikte nasıl 9 TL oluyor demek gelmemiş. McDonald's yetkilileri durumu kurtarmak için ne diye bilir diye düşünüyorum kahve-sıcak çikolatada promosyonumuz var tek alırsın 2 TL promosyonu durum bundan ibaret diyebilir yersen yani. Komedyenlere bol malzemeli bir vaka daha. Bu eleştiriyi yaptığım içinde şirkete karşı bir kusur ettiysek affola (Not: Bu 1 TL'lik fark içime taş gibi oturdu).

Mustafa Mustafa 689 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • McDonald's Temsilcisi09 Mayıs 2019

    İlginize teşekkür ederiz. McDonald’s olarak her türlü görüş ve öneriyi titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Konu hakkında gerekli inceleme yapılarak en kısa sürede bilgi verilecektir. McDonald’s hakkındaki her türlü görüş ve sorunuz için aşağıdaki linkten bizimle temasa geçebilirsiniz. http://www.mcdonalds.com.tr/Bize-Ulasin Saygılarımızla, McDonald’s Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler