Toplam çözüm sayısı
..
Martı Tur ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Pınar'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

Yeni karşılaştırma

ile

Martı Tur Bitmeyen Otobüs Yolculuğu Ve Saygısız Rehber

1162görüntüleme
Pınar
Pınar 22 Temmuz 19:36

21.07.2021 tarihli Yuvarlakçay/İztuzu turuna katıldım. 07.30’da İzmir’den yola çıktık. 13.15’te Dalyan’a vardık. Yol tam beş saat sürdü ve hiçbir bilgi verilmedi. Biz yolun bu kadar süreceğini bilseydik Çine'de kahvaltı ederdik. Öldük açlıktan.

Tur programında gidilecek ilk yer Yuvarlakçay görünüyor. Bilet alacağım zaman bunu özellikle sordum. Fakat rehber H*** hanım hiçbir bilgi vermeden bizi İztuzu Plajı'na götürmeye karar verdi. Ben ve turdaki birkaç yolcu Yuvarlakçay'a gittiğimizi sandığımız için yanımıza plaj eşyaları almadık. Tekneye geldiğimizde durumu fark edip kendisini uyarınca hakaretvari cümlelerle bizimle tartışmaya başladı. "Sizi mi bekleyeceğiz çabuk gidin alın eşyalarınızı" diye saygısız bir üslup takındı. Hem tur programına uymuyor, hem bilgi vermiyor, hem de saygısızlık had safhada. Yaptıkları bununla bitse keşke. Plaj dönüşü teknede toplandık. Yolculardan bir tanesi geç kalınca “Nerede bu? Onu mu bekleyeceğiz gidin, bulun şu kadını” diye saydırmaya başladı. Bakın burası çok önemli; Rehber, müşteriye saydırıp diğer müşterilere gidin bulun şunu diyor. Yok böyle bir avamlık! Bu arada biz gitmek için teknede beklerken yanımıza bir tekne daha yanaştı. Rehber yolculara caretta carettaları görmeleri için bilgi veriyordu. Bize tabii ki hiçbir şey söylenmedi, neyimize caretta caretta. Bize bu bile fazla. Çünkü Martı ® Turu tercih ettik. :)

17.20’de ikinci ve son durağımız olan Yuvarlakçay’a vardık. İşte dananın kuyruğunun koptuğu yer. H**** hanım 18.10’da İzmir’e döneceğimizi söyledi. Yani bize Yuvarlakçay’da vakit geçirmek için tam 50 dakika bahşettiler. Herkesin itirazından sonra bu süre 18.30’a çekildi. Yani artık 70 dakikamız var burada. Bu dar vakitte ne yaparsanız yapın. Sonuçta Hülya Hanımın sürekli gittiği yer. Bir an önce evine dönmek istiyor.

Velhasıl 18.30 gibi toplanıp dört buçuk saat süren dönüş yolculuğumuza geçtik. Rehberin sürekli gergin hallerinden rahatsızlık duyan bir yolcu daha fazla dayanamadı tartışmaya başladılar. Kaba değilmiş, mizacı öyleymiş. Böyle savundu kendini. Rehber hanımın hiçbir şekilde liderlik vasfı yok. Sanki o da bizim gibi gezmeye geldi. Hiçbir bilgi vermiyor. Bitse de gitsek modunda. Kendimi bu yolculuğa para vermemişim de benden haz etmeyen bir tanıdığımın gezisine yancı olmuşum gibi hissettim.

9,5 saati otobüste geçen sadece 2 saat 55 dakika gezebildiğimiz berbat bir deneyimdi. Rehberin saygısızlığı da cabası!

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile