MAS Hukuk Bürosu Taksit Yapma Prosedürü!

Beyza G. |

MAS hukuk bürosuna şikayet sonucu bana gönderdiği cevaba bakarmısınız. Ayrıca İcra Hukukunda icra borcuna taksit yapılması prosedürü de düzenlenmiştir. Ancak bu taksit imkanı sadece 4 taksitten ibarettir. Tarafımızca şikayetçinin nişanlısı borçluya ilgili kanunda belirtilen 4 taksitten fazla taksit yapma imkanı tanınmış.

Ancak borçlu kendisine tanınan bu imkanı da kullanmamıştır. Şikayetçi, bu platform üzerinden yapmış olduğu şikayet ile hem müvekkilin hem de Hukuk Büromuz'un itibarına halel getirmeyi amaçlamakta, gerçeğe aykırı bir mizansen ile hakikati değiştirmeye çalışmaktadır. ” taksit diyor ya taksiti lafını ağızlarına almadılar.

Etiketler :

Diğer

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Beyza G.
  15 Aralık
  15:58

  mas hukuk bürosuna dava açarak konuşmalarının dinlenmesini talep edeceğim bakalım o zaman çalışanlarının aşağılayıcı konuşmalarını inkar edebilecek mi ?

 • 25 Temmuz
  13:24

  Sn. Gormus,
  Konu ilgili birimlerimiz tarafından değerlendirilmiştir. Buna istinaden aşağıdaki açıklamayı bilgilerinize sunarız.

  “Daha evvel şikayetçi şikayetçinin 15.05.2013 tarihli şikayetine büromuz tarafından yanıt verilmişti ancak söz konusu cevabımızda şikayetçinin nişanlısı ve nişanlısının annesinin birlikte müvekkil mağazadan alışveriş yaptıkları ve alışverişten kaynaklanan senedi vadesinde ödemediklerinden aleyhlerine tarafımızca icra takibi yapıldığı, icra takibi borçlusunun, irtibat numarası olarak nişanlısı olan şikayetçinin telefonunu bildirdiği ve tarafımızca telefonla aranması da tamamıyla borçluların yararına olduğu, zira icra takibi başlatıldıktan sonra telefonla borçlulara icra dosya borçları hakkında malumat verilip ödenmez ise kanunda bu halde uygulanacak haciz ve muhafaza prosedürünün anlatıldığı, şikayetin aksine borçlunun ve icra takibi sebebiyle görüşülen muhatabın aşağılanmasının söz konusu olmadığı bildirilmiş idi. Mevzubahis şikayet üzerine tarafımızca şikayetçi ve borçlu nişanlısına defalarca ödeme yapılması hususunda taksit yapılacağı bildirilmiş olmasına rağmen yine de icra dosyasına herhangi bir ödeme yapılmamıştır. Bu da göstermektedir ki; şikayetçi ve nişanlısı borçlunun müvekkilin haklı alacağına nail olmasını engellemekten başka bir niyet ve düşüncesi bulunmamaktadır.”

  Bilgilerinize sunarız,

  Saygılarımızla,
  MAS Hukuk Bürosu

 • 01 Temmuz
  14:31

  Sn. Gormus,
  İletmiş olduğunuz konuyu hassasiyetle değerlendirmeye aldığımızı bildirmek isteriz.

  MAS Hukuk Bürosu olarak her türlü talep ve şikayetlerinizi çözüme kavuşturmak öncelikli hedeflerimiz arasında olup 1874182 numaralı konuya dair en kısa sürede tarafınıza geri dönülecektir.

  Saygılarımızla,
  MAS Hukuk Bürosu