14 Ekim 2016 #6688621

Matbuu.com Saygısızlık, iş Bilmezlik, vurdumduymazlık!

Aşağıdaki tüm konuşmaların delilleri mevcuttur. Firma, işi zamanında teslim etmedi ve özür diledi. Olumlu yaklaştım ve 1000 adetten 100 adet kartvizit, İstanbul içi başka bir adrese gönderilirse işimi görür dedim. Kabul ettiler fakat bu sefer “Paketçimiz 100 adedi ayırmadan tümünü tek bir adrese göndermiş. Siz kargoyu gönderin biz size kargo parasını ödeyelim. Özür dileriz” dediler.


Ertesi günü yurt dışına çıkacağım için son çare kargo ile İstanbul'da ki adresime göndermekti ve teklif ettikleri gibi kargoyu yollattım. 120 TL tahsil ettiler. Matbuuya, sorunu çözdüğümü, 120 TL aldıklarını ilettim. Kargo firmasının bir şube adresini işaret ederek “siz bu kargoyu Kıbrıs’a göndermişsiniz biz yurt içi karşılarız" dediler. İstanbul açık adresi yazan faturayı gönderdiğimde ise bu sefer “yurt içi bu kadar kargo ücreti olmaz, işlem yapamayız” dediler. Firma cevap vermeyerek unutmamı bekliyor!

Rıdvan 1.425 Okunma

Cevaplar

 • Rıdvan14 Aralık 2016

  İlgili firma, yaşattığı bunca mağduriyetin üzerine, bir de beni telefonla arayıp yorumlarımı gün içerisinde kaldırmazsam mahkemeye vermekle tehdit etti (evet! Ne yazık ki bu da doğru). Telefonda sanki delil ararcasına ağzımdan aleyhime bir kelam almaya çalıştılar. (muhtemelen boşuna da olsa ses kaydı aldılar) Verdiği sözde durmayan ve tehdit yolu ile mağdur ettiği müşterisini susturmaya çalışan bu firmanın piyasada halen iş yapabilmesini anlayamıyorum.

 • Rıdvan14 Aralık 2016

  İlgili firma, yaşattığı bunca mağduriyetin üzerine, bir de beni telefonla arayıp yorumlarımı gün içerisinde kaldırmazsam mahkemeye vermekle tehdit etti (evet! Ne yazık ki bu da doğru). Telefonda sanki delil ararcasına ağzımdan aleyhime bir kelam almaya çalıştılar. (muhtemelen boşuna da olsa ses kaydı aldılar) Verdiği sözde durmayan ve tehdit yolu ile mağdur ettiği müşterisini susturmaya çalışan bu firmanın piyasada halen iş yapabilmesini anlayamıyorum.

 • Rıdvan18 Ekim 2016

  10 TL olarak sayıkladığınız kargo şekli ile gün içi teslim edileceğinin garantisi verilmiyor. Eğer yazdığınız şekilde normal gönderim sağlatsaydım yetişmesi mümkün değildi ve hiçbir işime yaramayacaktı. Sizin geciktirmeniz ve yanlış kargolatmanız sebebiyle, zamanında gelmesi için mümkün olan tek yol "motor kurye" ile teslim istedim. Gelen kuryeci de benden 120 TL tahsil etti. Özet olarak: 1. Hata yaptınız kartvizitleri geç aldım. 2. Hata yaptınız geç gelen kargomu yanlış adrese gönderdiniz. Gönderimini siz sağlayın biz ücretini hesbınıza yatıralım dediniz. 3. Yanlış adrese gönderdiğiniz kargomu, zamanında gelmesi için mümkün olan tek yol gönderttim ve size bildirdim. Ödememi yapmıyorsunuz. Hatalarınızı yalanlamamanız kabul ettiğinizi gösterir lakin sonuçlarına katlanmayıp, sözlerinizi tutmayıp kendinizi haklı göstermeye çalışıyorsunuz.

 • Rıdvan15 Ekim 2016

  Kargo şirketi ile ben her gün görüşüyorum, doğru söylemiyorsunuz! O dekontu bana gönderen bizzat bana bu kargonun gönderimini sağlayan firmadır. Bende onlardan aldığım şekli ile aynen size gönderdim. Kargo ücretini ödeyeceğini bildiren de bizzat sizin ekibinizdir. Hata zincirini yapan da sizin ekibinizdir. Şu ana kadar tek bir hatanızı bile kabul etmediniz ve yalanlamadınız da neden? Peki benim hiç mi hakkım yok sizin geç teslimatınızdan dolayı ve yanlış kargo adresine gönderiminizden dolayı? Siz her hatanızı böyle mi ört bas ediyorsunuz? Her şey bir tarafa, bu paket bana 120 TL'ye ulaştırıldı, 10 TL'ye değil. Öncelikle 120 TL kargo ücretimi kredi kartıma yatırmanız gerekiyor. Sonrasında da geç teslim edilen baskı ücretini de geri iade istiyorum, size baskılarınızı geri göndereceğim. Bunlar gerçekleşmediği takdirde elimdeki tüm deliller ile birlikte öncelikle tüketici mahkemesine, ardından da savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Sizin anlayacağınız dilden çözüm yolu arayacağım.

 • Rıdvan14 Ekim 2016

  Geç teslimatınız ve yanlış adrese kargo göndermeniz yüzünden son gün motorlu kurye hizmeti ile göndertebildim rica minnet. Sizin kimlere sorduğunuz beni ilgilendirmez. Ben kargo firmasına ödediğim ve size de makbuzunu gönderdiğim 120 TL'ye bakarım. Ben bu kargoyu gün içerisinde alamasaydım hiçbir işime yaramayacaktı çünkü yurt dışına çıkıyordum ertesi günü. Bu durumda sizin hatalarınızı telafi etmek için hem kargocularla uğraştım hem de ödeyeceğinizi söylediğiniz kargo ücretini ben ödedim siz üzerine yattınız. Söyler misiniz acaba siz demediniz mi siz kargoyu yollatın biz öderiz diye? Bana her hangi bir kargo ücreti üstünü ödemeyeceğinizi bildirmediniz! Ben nereden bileyim bu kargo ücretinin 120 TL tutacağını. Adresime geldiğinde öğrendim. Bu kadar yüksek meblağ olduğunu bilsem muhtemelen size o an telefon eder söylerdim ücretini. Peki o zaman ne yapardınız? Beni 3. sefer mi mağdur ederdiniz yoksa o kargoyu ödemeyi kabul eder miydiniz? Unutmayın! Geç teslim ettiniz, ayrıca yanlış adrese gönderim yaptınız. Bunun üzerine bir de kargoyu siz halledin biz öderiz dediniz. Tüm hataları siz yapıyorsunuz, bana hatanızı telafi ettiriyorsunuz sizin beceremediğiniz kargoyu ben hallediyorum, üstelik bana yalancı diyorsunuz pes.

 • Matbuu.com Temsilcisi14 Ekim 2016

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Müşterimizin bize göndermiş olduğu kargo dekontu üzerine ilgili kargo firması ile görüşülmüştür. Kargo firması yetkililerinin verdiği bilgi doğrultusunda firmanın yurt içi kargo gönderimi hiç bir şekilde yapmadığını, sadece KKTC'ne gönderim yapıldığını bilgisi alınmıştır. Müşterimiz bize yazılı olarak ve telefonda bir çok kez İstanbul'dan İstanbul'a göndereceğini belirtmiştir. Bize göndermiş olduğu kargo dekontu ekte mevcuttur. Gönderilmiş olan ürün 10x25 cm ebatında 1kg ağırlığında kartvizit kutusudur. Yurt içi gönderi yapan bütün kargo firmalarında fiyatla ilgili bilgi alınmıştır. Şehir içi en yüksek verilen ücret 10 TL dir. Müşteri memnuniyeti için bu ücret müşteri hesabına hediye kredi olarak tanımlanmıştır. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, 0850 840 84 84 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Matbuu.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön