21 Mart 2013 #1697479

MAS Hukuk Bürosu Tavırlarından Şikayetçiyim!

Evve Alışveriş Merkezinden bir ürün aldık. Ödeme yapamadığımız için dosyanın Mas hukuk bürosuna devir edildiğini söylediler. Mas hukuk bürosundan çekilen mesajlar ve edilen telefonların hiç biri hukuka uygun değildir. Mafya vari konuşmalar, tehditler, gelip kapıyı kırıcaz, ödemeyin de görelim gibi cümleler, şimdi bizler uzlaşma yolu ararken bu şekilde söylemlere maruz kalmamız bir hukuk bürosuna yakışır mı?


Mas hukuk bürosunu barolar birliğine şikayet ettim, böyle hukuk firmalarının sözde işlerini yapmaları ne kadar doğru, en acı tarafı da bununla ilgili hiçbir şey yapılmaması, ben bu işin peşini kendi adıma bırakmayacağım ne gerekiyorsa yapacağım.

Senem 457 Okunma

Cevaplar

  • MAS Hukuk Bürosu Temsilcisi01 Haziran 2013

    Sn. Kaya, Konu ilgili birimlerimiz tarafından değerlendirilmiştir. Buna istinaden aşağıdaki açıklamayı bilgilerinize sunarız. “Şikayetçinin eşi müvekkil mağazadan alışveriş taksitli alışveriş yapmış ve hiçbir taksitini ödemediğinden aleyhine icra takibi yapılmıştır. İcra takibi hali hazırda devam etmektedir. İcra takibi ikame edilen borçlular alışveriş esnasında mağazaya bildirmiş oldukları irtibat telefonlarından aranarak icra dosyaları hakkında bilgilendirilir, ödeme yapılmaz ise İcra İflas Kanunu ve ilgili sair mevzuata göre uygulanacak hacze yönelik işlemler hakkında aydınlatılırlar. Haciz esnasında borçlunun adreste olmaması halinde kapısının çilingir marifetiyle açılması kanun gereğidir. İcra dosyası hakkında borçluya telefonla bilgi verilmesi borçlunun iyiliğine olup kesinlikle borçlunun tehdit edilmesi söz konusu değildir. Zira icrai muamele yapıldığı taktirde icra dosya borcu katlanacaktır.” Bilgilerinize sunarız, Saygılarımızla, MAS Hukuk Bürosu

  • MAS Hukuk Bürosu Temsilcisi30 Mart 2013

    Sayın Kaya, Şikayetiniz tarafımıza ulaşmış olup, şikayet kaydınız oluşturularak ilgili birimlere iletilmiştir. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

 Saygılarımızla, MAS Hukuk Bürosu

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön