13 Eylül 2018
#10899338

McDonald's Hijyen Eksiliği Ve Personel Saygısızlığı!

İzmir/çankaya şubenizden ciddi anlamda şikayetçiyim. 2 senedir müşterisi olduğum şube son zamanlarda lakayıt bir tutum sergiliyor. Dün gece 23:00'te sipariş verdiğim restoranda el hijyeni için lavaboyu kullanmak istediğimi ilettim, kasiyer arkadaş lavaboların kapalı olduğunu bildirdi. Restoran gece 1'e kadar açık olduğu halde neden bu saatte kapatıldığını sorduğumda temizlik yapılıyor ''abi'' şeklinde bir cevapla karşılaştım. Vardiyadaki müdüre durumu ilettiğimde kullanabileceğimi söyledi. Tam yukarı çıkarken çalışan bir hanımefendi 'beyefendi oraya çıkamazsınız temizlik var' dedi. Ben müdür ile görüştüğümü ve çıkabileceğim bilgisini aldığım halde kullanmama izin vermedi.


Motokurye bir arkadaşınız kendisine ''müdür izin verdi beyefendi çıkacak' dediği halde kendisine yüksek perdeden hakaretler yağdırmaya başladı. ''sen bana karışamazsın, kim olduğunu sanıyorsun haddini bil ben çıkmayacak dediysem çıkmayacak aptal mısın? '' minvalinde bağıra çağıra konuşmalar-tartışmalar başladı. Restoranın içindeki onlarca müşteri yemeklerini bırakıp bunu izlemeye başladılar. Yaklaşık 5 dakika sözlü tartışma hararetlenerek devam ettikten sonra nihayet hanımefendi dış müşteri masalarına oturup (müşterilere dahi sigara içirtilmeyen alanda) sigara içmeye başladı. Ne restorandaki müşteriler ne takım arkadaşlarını zerre umursamadan ve en ufak bir geri adım atmadan bir Zafer kazanmışcasına yayılarak dinlenmeye çekildi. Ne en ufak bir özür ne bir hata telafisi hiçbir çaba gösterilmedi. Sanırım artık McDonald's müşterileriyle ilgilenme çabasında değil, nasıl olsa geliyorlar düşüncesindeler. Bu laubali tavırlar şirketinizin kalitesine adeta balyoz vurmaktadır.


Konunun başına dönecek olursak, insanların yemek yemek için tercih ettiği restoranlarda öncelik hijyendir. Servis takımı olmadığı için el hijyeninin ne kadar önemli olduğunu belirtmeye gerek duymuyorum. Yarım saat boyunca insanların temizlik ihtiyacını karşılamayan, alternatif sunmayan ve üstüne üstlük mahalle ağzı ile müşteriyle konuşmaktan çekinmeyen personel beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Severek gittiğimiz restourant'tan ölesiye soğuduk. Arkadaşlarımın yanında rezil oldum, duyduğum utanç yüzünden arkama bakmadan restourant'tan ayrıldım.

Mustafa Mustafa 755 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • McDonald's Temsilcisi13 Eylül 2018

    İlginize teşekkür ederiz. McDonald’s olarak her türlü görüş ve öneriyi titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Konu hakkında gerekli inceleme yapılarak en kısa sürede bilgi verilecektir. McDonald’s hakkındaki her türlü görüş ve sorunuz için aşağıdaki linkten bizimle temasa geçebilirsiniz. http://www.mcdonalds.com.tr/Bize-Ulasin Saygılarımızla, McDonald’s Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler