17 Eylül 2013

MAS Hukuk Bürosu Hakaret ve Tehdit!

Ben 2008 de 12 taksitlik alışveriş yapmıştım yaklaşık 4,000 tl lik son bir taksit nasıl olmuşsa gözden kaçmış 190 tl şimdi 5 sene sonra bana bir dava açılıyor onuda tesadüfen e devlet sayfamda gördüm ve hemen mağazayı ve avukatı aradım. 190 tl lik son taksitin 810 tl olduğu söylendi. Ben şu an üniversite öğrencisiyim şu an ödeme imkanım olmadığını söyledim. Bana hakaret ve tehdit de bulunulup telefon yüzüme kapatıldı.

Hukuk bürosu gibi saygın bir müessesede böyle bir tavır ne kadar doğru? Ben bu olayı yargıya taşıyorum. Cevap veren kişi çok güzel koruyor ama benim delilim var.

Emine 2.129 Okunma

Cevaplar

  • Emine 20 Eylül 2013

    sizin izahat dediğiniz konuşma bu mu oluyor. emine sarı mı? evet benim ben mas hukuk bürosundan arıyorum. borcunuzu ödeyecekmisiniz . şu an imkanım yok biraz zaman verin. borcum toplam ne kadar 810.00 tl ödeyecekmisiniz. şu an imkansız kapat kapat telefonu deyip telefon yüzüme kaptıldı sonra tekrardan arandım . senin annen babandan ben o parayı almayı bilirim deyip tehtid sonra tekrardan arandım bana bak emine sarı sana bir tane çakarım görürsün denilip telefonu tekrardan yüzüme kapatıldı. izahat bu mu sizde???

  • MAS Hukuk Bürosu Temsilcisi20 Eylül 2013

    Sn. Sarı, Konu ilgili birimlerimiz tarafından değerlendirilmiştir. Buna istinaden aşağıdaki açıklamayı bilgilerinize sunarız. “Şikayetçi borçlu aleyhine müvekkilimizin haklı alacaklarının tahsili için icra takibi yapılmış olup icra dosyasından sadır ödeme emrini tebliğ alan borçlu yasal süresinde herhangi bir itirazda bulunmadığından takip kesinleşmiştir ve icra takibi haciz/muhafaza aşamasındadır. Borçlu aleyhine icra takibi açıldıktan sonra borçlu tarafımızca aranmış ve icra dosyası hakkında kendisine ayrıntılı izahat yapılmıştır. Yapılan izahat, icra takibinin aşamaları, ödeme yapılmaması halinde aleyhine yapılacak yasal icrai muamelelerin bildirilmesinden ibarettir. Hukuk Büromuzda çalışan avukat, stajyer avukat ve diğer personelimizin görevi sadece ve sadece borçlunun icra dosya borcunu ödeyebilmesi için borçluya ilgili mevzuatta yer alan olanaklardan haberdar etmek ve bu veçhile borçlunun muhtemel icrai muamelelere ve bu muamelelerden doğacak fazladan masraftan kurtulmasını sağlamaktır. Bunun haricinde MAS Hukuk Bürosu personeli BORÇLUYA TEHDİT VE HAKARETTE BULUNMAZ. Ayrıca belirtmek isteriz ki; şikayetçi borçlu, icra takibine düşmüş olmasının gerekçesini yapmış olduğu taksitli alışverişin son taksitinin gözden kaçmış olmasına bağlamaktadır. Hukuktaki kural, SENEDİN VADESİNDE ÖDENMESİDİR. Aksi halde borçlu neticelerine katlanır. Şikayetçi borçlu, icra takibinden sonra kendisi ile yapılan görüşmelerde borcun tamamını ödediğini, iddia etmiştir. Ödeme iddiasını yazılı belge ile tevsik edebilmesi için de kendisine süre verilmiş olmasına rağmen şikayetçi, ödemeye ilişkin makbuz vs. yazılı belge tevsik etmemiştir. Şimdi de şikayetinde “nasıl olmuşsa 190,00 TL.’nin gözden kaçtığından” dem vurmaktadır. Netice itibariyle şikayetçi borçlunun amacının sadece ve sadece müvekkilin haklı alacağına nail olmasını geciktirmek olduğu ve bu amaçla hem tarafımıza gerçeğe aykırı beyanlarda bulunduğu, hem de sitenize iş bu şikayeti ulaştırdığı anlaşılmaktadır.” Bilgilerinize sunarız, Saygılarımızla, MAS Hukuk Bürosu

  • MAS Hukuk Bürosu Temsilcisi19 Eylül 2013

    Sn. Sarı, İletmiş olduğunuz konuyu hassasiyetle değerlendirmeye aldığımızı bildirmek isteriz. MAS Hukuk Bürosu olarak her türlü talep ve şikayetlerinizi çözüme kavuşturmak öncelikli hedeflerimiz arasında olup 2015567 numaralı konuya dair en kısa sürede tarafınıza geri dönülecektir. Saygılarımızla, MAS Hukuk Bürosu

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön