19 Nisan 2013 #1751831

MAS Hukuk Bürosu Personel Davranışı!

18/04/2013 Tarihinde Mas Hukuk Edirne şubesin den arandım konuyla hiçbir alakam yok iken kendisinin sıfatı ve pozisyonunun ne olduğunu söylemeyen bir şahıs benimle argo ve tehditvari konuştu kendisine ismini sorduk söylemedi ve tehdit etmeye devam etti ben merak ediyorum nasıl bir hukuk bürosu personeli bu şekilde konuşabilir eğer bu şahıs delikanlı ise ismini verir.


Bu hukuk bürosunun yetkilisi her kimse bu tarz konuşmalar hiç yakışık almıyor lütfen ilgilenin yoksa insanlar size farklı yaklaşımlarda bulunabilir insanlar konuşmaları kayıt altına almış olabilir hukuk bürosu toptan hukuk savaşı verebilir hiç hoş neticeler olmaz. adını söylemeyen arkd. telefon konuşmalarım kayıt altında anladın.

Şaban 337 Okunma

Cevaplar

  • MAS Hukuk Bürosu Temsilcisi01 Haziran 2013

    Sn. Cinar, Konu ilgili birimlerimiz tarafından değerlendirilmiştir. Buna istinaden aşağıdaki açıklamayı bilgilerinize sunarız. “Öncelikle belirtmek gerekir ki MAS Hukuk Bürosu'nun Edirne'de bir şubesi mevcut değildir. Zira Avukatlık Kanunu'nun 43. maddesi gereğince avukatlar şube açamazlar. Şikayetçinin eşinin erkek kardeşi müvekkil mağazadan alışveriş yapmış ve senetlerini vadesinde ödemediğinden aleyhine icra takibi ikame edilmiştir. İcra takibinde hacze yönelik işlemlere başlanmadan evvel borçlunun alışveriş esnasında bildirmiş olduğu irtibat numaraları aranarak borçluya icra dosyası hakkında bilgi verilir. Olayımızda ise borçlunun bildirdiği numaralar aranmış, borçlunun kardeşi ve şikayetçi olan eniştesi ile görüşülmüştür. Ancak şikayetçinin beyanı tamamıyla gerçek dışıdır. Zira borçlulara tehdit, küfür, hakaret edilmesi söz konusu değildir. Borçlulara icra dosya borçları bildirilir, ödeme yapılmaz ise İcra İflas Kanunu ve ilgili sair mevzuatta yazan hacze yönelik işlemlerin ne surette yapılacağı bildirilir. Bu da aslen borçlunun yararınadır. Çünkü icra hukukunda haciz, ziyadesiyle masraf doğuran bir işlemdir. Ayrıca belirtmek isteriz ki; şikayetçinin "...hiç hoş neticeler olmaz. ... telefon konuşmalarım kayıt altında. anladın" şeklindeki ifadesi Türk Ceza Kanunu'nun 106. maddesinde düzenlenen TEHDİT suçunu oluşturmaktadır. Bu husustaki haklarımızı saklı tutmaktayız.” Bilgilerinize sunarız, Saygılarımızla, MAS Hukuk Bürosu

  • MAS Hukuk Bürosu Temsilcisi19 Nisan 2013

    Sayın Çınar, Şikayetiniz tarafımıza ulaşmış olup, şikayet kaydınız oluşturularak ilgili birimlere iletilmiştir. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

 Saygılarımızla, MAS Hukuk Bürosu

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön